Gönderen Konu: dikkatlerimizin yogunlasması gerektıgı gunler  (Okunma sayısı 6653 defa)

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
dikkatlerimizin yogunlasması gerektıgı gunler
« : 15 Ekim 2012, 22:41:33 »
malum cari acık ustune suriye krizi derken ekonomik sorunların cezalarla cozulmeye calısıldıgını dusunmeden edemıyor ınsan bugun 77 km hız lımıtı olan yolda 82 km ıle radara dustum (radar aracını farkettım ıkı aracın arasında kalmayım dıye gaza bıraz bastım ınanın frene basma geregı bıle duymadım o an olmus ıste olan... ) 156 tl para cezası tahmın edecegınız uzere anında ıslendı ve bu gunlerde sureklı cevremden o yada bu sebepten ceza yedıgını duyuyorum bugunlerde ozellıkle araclarına bellı modıfıkasyon yapmıs arkadaslarım ve abılerım kendımce bı uyarıda bulunmak ıstedım sadece...

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
Ynt: dikkatlerimizin yogunlasması gerektıgı gunler
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2012, 22:53:21 »
50 km limiti olan yolda 74 km ile geçtim 235 tl geldi.. 73 km ile geçseydim 180 tl olcaktı.. napalım sağlık olsun  :)
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2012, 22:57:22 »
aynen oyle ama bazı yollardakı bazı lımıtler cok ama cok sacma..

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2012, 23:31:53 »
Suriye krizi daha yeni başladı cezalar ize çok daha önceden. Denk gelmemişsinizdir..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2012, 10:46:22 »
Fırsat vermemek lazım böyle şeylere
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2012, 14:44:52 »
geçen hafta sakaryadan otobandan ankaraya gittim geldim 300 km boyunca ankaraya ilerlerken 3 adet sabit radar vardı
+ bolu tüneli bizim arkadaş istanbuldan bodruma geçen ay tatile gitti yolda kameralarla tespit 400 tl şu an sakarya içi özellikle
kemer mevzusu o kadar sıkı ki anlatılmaz yaşanır :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2012, 13:02:29 »
Suriye krizi daha yeni başladı cezalar ize çok daha önceden. Denk gelmemişsinizdir..

mülteci sayısı 100bini aşmış..
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı gökhanpolizei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Ekim 2012, 15:00:12 »
bence art nıyetlı olmamak gerekıyo kusuru kendımızde ararsak daha guzel sonuçlara varabılecegımızı düşünüyorum....sen 70 km hız lımıtı olan bır yerden( 77 dıyosun ama o yuzde on toleranslı  halıdır)...82 km ıle radara dusuyosun surıyeydı de ekonomık krızdıde bahane buluyosun o zaman fırsatı vermeyeceksın 70 ın ustune cıkmayacaksın degılmı kurallara uyuyorum polemiklere gırmıyorum sende bunu  yaparsan daha mutlu olursun..................... :tamamdir

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Ekim 2012, 18:49:59 »
komsumla dün 50 km lik bi yola gittik sabah giderken cevirme aksam geldiğimiz yönde bi çevirme. adam alman bu ne diyor almanya da yılda 2 kere denk gelirdim diyor burda yola cık polis diyor. ben 3 kere ehliyeti gösterdim 3 ünde ceza yedim devlet her yerden saldırıyor gelir getireyim para gelsin diye sen istediğin kadar kurallara uy. bilen bilir alanya antalya istikametinde alanya tünelleri cıkısında 2 günde 1 cevirme 50 km ilerisinde diğer yönde diğer 2 günde 1 cevirme bu ne yahu.
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #9 : 18 Ekim 2012, 10:24:45 »
Polis veya jandarma olan arkadaşlara sormak lazım.. Gerçekten böyle ciddi bir talimat var mı? Ama çevirme ve ceza olaylarına benimde canım çok sıkılıyor bu aralar. Ceza yememek için ÇAKAL olmak lazım oda bize yakışmaz Neyse halım çıksın falım misali..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı gökhanpolizei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Ekim 2012, 13:33:46 »
arkadaşlar ben ıstanbulda 3 sene trafık polisliği yaptım(motorlu trafık polisi)  çalışma bölgemde beşiktaş meydan taksım cıvarıydı yanı trafığın en yoğun olduğu yerler den bır kaçı bılen bılır....bana ve arkadaşlarıma hiç bır zaman yazdığımız cezalar devletin borcuna gıdıyor carı acık var ekonomık krız var daha fazla yazın dıye bır talımat gelmedı ve gelemezde neymıs devletın borcu kapanacak dıye vatandasın sırtına bın bu ne kadar ınsanlıga sıgar...ınanın bana böyle bır talımat gelseydı hıc bır arkadaşım ceza yazmazdı bende brakırdım zaten trafık polisliğini.ama ışın başka bır boyutu var.gunde normal bır trafık polisi en az 15 20 ceza yazar motorlu trafık polisi de 40 ıla 50 ceza  yazabılır.ve ıstanbulda ıstemedıgın kadar trafık polisi oldugundan dolayı sıze de ceza yazma olasılığı cok yuksek yanı  ;).......sıze bır ceza yememe taktıgı vereyım asla bır trafık polisine karşı gelmeyın alttan alın bakın goreceksınız durumlar ne kadar degısıyo..cunku durumlar eskısı gıbı değıl eskıden polislerde sürgün yeme korkusu vardı ben calısırken benı bır babayıgıt cıksada doguya surgun etse dıye dua edıyodum cunku ıstanbul da cok yogun calısıyosun...................neyse daha cok konusulacak sey var ancak bıre bırde konusulacak konular  cok konustum kafanızı ağrıttım dınledıgınız ıcın tesekkur edıyorum ama lutfen art nıyetlı olmayalım dedıgım gıbı önce kendımızı duzeltelım....................... :tamamdir :tamamdir :tamamdir

