Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Eğer Uzaktan Kumandalı Araç Anahtarınızı Aracınızda Kilitli Unutursanız  (Okunma sayısı 18563 defa)

O kadar merak ettim ki bugun bende denedim.Ne yazikki olmadi.Olan kontorlere oldu :)
Arac 2001 passat.Aynen topikte yazilanlar gibi uyguladim.Yedek anahtarin oldugu yer yani evdeki kuzenimin oldugu yer ile arac arasinda 200 metrelik bir mesafe vardi.Ne yazikki olmadi...

Olmayacağını biliyorum, senden önce çok deneyen insanların forumlardaki yazılarını okudum. tamamen hikaye arkadaşlar boşverin bu işleri :)

Nette olması önemli değil ki tanra, paylaşmak istemiş sonuçta, kendiside denedim oldu diyor, ben bu bilgiyi yaklaşık 2000 yılından beri biliyorum ama kendi denediğim aracımda Utes marka alarm ile, Sony Ericsson marka telefonumla denedim başaramadım... Çokta kafa yorucağım bişey değil anahtardan çok telefonu unutuyorum çünkü bunun bir çözümü varsa o daha faydalı olur  :D :D :D :D

Bu arada çalıntı demektense, alıntı demeyi tercih ederim, Çalıntı dersen buyuk bir suçlama içine girmiş olursun, farklı yerlerde kullandıgın takdirde savcılık ile başlayıp, mahkemeye kadar gitme yolu var... ( Hepimiz birbirimize karşı daha yumuşak tavırlı olalım lutfen)Arkadaşımızda denemediyse boyle bir durumda lutfen bi daha alıntıdır yazsın...
Canım arkadaşım, alıntı, böyle bir iddia var arkadaşlar başlığıyla yola çıkılan cümleye denir.
Eğer forumlarda cümlesi cümlesine aynı olan bu bilgiyi buraya yazıp, sonuna ben denedim oldu diye eklersen, bu alıntı değil, çalıntı olur. Ve farkındaysan bu hiç dürüstçe bir davranış da olmaz. Benim fikrimce bu.

Böyle bir iddiada bulunduğunda, bundan haberi olmayan, nette hiç araştırma yapmamış ya da bundan çok iyi anlamayan birçok arkadaşımız kardeşimiz, bunu denemek için bir ton kontörlerini harcayacaklar değilmi. o insanlar da bu arkadaşa mı dava açsınlar o zaman :) Yazık değilmi gerçek olup olmadığı belli olmayan bir iddia için başkalarını direkt bu konuda sürüklemeye..

Gerçekçiliği kanıtlanmayan herşey bir iddiadan başka birşey değildir. Yazılacaksa, Böyle bir iddia var, duydum, ama bilmiyorum denemedim yazılır. Olması gereken budur.
Böyle birşeyi kanıtlayabilen varsa tvye çıkaracağım. Bu sektördeyim. Yasaları da iyi bilirim. Forumlardaki bir yazıyı buraya aynen aktarmak ve altına denedim yazmak alıntı demek değildir. buyrun hodri meydan.
Bu mevzuyu ortaya atan arkadaş da madem denemiş, gerçekse alarm markasını ve aracının markasını birebir burada yazsın görelim. O zaman ne olduğu anlaşılır..
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2008, 01:04:22 Gönderen: tanra »

Araç alarmı cep telefonu sinyali ile çalışmıyor tabi kii, sadece cep telefonları arasındaki frekansın taşıma özelliğinden yararlanılabileceğine konu alan bana göre  bir hipotez, belkide gerçekten çalışma ihtimali vardır, kesinliği hakkında birşey söyleyemiyeceğim ama farklı cihazlarda farklı sinyallerin bir araya karışması ve taşınması söz konusu olabiliyor... ???
zaten demek istediğim, araç alarmı da cep telefonu sinyalini mi kullanıyor demekti aslında. Sanırım tam anlaşılmamış. Farklı frekanslar birbirlerini taşımazlar. Böyle bir durum yok.

