Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: DACİA Sandero Stepway hakkındaki yorumlarınız  (Okunma sayısı 23898 defa)

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
Ynt: DACİA Sandero Stepway hakkındaki yorumlarınız
« Yanıtla #14 : 30 Temmuz 2011, 09:12:28 »
Sıfır araç iyidir.  :tamamdir
Dacia diye insan dediğin gibi ön yargılı yaklaşıyorlar ama sonuçta arkasında Renault olan bir marka.
Bu forumdan bir ardaşımızda polosunu satıp stepway aldı diye hatırlıyorum. Ama o dizelini almıştı.

kesinlikle katılmıyorum.Bende bir Dacia kullanıcısıyım.Ama beni mutlu eden bir tek yönü dahi yok.2001 model arabayla sanayiden çıkamıyorum.Bozulan bi ön takım tablasının 2 kez orijinalini almama rağmen düzen tutmuyo.yakıt dersen normal verilerin gerçekten üzerinde.Yol tutuşu berbat.Belkide 87 golften sonra bindiğim için bu kadar kötü geldi.Ama gerçekten golfle kıyaslayacak olursak berbat bir marka ve berbat bi araç.Dacia sandero kullanan arkadaşımda var.Kalitesizliğinden yakınıyor.SUV olarak geçmesine rağmen arka tekerlerde disk fren bile yok.Güvenlik namına pek bişey yok araçta.3 arabanın karıştığı bi kazada ortada kalmış ve araba şaseden bel vermiş.Bunlara rağme sıfır araba olsun ne olursa olsun derseniz güle güle kullanın.Ama dacia alırken bir kez daha düşünün derim.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #15 : 30 Temmuz 2011, 09:35:37 »
 Güzel bir model komşumda var ve bizim firmadada DUSTER var. İlkkez sıfır araç alıcak kişiye mersedes gibi gelir ama başka bir markaya bineni pek tatmin etmez..  Renault un kolları altında DACIA çok yol kat etti ve bu modeli ilede FİYAT /PEFORMANS olayını cuk diye oturttu ama şiddetle 1,5 DCI ını öneririm. KM yapmam deniyor ama az yakan bir araç oldumuda gönül rahatlığı ile de ailenle istediğin yere gidebiliyorsun...

Kalitelisiz malzeme,Konfor fasat ve biraz sert süspansiyon yüzünden pek üst not almasada alınıp binilecek bir otomobil.  :tamamdir
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2011, 16:49:01 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
« Yanıtla #16 : 30 Temmuz 2011, 11:35:40 »
Arkadaşlar HERŞEYDEN ÖNCE fikirleriniz için sizlere çok ama çok teşekkür ederim.Gerçekten artısı eksisi ile güzel bir değerlendirme olmuş.Ancak şimdi bende size bu aracın eksi yönlerini söyleyeyim.

* Araç 80 km geçince rüzgarın sesini, 120 geçince kendisini alıyor. ;D
* Virajlara biraz sert girerseniz "acaba aşağıda ne var" merakınızı gidermenizi sağlıyor (Allah korusun) :melek:
* Yakıtı o kadarda ekonomik değil. :t
* Bizim şirkette 9 fluence,3 Dacia Logan Kamyonet, 6 Tane Clio,4 tane symbol, 2 tanede Kangoo var.Dolayısı ile renault grubunun neredeyse tüm araçlarını kullandım ve fikrim şu oldu."Yahu bu araçların fluence olanı ne ki Stepway olanı ne olsun"... :-\
* Ayrıca Mk1GTI arkadaşın dediği şu cümleye (İlkkez sıfır araç alıcak kişişe mersedes gibi gelir ama başka bir markaya bineni pek tatmin etmez..) katılıyorum.Biz VW'in tadını almışız Dacia bize traktör gibi gelecek sanki. :-\
* Bu arada aracın içerisinde kullanılan malzemenin kalitesi ve hepsinden önemlisi yolcu hava yastığının olmayışı en büyük prolemlerden.
:bekleriz:
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2011, 11:37:29 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #17 : 02 Ağustos 2011, 22:27:41 »
kim ne derse desin 25.000 TL ye dizel sıfır araç göstersinler alalım 100 bini devirmiş km'si düşürülmüş bilmediğim araca 25.000 vereceğime sıfır dacia alırım dedim aldım tam bir sene oldu şu an araç 24.000 km'de modeli sandero blackline 1.5 dci ha dersenizki çok konforu yok konfor var ama çok iyi yalıtım yok ama kötü değil motor zaten renault vede bizim araçlara göre servisi ve ustası bol miktarda var usta kıtlığı yaşamazsın sıfır araca binersin 3 sene rahat edersin dacia'ya binilirmi denilen adamada sorarım göster bana bu paraya sıfır araç alayım eğer bunları bilip alırsan pek problem olmaz ama stepway yerine düzünü al daha rahat edersin.ayrıca yolcu havayastığı ve abs paketi var istersen alabiliyorsun.istanbul trafiğinde klima açık ortlama yakıtı 5-5.3 litre
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2011, 22:29:11 Gönderen: ozmo »

« Yanıtla #18 : 04 Ağustos 2011, 16:20:33 »
arkadaş en iyisi kullanmadan, test sürüşü yapmadan almasın. binsin sürsün içine sinerse alsın.
benim de astra h kasalar hoşuma giderdi. arkadaş sıfır almış kullandım bir süre. b sınıfı fabiamı öptüm başıma koydum. görünüşe aldanmamak lazım.