Çevrimdışı inan-92

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Ekim 2012, 14:16:40 »
yalnız şöyle bir gerçek vardır devletin parası azalınca kontroller sıklaşır.şuanda bizim paraları mültecilere yedirdikleri gibi. tahsilat sıklaştı. benzinde 5 liranın üzerine çıktı :(
aman gökhan bey siz yinede dikkatli olun biliyorsunuz milletvekili çocuğuna denk geldin mi sıraya dizdiriyorlar  :D

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Ekim 2012, 08:28:01 »
geçen konyadan çıkarken cihanbeyliye varmadan karayolu üzerinde polis durduk yere beni çevirdi. benle birlikte çevirdiği  birkaç kişi daha vardı. radara girmediğime eminim zira cc ile sabit 90 da gidiyordum.
polis bizi sıraya dizdi, elimizdeki belgeleri aldı. bir  kağıda ad-soyad, plaka ve ceza puanı gibi bilgilerimizi geçirdi. tamam gidin dedi. ne iştir anlamadım? adama sor soruyorsun bildiğin duvar cevap yok  ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı gökhanpolizei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Ekim 2012, 15:14:34 »
geçen konyadan çıkarken cihanbeyliye varmadan karayolu üzerinde polis durduk yere beni çevirdi. benle birlikte çevirdiği  birkaç kişi daha vardı. radara girmediğime eminim zira cc ile sabit 90 da gidiyordum.
polis bizi sıraya dizdi, elimizdeki belgeleri aldı. bir  kağıda ad-soyad, plaka ve ceza puanı gibi bilgilerimizi geçirdi. tamam gidin dedi. ne iştir anlamadım? adama sor soruyorsun bildiğin duvar cevap yok  ;D

bu dediğin rutın trafık kontroludur.....karayolu uzerındekı aracların durumları hakkında bılgı edınmek ıcın bu tarz rutın kontroller yapılır..aracı cevırırsın plakasını sorgularsın sıgorta muayene durumlarına bakarsın bır sorun yoksa ıyı gunler deyıp yollarına devam etmesını saglarsın...bır nevı arabanın GBT sıne bakmak gıbı dusunun..boyle bır uygulama yaparken durdurulan araclarda önce vatandaşa bılgı verılmesı gerekır.bu bır rutın kontroldur telaşlanacak bırsey yok dıye vatandaşa soylenırse daha guzel sonuclar elde edılır dıye dusunuyorum deyıp o arkadaşımı bıraz eleştıreyım dıyorum  ;)....................................
yalnız şöyle bir gerçek vardır devletin parası azalınca kontroller sıklaşır.şuanda bizim paraları mültecilere yedirdikleri gibi. tahsilat sıklaştı. benzinde 5 liranın üzerine çıktı :(  aslında o kadar haklısınız kı konusulacak cok konu varda neyse dıyelım ....
aman gökhan bey siz yinede dikkatli olun biliyorsunuz milletvekili çocuğuna denk geldin mi sıraya dizdiriyorlar  :D
  ......................valla burası turkıye hersey beklenır konusulacak cok sey varda neyse....