Ben, gerçekten denenmiş ya da duydum denilebilecek bilgiden yanayım.
İddia varsa, böyle bir iddia var, ne dersiniz diye tartışılır.
Bak, ortaya atılan böyle bir iddia sayesinde bir kaç arkadaşın bir sürü kontörleri gitmiş, yazık değil mi o insanlara ?
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2008, 00:57:52 Gönderen: tanra »

Bence olmayacak diye birsey yok.Tabi ben denedim olmadi orasi ayri.
Ornegin bakiniz uzaktan kumandali mayinlar telefon sinyalleri ile calisip patlatilabiliyor.Mayinin yanina telefon konulup telefon calinca mayin patlayabiliyor.
Gecen sene okulumuzda bilim senligi projelerine katilmistik.Bilim senligini dolasirken bir proje gozume carpti.Kucuk kulube gibi bir evi andiran cadir kurmuslar.Cadirin icinde bir adet lamba, bir adet ocak, bir adet zil vs.. bulunuyordu.Tabi her esyanin bir telefon numarasi var.Ornegin bir numarayi ceviriyorlardi cadirin icindeki lamba yaniyordu.Baska bir numara ceviriyordu ocak atesleniyordu, baska bir numara ceviriyorlardi zil caliyordu vs...
Yani olmaz diye birsey yok bence.Sonucta her elektronik sinyal gonderen aletlerin bir hilesi hurdasi olabiliyor.
Bunu radar cihazlarinda da gorebilirsiniz.Biliyorsunuz polislerin kullandigi radar sinyallerini algilayan aletler var.Bunu arfaclarina takip radardan kurtulabiliyorlar.Fakat polislerde bir arac daha var.O da radar sinyallerini algilayan araclari tanimlayabiliyor.Belki de polisin kullandigi bu radar cihazini tanimlayan sinyalin bir degiside surucude olabilir :) Yani bu katlanarak hep devam ediyor.
Daha bir cok sey var tabi ki.Ben denedim olmadi ama illaki olmaz da demiyorum...

Tanra sen konuya fazla takmışsın dostum, belliki bayağa bir kontur yedin...  ;)

Tanra sen konuya fazla takmışsın dostum, belliki bayağa bir kontur yedin...  ;)
Yok be abi, denemedim bile, 18 yıllık bilgisayar kullanıcısıyım. Birşeyin gerçekçiliği gösterilmediği, kanıtlanmadığı sürece neden oturup kontorlerimi harcayıp doğru olup  olmadığını öğrenmeye çalışayım  :p
Nette forumlarda bu konuyla ilgili binbir türlü yazı var. Ve ben bir kişinin de deneyip bunu yaptığını okumadım. Sadece, denedim oldu denen kalıp bir cümle var. Biraz bilinçli olmak lazım. Her gördüğümüzü alıp da denemeye gerek yok.

Ayrıca benim gösterdiğim tepkinin nedeni, sitelerden bu bilginin direkt birebir alınıp, altına ben denedim oldu yazıp burdaki insanları heveslendirilmesi. İnsanların kontörlerine yazık. İddia var ise iddia var denir.

sevgili Tanra :)

Burada yazılanları şimdi görüyorum :) coşmuş yahu... Elbette paylaştığım bilgi internetten. Ama denedim oldu bana ait :) denedim oldu. Sen zaten arabamın yaktığınıda inanmıyosun ki buna inanasın. Bırak artık benim üzerimden reklam yapmayı :):):)

Heheeyyy adamlar marsa yerleşecek, bizde bazılarının beyni frekansın taşınacağını bile düşünemiyor.

Sevgi ve saygılarımla.