ozmo, senin de dediğin gibi kırık dökük dizellere 20 liradan aşağı istemiyorlar. devir tasarruf devri. çok kullanıyorsan zaten kendisini 3 senede amorti eder.
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #19 : 05 Ağustos 2011, 00:46:11 »
ya sıfır araç sıfır araçtır arkadaş.  ........   evlenmiş boşanmış bi kadınla evlenmek gibi bişey ikinci el araç :)
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
« Yanıtla #20 : 05 Ağustos 2011, 02:39:41 »
açıkçası Fransız araçları bana pek güven vermiyo. tmm çok güzel araçları da var ama ne bileyim. bana deseler alır mısn dacia almam. bu bi önyargı deil tamamiyle kalite ve güven arayışı.
GTD

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #21 : 05 Ağustos 2011, 10:02:09 »
vw kullandıktan sonra güven verecek araç sayısı bir elin parmkalarını geçmez ama ödediğin paraya ne aldığını bilerek alıyorsan çokda fazla dert etmezsin renault'lrın en büyük avantajı servis ve yedek parça mesala benim araç ile aynı motoru kullanan clio 15.000 km bakımında 390 Tl öderken aynı parçalarla 15.000 km bakımına ben 230 TL ödedim bu durmda markaya para vermiş oluyorsunuz mesala benim sanderoya reno amblemi koysalar en az 8.000 TL fazla fiyat isteyeceklerdir.

« Yanıtla #22 : 05 Ağustos 2011, 10:14:44 »
Dacia, Renault tarafından üretildiğinden motor konusunda bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.
Hyundai, Dacia,Daewoo,Daihatsu,Isuzu,Lada,Saab,Suzuki,Tata gibi markalar malzemede ucuza kaçtığı için araçta kullanılan parçalarında ömrü az oluyor. En dolusu Blackline ama bakıldığından ABS ve yolcu hava yastığı bile opsiyonel. Renault kendi motorlarındaki cömertliği burada göstermiyor. Bu aracı genel olarak aile tipi düşünürsek 1.6 motora 90 bg yeterli değil.
Euroncap testlerini inceledim. Durum pek iç açıcı değil. Bu aracı polo gibi asla kullanamazsın. Yüksek araçlar her zaman kazaya daha meyillidir. Güvenlik donanımlarını da yeterli bulmadım. Bence Böyle bir araca ihtiyacın varsa, Skoda Yeti öneriyorum.

http://www.skoda.com.tr/new/fiyatlistesi.asp?islem=fiyatlar&KatID=11#
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2011, 10:19:15 Gönderen: odyseuss »
VW Sakarya Facebook Sayfası

« Yanıtla #23 : 05 Ağustos 2011, 16:12:19 »
yetinin 1.6 TDI  yok sanırım henüz 1.2 TSI var.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
« Yanıtla #24 : 13 Eylül 2011, 18:02:08 »
1.6 alıp lpg taktırmayı düşünüyorum ama kararsızım.Malum benzin mazot neredeyse aynı artık.Değilsede yakında olacak.O yüzden her halikarda en iyi yakıt yine LPG gibi duruyor ama bilmiyorum.Siz ne dersiniz???
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #25 : 13 Eylül 2011, 22:52:03 »
Dacia, Renault tarafından üretildiğinden motor konusunda bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.
Hyundai, Dacia,Daewoo,Daihatsu,Isuzu,Lada,Saab,Suzuki,Tata gibi markalar malzemede ucuza kaçtığı için araçta kullanılan parçalarında ömrü az oluyor. En dolusu Blackline ama bakıldığından ABS ve yolcu hava yastığı bile opsiyonel. Renault kendi motorlarındaki cömertliği burada göstermiyor. Bu aracı genel olarak aile tipi düşünürsek 1.6 motora 90 bg yeterli değil.
Euroncap testlerini inceledim. Durum pek iç açıcı değil. Bu aracı polo gibi asla kullanamazsın. Yüksek araçlar her zaman kazaya daha meyillidir. Güvenlik donanımlarını da yeterli bulmadım. Bence Böyle bir araca ihtiyacın varsa, Skoda Yeti öneriyorum.

http://www.skoda.com.tr/new/fiyatlistesi.asp?islem=fiyatlar&KatID=11#

benimki 70 bg blackline 90 bg'liklerin benizinlilerin aklını alırım yolda çünkü torku çok yüksek ve çok seri

« Yanıtla #26 : 13 Eylül 2011, 23:13:41 »

Hyundai, Dacia,Daewoo,Daihatsu,Isuzu,Lada,Saab,Suzuki,Tata gibi markalar malzemede ucuza kaçtığı için araçta kullanılan parçalarında ömrü az oluyor.

Isuzu, Saab, Suzuki bu üç markayı özellikle ortadakini bu listeden çıkartmalısın ;)
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı Sinancetintas

• Otomobil
    Golf 4'den Sonra Golf 5
  • Yaşam İlaçım Oldun Golf..
« Yanıtla #27 : 16 Eylül 2011, 22:43:44 »
Saçma gelebilir ama bu araçın ön silecek takımı ölçülerini bilen var mı?? abime muz silecek alacagım ama ölçüleri bilmiyorum..  :D Bilen söyleyebilir mi??
Das Auto..