Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Cam Motoru  (Okunma sayısı 16571 defa)

Cam Motoru
« : 09 Ağustos 2007, 12:06:08 »
merhaba arkadaslar.bundan yaklasik 2 ay once basimiza gelen bir olayi anlatayim.ilerde ayni olay basina gelen olursa yararli olur dusuncesindeyim.

kullanmis oldugum 2001 vw passatin on sag cami acilip kapanmiyordu.yani bozulmustu.sagolsun buyukannem aracin kapilarini hayli sert kapatir.en son sert kapattiginda artik cam acilip kapanmiyordu :)
neyse daha sonra aracimizin 130 bin km bakimi icin Isparta Zeki Otomotiv e gittim.aracin bakimi yapilirken bu sikayetimi aktardim kendilerine.tamam dediler bakalim.on sag kapinin icini actilar.cam motorunu cikardilar.dediler ki cam motoru yanmis degistirilmesi gerekir.tamam degistirelim dedim.tabi 450 ytl lik fiyatini soyleyince birden bire vazgectim.hayir dedim degistirmek istemiyorum dedim.

daha sonra Burdur-Bucak tan ayni motoru buldum.ozel bir vw servisinden.fiyat olarak 150 ytl dedi.(dikkatinizi cekerim ayni orjinal cam motoru)
ordan da almadim.daha ucuza halledebilirim bu isi dedim.yaklasik 3 hafta aracin on sag cami acilip kapanmadan bindim araca.
tabi bu arada elektrik-elektronik muhendisi kuzenim askerdeydi.askerden geldi kendisi.durumu ona izah ettim.dur bakalim bi acalim su kapiyi dedik.neyse gerekli malzemelerle kapiyi actik.devamini isterseniz fotolarla devem edelim:
(fotolari baska bir foruma daha once eklemistim ordan direk aldim)

kapiyi sokmek icin kapi uzerindeki vidalari sokmek yetmiyor.tutamagin uzerindeki ahsap malzemeyi sokup icindeki vidalari da sokmek gerekiyor.

kapinin soktugumuz parcasinin ic tarafi bu sekilde.

kapinin geri kalan kismi.cam motorunun--hoparlorun--kapilarin acilmasini saglayan elektronik duzenlenlerin ve bir kac kalin kablo bulunuyor.

kapinin icerisinde bulunan cam motorunun oldugu kisim ve ustunde de motorun calismasini saglayan elektronik kisim.

iste bize 450 liraya satmaya calistiklari bahsettigim kucucuk cam motoru.tel sarmaktan baska bir ise yaramiyor.ama 450 liralik fiyati da cep yakiyor ne yazik ki?

gordugunuz gibi teller birbirine girmis.biz bu telleri tekrardan sardik.her sarilan tel 14 tur cevresinde donuluyor.

son olarakta kapinin icini ekleyeyim.

bu da enstantene bir foto olsun.
kirli canavarimiz. :D

evet arkadaslar servisteki sikinti cektigimiz bir durumu anlatmak istedim size.
sonuc olarak:
--Sadece telleri birbirine girmis cam motorunu bize bozuldu diye gosteren bizim hicbirseyden anlamadigimizi sanan servis 450 ytl yi cebine indirerek cam motorunu bize satmak istedi.belki de orda tamam diyebilirdim bosu bosuna 450 liraya o cam motorunu alabilirdim ama almadim.cunku bu iste bir is oldugunu anladim.eger basiniza boyle birsey gelirse sakin ha sakin yeni bir cam motoru almayin.buyuk ihtimal teller birbirine girmistir ya da konsistorler yanmistir.bu arizalarida 5-10 liraya kendiniz ya da 20-30 liraya sanayide bir ustaya hallettirebilirsiniz.bunun icin bobinajciya gitmeniz yeterli olacak...

saygilar..

Çevrimdışı escocem

• street racer
Ynt: Cam Motoru
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2007, 13:11:43 »
güzel çalışma tebrikler..benimde sol kapı baya bi yavaşladı birden nedense açıp bakmak lazım birgün...

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #2 : 09 Ağustos 2007, 13:14:05 »
güzel faydalı bir bilgi olmuş teşekkürler :tamamdir
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #3 : 09 Ağustos 2007, 13:20:04 »
eline sağlık halil, fotoğraflı anlatım güzel olmuş:)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #4 : 09 Ağustos 2007, 13:29:22 »
mükemmel bi paylaşım.tşkkkler..benimde camda sorun var sıkışma yapıyor.motordan değil ama bu gidişle motoru yakıcam oda ayrı bi sorun olck :(
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #5 : 09 Ağustos 2007, 15:03:28 »
ne demek arkadaşlar sağolun.
önemli olan servis kazığını yememek.böyle küçük sorunları inanın kendiniz halledebilirsiniz.ilerde başınıza böyle birşey gelirse sakın ha sakın boş yere servise gidip paraları bayılmayın :)

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2007, 22:35:30 »
Teşekkür ederiz. İlerde böyle bir hata ile karşılaşırsak aklımızda olsun..

« Yanıtla #7 : 17 Haziran 2009, 18:48:36 »
konu baya eski ama anlatim icin tesekkurler, benim arabaninda sadece sag on cam calisiyor, sol on ve arka camlar calismiyor, tamirciye gittim 1 hafta once, ana mtor yanmis olabilir falan dedi bende acelesi yok diye bekledim. Iyiki beklemisim yarin anblattigin gibi yapmaya calisacagim . Sonucu bildiririm  :)

Birde rsimlerin bazilari gorunmuyor, konuyu acan arkadas hala buralardaysa ve elinde resimler varsa yeniden ekleyebilir mi ? ;D

« Yanıtla #8 : 24 Haziran 2009, 16:34:36 »
konu baya eski ama anlatim icin tesekkurler, benim arabaninda sadece sag on cam calisiyor, sol on ve arka camlar calismiyor, tamirciye gittim 1 hafta once, ana mtor yanmis olabilir falan dedi bende acelesi yok diye bekledim. Iyiki beklemisim yarin anblattigin gibi yapmaya calisacagim . Sonucu bildiririm  :)

Birde rsimlerin bazilari gorunmuyor, konuyu acan arkadas hala buralardaysa ve elinde resimler varsa yeniden ekleyebilir mi ? ;D

Merhaba.
Evet resimler uçmuş. Şu an ofisteyim, eve gidince bi bakayım resimler halen duruyorsa yenileriz.
Elektronik bilginiz çok iyi değilse herhangi bir bobinajcıya da yaptırabilirsiniz.

« Yanıtla #9 : 25 Haziran 2009, 13:00:12 »
eline saglık halıl abı ben yenı gordum konuyu valla  :D

« Yanıtla #10 : 27 Haziran 2009, 21:21:30 »
baya gec kalmışsın devran  :t

« Yanıtla #11 : 30 Haziran 2009, 03:32:34 »
kusura bakma isa abi bayadır girmiyodum ;)

« Yanıtla #12 : 30 Haziran 2009, 11:56:25 »
Konu 2 sene önce açıldı kardeşim  :D
Resimler bile uçmuş... Evdeki pc de vardır diye düşünüyordum ama onda da silinmiş...

« Yanıtla #13 : 27 Ekim 2009, 22:56:24 »
Aracin eski sahibi camalrin altina degnekle destek vermis. O degnek sayesinde ayakta duruyor camlar. Hic ugrasmanin geregi yok. :D