Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Anket

Boyatmak mıI? Kaplatmak mı?

Siyaha boyat tertemiz olsun:)
20 (44.4%)
MAT sarı kaplat aracın boyası orjinal kalsın:)
25 (55.6%)

Toplam Oy Verenler: 44

Gönderen Konu: Boyatmak mı? Kaplatmak mı? 5ani5 mk3 gti.  (Okunma sayısı 27594 defa)

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
Ynt: Boyatmak mı? Kaplatmak mı? 5ani5 mk3 gti.
« Yanıtla #14 : 02 Haziran 2011, 14:37:12 »
Kaplama için paranızı kaptırmayın derim. Boya değer düşürmez  :saygılar
gti da mide bulandırırr komple boyalı demekk  boyatsam yanar bu araba amaaa mat sarıda istiyorumm.  
Exclusive Garage

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #15 : 02 Haziran 2011, 14:39:06 »
gti da mide bulandırırr komple boyalı demekk  boyatsam yanar bu araba amaaa mat sarıda istiyorumm. 

aynı şekilde kaplat o zaman fatih

kimin midesini bulandıracak ki aracın alıcısı çıkarsa ne oldugunu bilir alır kazasız macunsuz araba kendini belli eder her türlü boya sorun çıkarmaz.
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #16 : 02 Haziran 2011, 14:39:17 »
fiyat aldınmı abi
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
« Yanıtla #17 : 02 Haziran 2011, 14:41:07 »
Ama yinede boyaya nazaran daha az işçilik gerektirir diye düşünüyorum.

Peki bakımı nasıl yapılıyor
Aslında bakım için pek birşey gerekmiyor yani ben birşey yapmadım , yaptırırken kaliteli folyo kullanan bir yerde yada kaliteli folyo tercih ederseniz bir sorun çıkmaz zaten '' 3m ve Oracal '' örnek olarak , ben 3m yaptırdım hiçbir sorun çıkmadan kullanıyorum bazı kalitesiz folyo sıcakta belki sıkıntı yaratır bilmiyorum ama ben gayet memlunum fiyatlarda yaptırdıgın semtten folyo nun kalitesine kadar değişkenlik gösteriyor Maşallah-ReDDeviL's New Projects page 88 bu linkte var acaımın resmi
ADK

« Yanıtla #18 : 02 Haziran 2011, 14:47:10 »
Aslında bakım için pek birşey gerekmiyor yani ben birşey yapmadım , yaptırırken kaliteli folyo kullanan bir yerde yada kaliteli folyo tercih ederseniz bir sorun çıkmaz zaten '' 3m ve Oracal '' örnek olarak , ben 3m yaptırdım hiçbir sorun çıkmadan kullanıyorum bazı kalitesiz folyo sıcakta belki sıkıntı yaratır bilmiyorum ama ben gayet memlunum fiyatlarda yaptırdıgın semtten folyo nun kalitesine kadar değişkenlik gösteriyor Maşallah-ReDDeviL's New Projects page 88 bu linkte var acaımın resmi

Çok şık olmuş hocam. Zamanla yıpranma yada cila sorunu oluyormu?

« Yanıtla #19 : 02 Haziran 2011, 15:10:51 »
Biraz araştırma yaptım en iyi marka protac diyorlar komple kaplama için 1200-1400 arası rakamlar dönüyordu. Renk değişimini ruhsata işletmekde çok sıkıntı olmuyormuş. Boyaya nazaran daha sağlıklı oluyormuş kaliteli bir ürün olduğunda solma yıpranma gibi olumsuz durumlar pek olmuyormuş.

Protac Araç Kaplama - TurboFSI Audi Forumları

Bu linkdeki konuyu bi tarayın isterseniz 15 sayfa filan yazılmış ama baya bi detaylıca işlemişler kafanızdaki bütün soruların cevabı var gibi :D

« Yanıtla #20 : 02 Haziran 2011, 15:12:27 »
Ama buradaki araçlar daha iri bizimkilere göre maliyet daha düşük olabilir

« Yanıtla #21 : 02 Haziran 2011, 15:41:48 »
üstad aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum araç lacivert taş izi ufak tefek çizikler mesela kedinin teki kaputa yatmış baya sanatsal çalışmış  :(
boya var diye piyasası düşmez bence düşerse değişen varsa düşer arabadan anlayan adamda boyaya deil değişene takar zaten senin benim aracıda yoldan geçen adam istemez :D
aracını yıkadıktan sonra gıcır gıcır parlaması hatasız paha biçilemez o canlılığı öldürme derim ben zaten oyumuda boyat olarak verdim :D
İnsanlar alemde hayal ettikleri müddetçe yaşar...
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #22 : 02 Haziran 2011, 16:09:41 »
range rover'ı 1500 tl ye kaplattı arkadaş
son derece başarılı bir işçilik yapılmış
ezik yoksa kaportanızda kaplama akıllıca

« Yanıtla #23 : 02 Haziran 2011, 16:52:37 »
Bence hiç uğraşma sarıya kaplat. Ama illada boyatcam dersen tavan hariç boyat tavanada folyo çek. Araba her ne kadar kazasız olsa öyle yada böyle millet soğuyor. Sen tavanı boyalı arabadan soğumazmısın özellikle GTİ'da :)

« Yanıtla #24 : 02 Haziran 2011, 17:13:25 »
Arabayı seviyorsanız ve yakın zamanda satmayı düşünmüyorsanız bence boyatın. Değişeni olmayan düzgün boyalı araba demek nimettir, pırıl pırıl olur tertemiz binilir. Gel gör ki bizim millete boya dedin mi arabayı uçurumdan aşağı atmışsın gibi davranır. Kaplama içinize sinecekse ve farklı bir renk düşünüyorsanız yapın. Ama aynı renk olacaksa kaplamayı önermem, bazı yapan yerler zamanla boyaya zarar verdiğini söylüyorlar :)

Çevrimdışı golfüçyüs

Otomobil
    -
« Yanıtla #25 : 02 Haziran 2011, 18:43:11 »
bence kaplama bide istanbulda oturuyosunuz. arabayı boyatıcaksınız 2 gün sonra biri sürtücek , kedi işiycek, çocuklar bişey yapıcak sonra sinirleriniz alt üst olucak. mat sarıda güzel olur ama kaplamada favori rengim mat siyah :D :D :D

Çevrimdışı SeyitE

• Otomobil
    16' Crafter
« Yanıtla #26 : 02 Haziran 2011, 18:46:36 »
Bence boyatın ancak satarken sorun yaşarsınız.Eğer satarken sorun olmasın diyorsanız kaplatın.

« Yanıtla #27 : 02 Haziran 2011, 19:23:41 »

fiyat konusunda aracın hatları etkili oluyor, 500 lira taban 1000 lira tavan çıkar senin aracın için. Ben kaplat dedim yine de orjinal boyası üzerinde dursun.

kaplama yaptıktan sonra adamın başına ekşiyebilirsin şuralar düzgün değil diye, boya olup bittikten sonra geri dönüşü olmuyor.

bir artısı da çok kolay temizleniyor, neredeyse yıkatma derdi yok gibi, arkadaşımın aracını mat siyah kaplatmıştık. Elinde süpürgemsi bişeyle tozunu alıyordu tertemiz oluyordu araç.

bu resimde sadece az bişey tozunu almıştı mesela fikir olması açısından