Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Düşük model araçlara vergi zammı...  (Okunma sayısı 10920 defa)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
arabanın kasasından ziyade motoru ile ilgilensinler motor yüklemeyi değiştrimeyi yasal eziyet yapmasınlar adam arabasına aşıktır faturalı motor taktırmak ister buna engel olmaması lazım şimdi devlet istedi diye kimse canım mersolarını hurdaya vermez

Yunus EMRE

Çevrimdışı iko

onlar benzine indirim yapsınlar o zaman arabalar da az yakar adamın arabası 1,4 70bg karbüratörlü benim arabamdan çok yakıyor.ne yapacaklar buna  :o

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
EU da araçların fiyatının çok düşük olmasının sebebi bu zaten..  Eğer hayata bu sistem geçerse sahibinden com a nur yağar ve hurdalıklar araç kaynar.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
EU da araçların fiyatının çok düşük olmasının sebebi bu zaten..  Eğer hayata bu sistem geçerse sahibinden com a nur yağar ve hurdalıklar araç kaynar.

nur yağacagını sanmam motor işini halletmeleri lazım misal sen abi mk1 seviyorsun kullanmak istiyorsun ama motorun yasaya uygun değil bir motor kullanmak istesen bunun yaptırımları ne olack

Yunus EMRE

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
Yasaya uygun diye bir olayı yok..  Benim motorum 1600cc 90ps karb. 100km de 5.5 litre benzin tüketiyor.. Emisyon için km de nekadar benzin yaktığı değil egzosttan nekadar zehirli atık attığı önemli..  Bunun önlemi egzost sistemindeki birtakım filtreler ile önüne geçiliyor yoksa senin motorun enjeksiyonlu benim motorum karb sen daha fazla emisyon salgılıyorsun diye bir olay yok.. Enjeksiyonlunun amacı daha stabil bir yakıt akışı ve performans.. İçten yanmalı motor hepsi ve aynı cins yakıtı kullnıyoruz.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Yasaya uygun diye bir olayı yok..  Benim motorum 1600cc 90ps karb. 100km de 5.5 litre benzin tüketiyor.. Emisyon için km de nekadar benzin yaktığı değil egzosttan nekadar zehirli atık attığı önemli..  Bunun önlemi egzost sistemindeki birtakım filtreler ile önüne geçiliyor yoksa senin motorun enjeksiyonlu benim motorum karb sen daha fazla emisyon salgılıyorsun diye bir olay yok.. Enjeksiyonlunun amacı daha stabil bir yakıt akışı ve performans.. İçten yanmalı motor hepsi ve aynı cins yakıtı kullnıyoruz.
kademeli olarak yaşlı araçların trafikten çekilmesine ne diyelim abi

Yunus EMRE

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
Amaç yeni araba satışını arttırıp vergi gelirlerini arttırmak olduğu için siz ne derseniz diyin.
İSterseniz havayla çalışsın arabanız yine eskiyse vergisi çok olacak :(
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Madem önem verdikleri şey egzoz emisyon değeri o zaman LPG'li araçlara ekstra indirim versinler  :)

Çevrimdışı iko

azdan az çoktan çok gidermiiş  :D :D

ben emisyon ayarını babama yaptırırım en düşük neyse onu yazar ben en düşük vergiyimi ödeyeceğim o zaman  :o

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
azdan az çoktan çok gidermiiş  :D :D

ben emisyon ayarını babama yaptırırım en düşük neyse onu yazar ben en düşük vergiyimi ödeyeceğim o zaman  :o

Motorlu taşıtlar vergisindeki gibi bir sınıflandırma olacaktır muhtemelen.. Araçların fabrika verileri üzerinden hesaplanan co2 emisyonlarını baz alırlar.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı iko

Motorlu taşıtlar vergisindeki gibi bir sınıflandırma olacaktır muhtemelen.. Araçların fabrika verileri üzerinden hesaplanan co2 emisyonlarını baz alırlar.

o zaman araçlar hep sıfırmış gibi vergi öder.. egzosla alakalı bir durumu var mı peki??

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
o zaman araçlar hep sıfırmış gibi vergi öder.. egzosla alakalı bir durumu var mı peki??

komple motorla alakalı bir durum yani katalizör olmayan araba olmayacak

Yunus EMRE

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
aslında mantık şimdiki vergilendirme sisteminin tam tersi olacak aracın yaşı arttıkça vergiside artacak.Amaç yeni araç satışını arttırmak vede yeni araca giydirdikleri ötv'yi alarak devlet çifte kazanç sağlamak. :tamamdir