Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bu'da enjeksiyon uygulaması........  (Okunma sayısı 13972 defa)

Bu'da enjeksiyon uygulaması........
« : 06 Şubat 2008, 11:06:27 »
Açık pazardan 1976 model 2.0L 100 hp enjeksiyon sistem bi Manta aldım daha sonra motorda çıkan bi yangın sonucu sistem zarar gördüğü için karbiratöre çevirdik bi müddet sonrada sattım. Bi zaman sonra Ali Deveci'nin yarıştığı Mantayı aldım ama araç standart hale getirilmişti yani kasa yarış kasası ama makine standart 2L 90 hp karbiratörlü. Bu arada kuzenim geldi Almanya'dan "abi bunların enjeksiyonlu olanları" diye başlayınca kafama takıldı acaba buna takılabilir'mi diye. Hemen işe koyuldum yaptığım araştırmalar sonucu ancak iki kişinin ismine ulaşabildim Onno usta ve Mustafa diye biri önce Onno'ya gittim "elimde çok iş var uğraşamam" dedi bu sefer Mustafa'ya gittim o'da deli para istedi adam haklı bu işi ancak iki bilemedin üç kişi yapabiliyor. Kuzen dedi'ki "sen bu işi yaparsın elinden geliyor". Bi an düşündüm elimde daha önce yanan Manta'dan kalma bazı parçalar mevcut, eksik olan beyin ve enjektör bağlantı parçaları. Birden aklıma geldi o aralar grup N'de enjeksiyonlu arabaların yarışması yasak ve yarışan bir sürü Manta var hemen Serdar Bostancı'ya gittim bana "valla parça işini hallederiz ama yapabileceğini sanmıyorum" dedi hatta ne işyaptığımı sorup "bankada çalışıyorum" deyince güldü ama yinede eksik parçaların hepsini temin etti ve beş kuruşda para almadı. C.tesi öğleye doğru kuzenle birlikte makineyi sökmeye başladık öğlenden sonra söküm işini bittirip akşam üstüne kadar ama malzemeyi bağladık. Pazar günü enj.sistemini elektrik bağlantılarını ve beyni bağladım saat 4 gibi iş bitti kuzene "bas marşa lem" dedim araba çalışmadığı takdirde bok atıcam "ülen uğursuz herif senin yüzünden çalışmadı" diye o da işin farkında "sen bas" diyo neyse sen'di ben'di derken Yavuz geçti direksiyona bastı marşa gır gır gır tık yok ben çöktüm kuzen çöktü ikimizdede tık yok birbirimize bakıyoruz işim pis tarafı ertesi gün işe gidicez araba yok. Neyse Yavuz dedi'ki "abi kafamız çok karıştı illaki bi yerde bi hata yaptık, bi çay içip sakinleşelim sonrada tekrar bi elden geçirelim". Beyinin bağlantısı çok zor oldu çünkü elimde ne şema var nede beynin üzerinde bir işaret ben elektrik bilgilerime göre bağladım ondan şüpheleniyorum, çaylarımızı içtik sakinleştik ben tekrar beyne giriştim ama standart bağlantılara göre bir şey bulamıyorum bağlantı için başka bir ihtimal yok bu arada gözüm benzin pompasına ilişti ve birden "buldum laaaaaaaaaayn" diye bağırmışım kuzen bardağı düşürmüş elinden. Aceleden + ile -'yi ters bağlamışım dolayısıyla beyne benzin basamıyor, bağlantıyı düzelttim ama genede tırıs tırıs vaziyetleri devam ediyor. Bu sefer ben geçtim marşa ve motorun gürültüsü bahçeye yayıldı bahçeye diyorum çünkü bu işi evin bahçesinde yapıyoruz.  Ertesi gün Onno'ya gittim baktı baktı ve "benzin pompa motorunu deponun oraya koyarsan daha iyi olur, havuz içinde tehlikeli yaratır, başka problem yok" dedi. Ondan sonrada Mustafa'ya gittim kıllık olsun diye parayı kabul ettim zannetti kaputu açınca kime yaptırdığımı sordu "ben yaptım dedim" inanmadı.

