Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: branda kullanmak aracın herhangi bir yerine zarar verir mi?  (Okunma sayısı 10612 defa)

aracımı coğu zaman kullanmıyorum bu aralar havalardan dolayı korumak amaçlı branda alim diyorum sizce branda almam dogru olur mu arkadaslar...

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
Ynt: branda kullanmak aracın herhangi bir yerine zarar verir mi?
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2010, 18:07:24 »
Sıcak havalarda güneşte uzun süre brandaları kalırsa devavamlı bir şekilde güneş yanığı yapar breanda arabam ilk aldığımda o şekildeydi benim aman dikkat edin sıcvak havalarda fazla brandalı kalmasın derim.
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı emirhan

• Turboo İntercooler
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2010, 18:37:50 »
Evet benim aracımda da olmustu güneşte cok bırakırsanız yapışma yapıp iz yapıyor boyatmak zorunda kalabilirsiniz :)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2010, 05:44:53 »
 Kışın güzel ama yazın kapalı garaj yoksa üzücü sorunlar çıkartıyor..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2010, 11:51:21 »
iç kısmı miflon kaplı branda kullanırsanız, yaz kış sıkıntı yaşamazsınız

« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2010, 22:45:42 »
[]arkadaşlar saolun genelde kışın kullanmayı dusunuyorum. Branda için bildiğiniz iyi bir marka var mı?

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #6 : 24 Ocak 2010, 22:46:46 »
Bende alıcam fakat araba çizilir diye korkuyorum  :( zararı yoksa bende alıp kullanıcam  ???
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2010, 23:04:06 »
brandayı örtmeden aracı iyice temizlemek gerek diye düşünüyorum yoksa altta kalan toz zerrecikleri rüzgar hareketlerinden boyaya zarar verebilir altta kalan kumaş kaliteli olması lazım birsürü yerde ve sitede branda satılıyor ama ne kadar iyi bilemeyiz ama bana sorarsanız branda kullanmayın derim istesenizde istemesenizde rüzgar hareketlerinden köşe tavan ve keskin hatlarda defermasyon olacaktır.
H.G WORKS

« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2010, 23:09:28 »
ben aldım bi hevesle 10 gün kullanamadım

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #9 : 24 Ocak 2010, 23:11:28 »
ha bide bu arada bazen çingeneler yürütüyo bizim bi arkadaşlın başına gelmişti :D :D
H.G WORKS

« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2010, 11:00:46 »
Branda tavsiye etmem.Çünkü branda su geçirmiyor ama hava alamayıp nem oluşturuyormuş.Zamanla arabada çürümeler oluşturuyormuşHele hele ağır olması daha zarar verici..Ben kaput denilen deve tüyü renginde kumaş alıp diktirdimTavanla kumaş arasına birkaç tane küçük plastik top koyuyordum.Hafif bir kumaş.Ama zamanla takıp çıkarmaya üşenmeye başladım.Uzun süre(örneğin 2 hafta) arabayı kullanmayacaksan iyi bir uygulama.