Gönderen Konu: Çizik Giderici Hakkındaki Düşünceler  (Okunma sayısı 7881 defa)

Çevrimdışı blackboyss

• Profili Görüntüle
Çizik Giderici Hakkındaki Düşünceler
« : 01 Nisan 2010, 22:07:02 »
Merhaba,
Arkadaşlar aracımdaki çizikler için pasta cila vb araştıyorum derken bir ürün buldum Kalem gibi bu ürün sürünce çizikler gidiyormuş videoda da gördüm ama araca daha sonra zarar verirmi sizin fikirleriniz nedir?
Ürün 
FIX IT PRO yeni ürün (çizik kapatıcı)ORJİNAL, #25715816 Gittigidiyor.com
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2010, 22:07:17 Gönderen: blackboyss »

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
Ynt: Çizik Giderici Hakkındaki Düşünceler
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2010, 22:21:52 »
ben kullandım pastel boya gibi hiç bir işe yaramıyo daha sonra araç yıkandıktan sonra orjinal boyanın yanında çok sırıtıyo
H.G WORKS

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2010, 00:17:49 »
benim kaputta bi çizik var :D kralı gelse kapatamaz :D şerefsizin biri alışveriş merkezinde çizmiş :( :( :( :( niye yaparlar anlamam ki...  çok işe yaradını düşünmüyorum pasta cila iş görür şimdilik...

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2010, 01:47:32 »
Kaliteli olmadığı sürece bir işe yaramaz ;) bu ürünün işe yarayacağını sanmıyorum, daha güvenilir markaları tercih edin.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2010, 13:05:44 »
Ben şu PASTA POLİSH-CİLA-ÇİZİK GİDERİCİ konusuna bir anlam veremedim Pasta polish senede en az 2kere yapın sık sık cila yapın diyolar ben aracımın renginin canlıu görünmesi için cilamı atıcam yoksa polish üzerine cilamı yapıcam bi açıklık kavuşturalım  :-[
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2010, 13:12:57 »
Ben şu PASTA POLİSH-CİLA-ÇİZİK GİDERİCİ konusuna bir anlam veremedim Pasta polish senede en az 2kere yapın sık sık cila yapın diyolar ben aracımın renginin canlıu görünmesi için cilamı atıcam yoksa polish üzerine cilamı yapıcam bi açıklık kavuşturalım  :-[

polish zaten cila :) pasta ise çizik giderici ve ton dengeleyicidir. önce pasta uygulanır, daha sonra cila uygulanır.
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2010, 13:13:27 Gönderen: mecamir »

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2010, 13:44:34 »
polish zaten cila :) pasta ise çizik giderici ve ton dengeleyicidir. önce pasta uygulanır, daha sonra cila uygulanır.
Çok sağol Can abim bunu öğrendiğim çok iyi oldu TURTLE WAX'ı çok öneriyolar burda var 23 lira polish alıcamda kendim çeksem istediğim sonucu alamam en iyisi ben ürünü alıp makinasıyla çektirteyim  :tamamdir

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Nisan 2010, 13:56:02 »
Çok sağol Can abim bunu öğrendiğim çok iyi oldu TURTLE WAX'ı çok öneriyolar burda var 23 lira polish alıcamda kendim çeksem istediğim sonucu alamam en iyisi ben ürünü alıp makinasıyla çektirteyim  :tamamdir

eğer uğraşırım ama iyi olsun diyosan kendin yap. eline üstübü ya da 1 paket pamuk al, uygulama yapacağın ve parlatacağın pamuk ya da üstübü farklı olsun. önce detaylı bi şekilde uygula, sonra temiz pamukla parlat. ama bu işlermi parça parça yap, cila arabanın üzerinde kurumasın güneşten vs.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Nisan 2010, 15:27:46 »
eğer uğraşırım ama iyi olsun diyosan kendin yap. eline üstübü ya da 1 paket pamuk al, uygulama yapacağın ve parlatacağın pamuk ya da üstübü farklı olsun. önce detaylı bi şekilde uygula, sonra temiz pamukla parlat. ama bu işlermi parça parça yap, cila arabanın üzerinde kurumasın güneşten vs.
Aslında makinasıyla yapılması daha sağlıklı olmazmı götürürüm past cila vs yapan bi yere önce güzel cene yıkarım tabiki önce makinayla pasta polish yaptırırım ara arada yıkadıktan sonrada cilayı kendim atarım süper olur  :tamamdir

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Nisan 2010, 15:48:11 »
ben dün cila yaptım :S bi kaç gün sonra pasta çeksem olurmu :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Nisan 2010, 15:57:57 »
Onun yerine dün pasta çekip bi kaç gün sonra cila yapsaydın ya   ;D Hangi marka cila kullanıyosun ?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 02 Nisan 2010, 18:44:02 »
Cilanın üstüne pasta olmaz ama pastanın üstüne krema olur ! cila pardon :) 

ahh ahh 2 yıldır ne pasta ne cila en sonuda bırak git abi deyip atacak beni başından ama az sabretsin biraz daha sağını solunu çizsinler rötüşla birlikte en kalitelisinden bakımını yparız inşallah..
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2010, 18:46:07 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Nisan 2010, 20:18:44 »

pasta için 1-2 ay beklemeni tavsiye ederim ;)