Not: Ayırca Volksport arkadaşıma sakın ters konuşma, karşında beni bulursun:):):):):):):)

Yok be abi, denemedim bile, 18 yıllık bilgisayar kullanıcısıyım. Birşeyin gerçekçiliği gösterilmediği, kanıtlanmadığı sürece neden oturup kontorlerimi harcayıp doğru olup  olmadığını öğrenmeye çalışayım  :p
Nette forumlarda bu konuyla ilgili binbir türlü yazı var. Ve ben bir kişinin de deneyip bunu yaptığını okumadım. Sadece, denedim oldu denen kalıp bir cümle var. Biraz bilinçli olmak lazım. Her gördüğümüzü alıp da denemeye gerek yok.

Yasinizi bilmiyorum ve kesinlikle saygisizlik yapmak istemem ama biraz ayip olmuyor mu?
Simdi dun ben denedim ve olmadi.Sadece merakimdan.Burda bana ve diger deneyen kisiler varsa onlara karsi bilincsiz demekle ayip olmuyor mu?

bütün sözüm tanra denen sevdiğim arkadaşıma :), onun dışında kimse alınmasın. Özür dilerim Halil kardeşim.

Yasinizi bilmiyorum ve kesinlikle saygisizlik yapmak istemem ama biraz ayip olmuyor mu?
Simdi dun ben denedim ve olmadi.Sadece merakimdan.Burda bana ve diger deneyen kisiler varsa onlara karsi bilincsiz demekle ayip olmuyor mu?
Bilinçsiz demek istediğim nokta, herkesin bu konuda bilgi sahibi olmayışı, nette bizim gibi nerde neyi araştırıp araştırmayacağını bilmemesi anlamındaydı. Kimseye hakaret anlamında bir durum yok yani Halil kardeş :)
Ben sadece o anlamda insanların kontörleri gidecek, yazık dedim.
Şimdi ben bu konuda daha bilinçli bir bilgisayar ve internet kullanıcısıyım diyelim, oturup binbir yerde bu konuyla ilgili araştırma yapıp öğrenebilirim. Zaten bunu oturup dakikalarca telefonumu açıp denemeden önce oturup bir güzel araştırma yaptım. Herhangi bir ürünü almadan önce de oturup uzun bir süre ön araştırma yapabilirim. Ama herkes benim yada bizim gibi olmayabilir.
Bilinçsiz diye bir kelime gördüğünüz anda lütfen hemen tepkime göstermeyin.
Ve lütfen hemen konuları farklı algılamayın. Burada iyi niyetle yazıyoruz bazı şeyleri.
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2008, 15:06:36 Gönderen: tanra »

sevgili Tanra :)

Burada yazılanları şimdi görüyorum :) coşmuş yahu... Elbette paylaştığım bilgi internetten. Ama denedim oldu bana ait :) denedim oldu. Sen zaten arabamın yaktığınıda inanmıyosun ki buna inanasın. Bırak artık benim üzerimden reklam yapmayı :):):)

Heheeyyy adamlar marsa yerleşecek, bizde bazılarının beyni frekansın taşınacağını bile düşünemiyor.

Sevgi ve saygılarımla.

Not: Ayırca Volksport arkadaşıma sakın ters konuşma, karşında beni bulursun:):):):):):):)

Kimseye ters konuşmuyorum. konuşacağım herhangi birşey de zaten seni ilgilendirmez. İki kişi arasındadır. Geç o dayılık ayaklarını  ;D
Denedin olduysa bunu niye nette gördüğün yazıları birebir aktararak yazıyorsun. Gerçekten bunu deneyip yaptıysan kendine ait cümlelerle yazsan daha gerçekçi görürdük.
Senin üzerinden reklam yapacak bir durumu geç, konum ve kişi olarak zaten bilinen ve buradaki yazılarla kendini tatmin edecek bir durumdan çok uzak biriyimdir., bu yüzden bu tarz söylediğin şeyler saçma ötesi  ve gereksiz  :saskin:
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2008, 15:15:48 Gönderen: tanra »