Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: DACİA Sandero Stepway hakkındaki yorumlarınız  (Okunma sayısı 23854 defa)

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
DACİA Sandero Stepway hakkındaki yorumlarınız
« : 28 Temmuz 2011, 14:45:02 »
Sevgili arkadaşlarım.Yaklaşık 2.5 yıldır bu forumda hep sizlerle fikir alışverişi yapım.Şimdi ise polomu artık 4 kapılı bir araç ile değiştirmek istiyorum.Sahibinden.com'da ilanı verdim bile (İlan no:55162449).Bunun içinde hem uygun fiyatlı hem az yakan hemde biraz genişçe (en azından poloya göre) bir araç düşünüyorum.Bunun içinde yaptığım araştırmalar sonucunda orta sınıf bir SUV olan ve bineklere göre daha yüksek bir araç olan 24.500 TL'lik fiyatı ile Dacia Sandero Stepway şimdilik önde gidiyor.Dacia hakkında "abi dacia alınırmı yaa" diyenleri duydum ama bir kere arabanın yanına gidince bu cümlelerini "ulan acaba bendemi alsam" ile değiştirenlerde oldu.O yüzden ön yargılarınızdan kurtularak ve tamamen objektif olarak bakarsak bu araç hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?.
Bu arada ben alırsam eğer 1.6 90 hp Benzinli olanını almayı düşünüyorum.Tabi 1.5 70hp dizel seçeneğide mevcut ama sadece haftasonu kullanıcısıyım.O yüzden çok etikilemez ve aradaki 4.700 TL Farkı ödediğine değmez.

Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2011, 14:46:58 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Ynt: DACİA Sandero Stepway hakkındaki yorumlarınız
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2011, 16:28:28 »
Sıfır araç iyidir.  :tamamdir
Dacia diye insan dediğin gibi ön yargılı yaklaşıyorlar ama sonuçta arkasında Renault olan bir marka.
Bu forumdan bir ardaşımızda polosunu satıp stepway aldı diye hatırlıyorum. Ama o dizelini almıştı.

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2011, 17:47:08 »
Sıfır araç iyidir.  :tamamdir
Dacia diye insan dediğin gibi ön yargılı yaklaşıyorlar ama sonuçta arkasında Renault olan bir marka.
Bu forumdan bir ardaşımızda polosunu satıp stepway aldı diye hatırlıyorum. Ama o dizelini almıştı.

Bende ilk etapta dizel düşündüm ama arada 4500 TL fark var.E ben zaten yılda en fazla 2000-3000 km yapıyorum.Topla çıkar çarp böl yaptığında 4500 TL çoook seneler sonra kendini amorti ediyor.Az önce benzinlinin test sürüşünü yaptım.Aslında çok hoşuma gitti.Performansı, yol tutuşu,hızlanması ve durması oldukça iyi.Ses yalıtımı biraz zayıf ama o kadar olur artık.Ben açıkçası aracı satınca düşünüyorum almayı.Bir ev işim var.Eğer olmazsa direk stepway alıcam gibi.
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2011, 17:51:40 »
valla kardeş bn de düşünmedim değil ne yalan söyleyim opel astramı satınca bu dacia duster yeni yeni çıkmaya başlamıştı. braz araştırdm kampanyada warmış ya dedm acaba alsak mı bi de bn yüksek araç seviyorum o yüzden ilgimi çekti. baktım ettim şmdi baya bi satılıyor. sonra aynı sndeki gibi dacia alınır mı abi ya dediler. hele bi karşı komşum var illa vw al dedi. onun lafına uyduk aldık. ama alma dencek kadar kötü araçlar değil fiyatına göre cok cok iyi denebilir. adam 40 bin liraya cip veriyo resmen. hemde sıfır. sandero da öyle . fiyatları cok uygun. kalitesi de kötü deil okadar. bnce düşün sonuçta kimse bukadar takmıo markayı her markanın bi alıcısı var.
This is the best one until we make a better one.......

« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2011, 17:52:55 »
ha bu arada her markanın kendine has kullanıcıları var . tabi vw seat audi gibi markaları tercih edenler bunlardan bşka araçlardan tat almazlar ama kişiden kişiye değişir tabi.
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2011, 10:37:10 »
dün Ermat Plazadan mesaj geldi banada stepway için "5500 peşin dosya masrafsız ayda 570 TL taksitle" diye. Seninde dediğin gibi en kötü özelliği ses yalıtımının kötü olması. Hele hele yanlış lastik seçiminde bu olay dahada artar.

Çevrimdışı betoqu

• '' Bize her yer Kripton...''
« Yanıtla #6 : 29 Temmuz 2011, 10:48:12 »
Şu zamanda yapılacak en kötü hamlelerden birisi sıfır araç almak,hele ki aradığın araçtan piyasada 9000-10000 de onlarca varken. Güzel araç ve yapılabilecek en güzel yorum, Efsane Toros'un geliştirilmiş versiyonu...  ;)
Yakın zamanda başımdan geçen ve kısa bir hikaye;
arkadaşım Chevr- Cruse almaya karar verdi,sıfırını inceledi,araştırdı ve  39.000 liraya tam alacaktı ki, netten  aynı özellikleri olan 8000 km aracı 31.000 liraya aldı...