Ynt: Bu'da enjeksiyon uygulaması........
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2008, 12:02:08 »
Bir macera daha gerçekten sizin tecrübelerinizden faydalanacağıza benziyor Coşkun amca sağolun...

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2008, 12:09:41 »
saygılar.. 8)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2008, 12:21:39 »
abi maşallahın var gerçekten.
şimdi söksen taksan varmıdır yine cesaretin  ;) gözün hala karamı  ;D

benim burda ustam vardı bıraktı artık bu işleri.
almanyada yetişme.
subay bir abimiz vardı onun karblı rekordunu çevirdiydi ama o işi bilendi.
senin yaptığınla kıyas kabul etmez.
tebrikler tekrardan.
sende daha çok anı vardırda.
ara ara yaz hazmedelim.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2008, 12:27:38 »
abi maşallahın var gerçekten.
şimdi söksen taksan varmıdır yine cesaretin  ;) gözün hala karamı  ;D

benim burda ustam vardı bıraktı artık bu işleri.
almanyada yetişme.
subay bir abimiz vardı onun karblı rekordunu çevirdiydi ama o işi bilendi.
senin yaptığınla kıyas kabul etmez.
tebrikler tekrardan.
sende daha çok anı vardırda.
ara ara yaz hazmedelim.

Megan'a diktim gözümü ama kıyamıyorum daha 4000 km'de ya........ama bi STC Anadol alıp sağlam bi modifiye yapmayı planlıyorum.

« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2008, 13:19:50 »
anadol stc babamında hayali ama ne yazıkki cogu pikaba cevrildiği için bulunmuyor artık, sizin gibi babamda meraklıdır bu işlere ben küçükken dünyanın ilk bugysi anadol böceki restore ve hafif modifikasyon yapmıstı ekonomik nedenlerden dolayı  satmak zorunda kalmıstı, nasip olursa gunun birinde bende bir böcek topluycam hisli arac bunlar

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2008, 13:34:47 »
Mükemmel...maşallah maşallah...hakkatten el yatkın olunca birazda merak olunca yapılamayacak ne kalır:D
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

« Yanıtla #7 : 06 Şubat 2008, 17:35:41 »
anadol stc babamında hayali ama ne yazıkki cogu pikaba cevrildiği için bulunmuyor artık, sizin gibi babamda meraklıdır bu işlere ben küçükken dünyanın ilk bugysi anadol böceki restore ve hafif modifikasyon yapmıstı ekonomik nedenlerden dolayı  satmak zorunda kalmıstı, nasip olursa gunun birinde bende bir böcek topluycam hisli arac bunlar

STC pikaba çevrilmez........Senin dediğin normal Anadol

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2008, 23:21:49 »
abı valla helal olsun hem azımlısın hem yeteneklısın

« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2008, 23:39:49 »
Acıbadem bize çok yakın ama dediğin gibi bir araca hiç rastlamadım. Nerdeymiş bu bahçeniz bakayım.  :D

« Yanıtla #10 : 07 Şubat 2008, 00:30:36 »
STC pikaba çevrilmez........Senin dediğin normal Anadol

ben cevrildiği yonunde biliyorum sase olarkta cevrilmiş olabilir bilemiycem ama gayet güzel bir arac :tamamdir

« Yanıtla #11 : 07 Şubat 2008, 00:35:55 »
video stc

çift karbüratör takılmıs stc vardı o sanırım
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2008, 00:41:04 Gönderen: aliis »

« Yanıtla #12 : 07 Şubat 2008, 14:13:25 »
Acıbadem bize çok yakın ama dediğin gibi bir araca hiç rastlamadım. Nerdeymiş bu bahçeniz bakayım.  :D

Ben Nışantaşı durağında oturuyorum. Hangi aracı soruyorsun

« Yanıtla #13 : 07 Şubat 2008, 14:22:20 »
ben cevrildiği yonunde biliyorum sase olarkta cevrilmiş olabilir bilemiycem ama gayet güzel bir arac :tamamdir

bahsettiğin kasa bu

Buda bu kasaların çevrilmiş hali