Gönderen Konu: direksyon arzası mı ?  (Okunma sayısı 1855 defa)

Çevrimdışı hrntncy

• Profili Görüntüle
direksyon arzası mı ?
« : 26 Temmuz 2012, 03:10:54 »
arkadaslar 2006 model polo 1.4 aracımı bu sabah calıstırdım 1-2 dk gecmeden garajda ileri geri yaparken bir anda direksyon lambası yandı ve sertlesti dönmez oldu stop ettim tekrar calıstırdıgımda sorun ortadan kalkmıstı simrdi tırsıyorum yaa trafikte aynı sorun olursa diye sizce nedendir direksyon pompası yagı filan mı bitmiştir acaba ?
Her Honda 'GTI' tarafından avlanmaya muhtaçtır I LOVE MY POLO

Çevrimdışı mk2_20v

• Profili Görüntüle
Ynt: direksyon arzası mı ?
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2012, 03:12:55 »
direksiyonu çevirirken kasıntı sesi varsa yağ bitmiştir-azalmıştır bunla beraber direksiyon sertleşir..
hidrolik direksiyon pompası aradı bi öyle sıkıntı yapar düzelir genelde kış mevsiminde daha çok olur...
sanırım power ın ömrü bitiyo sizin  ;)

Çevrimdışı hrntncy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2012, 03:18:11 »
direksiyonu çevirirken kasıntı sesi varsa yağ bitmiştir-azalmıştır bunla beraber direksiyon sertleşir..
hidrolik direksiyon pompası aradı bi öyle sıkıntı yapar düzelir genelde kış mevsiminde daha çok olur...
sanırım power ın ömrü bitiyo sizin  ;)

direksyon u cevirirken ıslık ses gibi sesi var ki direksyon pompası yeni takıldıgından beri aynı ses var serviste sesin sıkıntı yaratmayacagını söyledi zaten bu gün de hata verince korktum biraz (: bu power ne ki değiştirme olanagı vardır sanırım
Her Honda 'GTI' tarafından avlanmaya muhtaçtır I LOVE MY POLO

Çevrimdışı mk2_20v

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2012, 03:23:09 »

direksyon u cevirirken ıslık ses gibi sesi var ki direksyon pompası yeni takıldıgından beri aynı ses var serviste sesin sıkıntı yaratmayacagını söyledi zaten bu gün de hata verince korktum biraz (: bu power ne ki değiştirme olanagı vardır sanırım
yan sanayiler çabuk sıkıntı yaratıyor ondan olabilir  ;)