Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Çözülemeyen sorun  (Okunma sayısı 22318 defa)

Ynt: Çözülemeyen sorun
« Yanıtla #14 : 08 Aralık 2011, 14:51:40 »
Evet arkadaşlar sonunda bulundu sorun. LPG enjektörleri işeme yapıyormuş. Usta LPG iptal edince düzeldi. Enjektörler temizlenecekmiş olursa olur, olmazsa ben senin yerine olsam yenilerim dedi usta. Temizleme işi için de 150 lira istedi. Temizlenince olur mu dedim %80 dedi. Bilmiyorum ne yapacağım?

ben dedim :D
lpg cilere kalsa zaten hep motordan ariza, o kitler nasi biseyse hic ariza vermiyor anasini satim :D

enjektorleri temizletince duzelme ihtimali var ama basiniz agrimasin istiyorsaniz degistirin kurtulun derim ben..
lpg enjektorleri oem benzin enjektorleri gibi cok kaliteli olmuyorlar cunki genelde..

« Yanıtla #15 : 08 Aralık 2011, 15:57:40 »
ben dedim :D
lpg cilere kalsa zaten hep motordan ariza, o kitler nasi biseyse hic ariza vermiyor anasini satim :D

enjektorleri temizletince duzelme ihtimali var ama basiniz agrimasin istiyorsaniz degistirin kurtulun derim ben..
lpg enjektorleri oem benzin enjektorleri gibi cok kaliteli olmuyorlar cunki genelde..

Kardeş değiştirmek çok mantıklı gelmedi bana. BRC markasını hiç sevmedim öncelikle. Benim önceki arabada -Mitsubishi Carisma- Atiker takılı idi ben çok memnundum. Şimdi usta enjektörün tanesine 180 lira dedi ve dört tanesi takmasıyla beraber 800'ü bulur diyor. 800 ona verene kadar 900 atikere verir taktırırım daha iyi. Temizletip bir şansımı denemek istiyorum

« Yanıtla #16 : 08 Aralık 2011, 16:01:30 »

olabilir secim sizin..
ben sifir sifirdir nihayetinde diye soyledim..
ama fiyat konusunda temizletmek mantikli gibi gozukuyor :)
temizletin artik gittigi yere kadar gitsin enjektorler..
e madem oyle enjektorleriniz bitince kit degistirirsiniz daha iyi olur sizin icin..

« Yanıtla #17 : 08 Aralık 2011, 16:10:46 »
Burdan şunu anlamış bulunmaktayım: Demek ki LPG işinde para tutan enjektörlermiş. :) Acaba bunlara Atiker enjektörü takılamıyor mu?

Bir de acaba Atiker'in ucuz olmasının tek sebebi yerli malı yurdum malı olması mı?

Bu arada bu şekilde arıza başına gelmiş arkadaşlara bir uyarı: LPG düğmesini kapatıp benzin düğmesine geçmekle iş hallolmuyor. Ben bunu zamanında denemiş aynı sorun devam edince, -Haa, demek LPG'den değil. demiştim kendi kendime, LPG sorun çıkarmaz diyen ustalara inanmıştım. Bugün usta filterinin içinde ve borularda olan gazı boşaltıp öyle taktı. Sonra iş düzeldi.

« Yanıtla #18 : 08 Aralık 2011, 16:16:51 »
Burdan şunu anlamış bulunmaktayım: Demek ki LPG işinde para tutan enjektörlermiş. :) Acaba bunlara Atiker enjektörü takılamıyor mu?

Bir de acaba Atiker'in ucuz olmasının tek sebebi yerli malı yurdum malı olması mı?

Bu arada bu şekilde arıza başına gelmiş arkadaşlara bir uyarı: LPG düğmesini kapatıp benzin düğmesine geçmekle iş hallolmuyor. Ben bunu zamanında denemiş aynı sorun devam edince, -Haa, demek LPG'den değil. demiştim kendi kendime, LPG sorun çıkarmaz diyen ustalara inanmıştım. Bugün usta filterinin içinde ve borularda olan gazı boşaltıp öyle taktı. Sonra iş düzeldi.

demekki siz araci benzine aldiginizda dahi enjektor oncesi borularda kalan gaz iseyen enjektorden motora ulasip sorun cikariyor..
himmmm bunu ogrendigim iyi oldu ;)
aklima gelmezdi yoksa :)

« Yanıtla #19 : 08 Aralık 2011, 16:26:14 »
Valla kardeş ben hiç anlamam.
Ben: ben düğmeyi kapattım denedim, olmamıştı ama.
Usta: Filtre ve borulardaki gazı boşaltmadığın için devam eder. :))

Bu arada bu işeme işi ne oluyor?

« Yanıtla #20 : 08 Aralık 2011, 16:28:25 »
Valla kardeş ben hiç anlamam.
Ben: ben düğmeyi kapattım denedim, olmamıştı ama.
Usta: Filtre ve borulardaki gazı boşaltmadığın için devam eder. :))

Bu arada bu işeme işi ne oluyor?

basitce soyle anlatayim size,
enjektor elektrikle tahrik alan bir vanadir..
yani elektrik verdiginizde acilir, kestiginizde kapanir..
acildiginda motora benzin yada gaz puskurtur, kapandiginda da puskurtmeyi keser..

enjektorun isemesi ise genellikle kapali kalmasi gerektigi zamanlardada bir miktar kacirmasidir..

« Yanıtla #21 : 08 Aralık 2011, 16:32:18 »
Tamam anladım. Çok teşekkür ederim. Umarım bu zamana kadar iyice işemiştir de temizlenince keser. Bana bir sürü masraf açmaz.

« Yanıtla #22 : 08 Aralık 2011, 16:37:15 »
Tamam anladım. Çok teşekkür ederim. Umarım bu zamana kadar iyice işemiştir de temizlenince keser. Bana bir sürü masraf açmaz.

kirlenmesi bazen tam kapanmamasina sebep olabiliyor..
yani duzelme ihtimali yuksek, o kadar dert edilcek birsey degildir merak etmeyin..
muhtemelen temizlenince duzelecektir..

Çevrimdışı münşi

« Yanıtla #23 : 23 Mayıs 2017, 22:45:11 »
konuyu hortlatıyorum ama merak ettim enjektör temizlenince sorun halloldu mu acaba??

Çevrimdışı genccdrnn

« Yanıtla #24 : 18 Eylül 2018, 11:13:41 »
Temizlenince nasıl olmuyor onu anlamadım. Paramı koparmaya çalışıyorlar  ::)