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #7 : 29 Temmuz 2011, 14:17:36 »
ya para vermeyin şu arabalara..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2011, 15:33:40 »
Ben passatımı almadan önce düşünmüştüm bunu almayı. 4 kez test sürüşüne çıktım bi türlü ısınamadım arabaya. En full ünde bile bişiler eksik kalıyor.

« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2011, 15:42:42 »
o paraya vw konforu beklemek hata
24.500 e sıfır suv alıyor arkadaş öyle düşünün fiyat/fayda olarak bakıldığında alınabilir bence
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

« Yanıtla #10 : 29 Temmuz 2011, 16:40:32 »
Ön yargılardan kurtulun biraz arkadaşlar.
relaxizmir;aracın arkasında renautl var biz de dükkana aldık logan olanından station wagon.motor yönünden pek bi sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum.konfor olarak pek bir şey bekleme iç aksamda kullanılan malzeme,plastik falan da çok sağlam değil gibi gözüküyor.2.el de de satması zor olur ve epey değer yitiriyor araç.
bulabiliyorsan şöyle temiz km az 2.el alman senin yararına bi kaç milyar düşüğe alırsın satarken çok zarar etmezsin.  :tamamdir

« Yanıtla #11 : 29 Temmuz 2011, 17:29:10 »
Ön yargılardan kurtulun biraz arkadaşlar.
relaxizmir;aracın arkasında renautl var biz de dükkana aldık logan olanından station wagon.motor yönünden pek bi sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum.konfor olarak pek bir şey bekleme iç aksamda kullanılan malzeme,plastik falan da çok sağlam değil gibi gözüküyor.2.el de de satması zor olur ve epey değer yitiriyor araç.
bulabiliyorsan şöyle temiz km az 2.el alman senin yararına bi kaç milyar düşüğe alırsın satarken çok zarar etmezsin.  :tamamdir

Dükkanı buldum ama sen yoktun :)
ERKEKLER BÜYÜMEZ OYUNCAKLARI BÜYÜR...

« Yanıtla #12 : 29 Temmuz 2011, 18:10:07 »
bence guzel araç sıfır olarak ama arkası biraz yuksek kalmıs devrılme riski fazla gıbı geldı gozume yalıtım oledır renaulttada oyle mıllet yıllardır kullanıyor cok ıyı cok guzel agzını acmıyorlar cunku renault kaputu acıtıgında artık dacilarda renault yazıyor ki niissan da bu motoru kullanıyor 1.5 dci larda güvenlik testlerınde cok basarılı degıl ama bence cogu markalar satıyor parca durumları falan nasıl bılmıyorum ama hıc alınmıyacak arabalar degıller yanı bınılır memur adamıda satmadıgı surece yıllar boyu goturecek bır arac bence karar sızın kımseyı dınlemeyın bu konuda olumsuz ynde eger acil satmanızı gerektırcek bı durum yoksa ılerde alırım yıllarca bınerım dıyosanız alın ama ev alın daha iyi olur :)

« Yanıtla #13 : 29 Temmuz 2011, 23:30:49 »
relaxizmir , Yazmayayım yazmayayım dedim kafa bulandırmayayım , yine de yazamadan edemedim ! Ben size birşey önereceğim ! Ben de baya bi araştırma yapmıştım şuanki 1.2 Fabia mızı almadan önce , bende gittim daciaya baktım inceledim , netten bir çok araçlara baktım , pololara baktım herneyse uzatmayayım , eğer biraz daha zorlayabilirseniz bütçeyi 0 km Fabia alın 1.2 moto HB. , ya da 2011 model sıfır km den farkı olmayan (sadece biraz km yapmış ) araçlar var , onu alın derim , Nedeni belli , Fabia Polodan bir alt gömlek diyelim ama Dacia dan da bir gömlek üstte diyelim , Dacia nın içi pek de konforlu değil , Dacia da iyi araba kötülemiyorum  sonuçta sıfır ve o fiyat ...ama 2011 model 1.2 motor HB Fabia almanızı isterim , hem kasa olarak daha güzel görünüyor , hem daha konforlu ve vw kokuyor çizgisi tasarımı ve genel anlamdaki özellikleri. Ben kendimi sizin yerinize koydum , yazmamdaki amaç , herşeyi unutun ve Fabia ile Dacia arasında bi gidip gelin bence araştırıp inceleyin (tabi fabia çizgi olarak hoşunuza gidiyorsa). Bunları yazdım çünkü ben de Fabiayı almadan önce bir çok araca baktım ve bende Dacia neden olmasın dediştim zamında ama sonuçta Fabia aldım çok ta memnunuz.Sizinde iyi araştırıp mantıklı bir araç alacağınızı umut ediyorum , hayırlısı ile gönlünüze yatan aracı almanız dileğiyle...