Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Çözülemeyen sorun  (Okunma sayısı 22315 defa)

Çözülemeyen sorun
« : 02 Aralık 2011, 18:55:53 »
Merhaba arkadaşlar,
2006 Jetta primline sahibiyim. Araçta zor çalışma sorunu var şöyle ki: Aracı ilk çalıştırmada sorun yok. Aracı çalıştırdıktan sonra durdurup hemen çalıştırmada sorun yok. Fakat durdurup 5-10 dakika bekledikten sonra çalıştırmaya çalışınca ya 5-6 saniye marşı basılı tutmak gerekiyor ya da 3. sefer basışta çalışıyor. Ben araçta denenenleri ve değişenleri yazayım ona göre karar verin.
90 bin bakımı içerisinde: benzin filtresi, hava filtresi, bujiler, kayışlar değişti. Bu sorunu çözmeye yönelik de: gaz kelebeği temizlendi, benzin pompası kontrol edildi, hararet müşürü kontrol edildi ama değişen hiçbir şey olmadı.

Araçta ayrıca BRC marka lpg takılı.Sorduğum iki LPG ustası da LPG'nin böyle bir sorun yaratmayacağını söyledi.

Bu konuda bilgisi ya da tecrübesi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

Ynt: Çözülemeyen sorun
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2011, 20:57:45 »
ateşleme ünitesiyle alakalı olabilirmi acaba
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2011, 21:32:21 »
Vallahi kardeşim bilmiyorum ki. Aracı makineye bağlıyorlar onda da arıza görünmüyor.

« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2011, 21:59:55 »
anahtar orj mi dostum

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
    A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2011, 00:25:38 »
Aracın akü ve marş motorunu kontrol ettirin bence.
03.06.2005

« Yanıtla #5 : 03 Aralık 2011, 10:31:51 »
Akü yeni değişti. Bosch marka akü taktırdım. Anahtar orijinal. Yedek anahtarı mevcut bir de onunla deneyeyim bakalım. Marş motoru konusunu da ustaya söyleyeceğim.

« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2011, 20:07:15 »
mars motorunun komurlerı bıtmıs olabılır dostum. 2005 vollt varken bızdede ole bı durum vardı.
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #7 : 05 Aralık 2011, 22:18:18 »
aracin ne mars motoru ne de anahtari sorunlu olamaz bence..
ilk calistirmada ve durdurup hemen calistirmada sorun yok, sadece 5-10 dakka bekleyip calistirmada sorun varsa bunlarda sorun olamaz..
anahtar yada mars dinamosu neden arac calisip bekledikten sonra sorun cikarsinki??

sorun baska yerlerde..
ben ilk olarak lpg den suphe ederim sahsen..
lpg ciler tabii ki sorun yok derler, onlarin cogu dedigine inanmayin zaten.. (hepsi demiyorum polemik cikmasin)

« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2011, 18:50:52 »
aracin ne mars motoru ne de anahtari sorunlu olamaz bence..
ilk calistirmada ve durdurup hemen calistirmada sorun yok, sadece 5-10 dakka bekleyip calistirmada sorun varsa bunlarda sorun olamaz..
anahtar yada mars dinamosu neden arac calisip bekledikten sonra sorun cikarsinki??

sorun baska yerlerde..
ben ilk olarak lpg den suphe ederim sahsen..
lpg ciler tabii ki sorun yok derler, onlarin cogu dedigine inanmayin zaten.. (hepsi demiyorum polemik cikmasin)

Bugün konudan bahsettiğim bir arkadaşım da LPG'den şüphelenip tanıdığı bir ustaya telefon etti. Usta sorunu dinledi ve İnşallah değildir ama kuvvetle muhtemel enjektör sorunudur dedi.Sanırım enjektörler pahalı icatlar. Perşembe baktıracağım o ustaya. Haber ederim gelişmeleri.
Erdem kardeşim dediğine katılıyorum. İyileri vardır mutlaka ama LPG ustalarını benim de kafam sarmıyor. Baştan savıyorlar adamı.

« Yanıtla #9 : 06 Aralık 2011, 18:55:27 »
Dostum yardımcı olur mu bilmiyorum gerçi ihtiyaçta var mı 2006 modelde bilemiyorum ama boğaz kelebeği temizlendikten sonra adaptasyon yapıldı mı şayet bende de aynı sorunlar temizlenip adaptasyondan sonra düzelmişti.Boğaz kelebeği meselesi VW lerde sorun çünkü ;)

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
    A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #10 : 06 Aralık 2011, 19:09:31 »
enjektörler işeme yapıyor da olabilir.benim borada aynı sıkıntı vardı.
03.06.2005

« Yanıtla #11 : 06 Aralık 2011, 20:57:12 »
Valla adaptasyon felan duymadım hiç kardeşim ama onu da bir sorarım. Şimdilik bir LPG ustasının yanına gideceğim bakalım. Evet haklısın boğaz kelebeği vw bir sorun.

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #12 : 06 Aralık 2011, 21:05:09 »
acaba diyorum benzin geriye mi kaçıyor. çekvalf problemi olabilir mi?
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #13 : 08 Aralık 2011, 14:01:36 »
Evet arkadaşlar sonunda bulundu sorun. LPG enjektörleri işeme yapıyormuş. Usta LPG iptal edince düzeldi. Enjektörler temizlenecekmiş olursa olur, olmazsa ben senin yerine olsam yenilerim dedi usta. Temizleme işi için de 150 lira istedi. Temizlenince olur mu dedim %80 dedi. Bilmiyorum ne yapacağım?