Anket

Herr yıl boya koruma yeniletmek ne kadar mantıklı ?

kesinlikle gerekli
1 (9.1%)
imkan varsa yapılması iyi olur
7 (63.6%)
gereksiz onun yerine cila yeterlidir
0 (0%)
para tuzağı !
3 (27.3%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Boya koruma yeniletmek ne kadar mantıklı ?  (Okunma sayısı 12496 defa)

Çevrimdışı Chao

• Profili Görüntüle
Boya koruma yeniletmek ne kadar mantıklı ?
« : 01 Temmuz 2007, 19:59:33 »
arkadaşlar aracım 5-6 ay önce bir yaşını doldurdu ve sıfırken ziebartta yapılan boya, döşeme korumasının yenilenme zamanı geldi kışın havaların biraz ısınmasını bekleyerek geçiştirdim  :-\ ama artık zamanı geldi gibi istanbul dışına çıkmadan bu korumaları yeniletsem mi diye düşünüyorum hatta yarın arayıp götürmek bile geçiyor aklımdan... son olarak birde sizlere danışayım dedim boya korumayı her yıl yeniletmek ne kadar mantıklı ? (araçta ince ince dairesel yıkama çizikleri oluştu birazda canımı sıkan sebep bu güneş vurunca belirginleşiyorlar  :( boya koruma yenilenmesi sonucu onların ortadan kalkacağı konusunda ziebart garanti veriyor ??? )
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2007, 20:02:32 Gönderen: Chao »

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
Ynt: Boya koruma yeniletmek ne kadar mantıklı ?
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2007, 20:12:34 »
bence yapılmasının bir zararı olmayacağını düşünüyorum
ben ne kadar cilada atsam tamam belki bir koruma oluyor  ama bazı çizikler o dairesel çizgiler kaybolmuyor aslında kayboluyor ama kısa sürede tekrar oluşmaya başlıyor tabi benim araba beyaz seninki siyah bu çok daha belirgin oluyordur
belki ziebart bu konuda faydalı olabilir
mesela firma sahibim her sene yani 2004 ten beri Passatını götürüyor araba gerçekten bayağı temiz kaldı belki o yüzden
tabi yine senin kararına kalmış hayırlısı olsun
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı Chao

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2007, 20:19:28 »
evet siyah olduğu için çok belli ediyor özellikle güneş araca vurduğu zaman. bu ara dikkatimi çok çekmeye başladı aslında belli yerlerde var sadece dikkat etmeyen biri göremez bile ama işte gözüm sürekli güneşte o çiziklere gidiyor sanki :) en iyisi boya korumayı yeniletmek gibi yarın randevu alabilirsem bir uğramayı düşünüyorum bakalım

Çevrimdışı VWR

• Volkswagen Türkiye
  • Polo on Full Throttle...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2007, 20:20:52 »
sifirken yaptirdin...bence 1 - 2 sene devam et en azindan faydasini test etmis olursun...
Anlayana Sivrisinek Saz; Anlamayana Davul, Zurna Az...

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2007, 20:22:51 »
kaputa strech filmde yaptırıyormusun taş vs. geliyor bazen

Çevrimdışı Chao

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2007, 20:30:28 »
sifirken yaptirdin...bence 1 - 2 sene devam et en azindan faydasini test etmis olursun...
sıfırken yapıldığında ilk 2 ay falan ufak bi su tutmayla bile yıkanmış gibi duruyordu araç. bu kadar ay herhangi bir çizikle karşılaşmadım (kasıtlı anahtarla geçilen sağ iki kapım hariç) ama yıkama çiziklerine belli bir süre dayanabiliyor sadece. zaten her yıl yenilenmesi gerektiğini söylüyorlar aracın üzerindeki koruyucu tabaka 9-10 ay içinde çıkıyor sanırım

kaputa strech filmde yaptırıyormusun taş vs. geliyor bazen
hayır onu yaptırmayı hiç düşünmedim bana gereksiz gibi geliyor biraz sonuçta ne kadar koruyabilir ki uzun yolda taşlardan korunmanın en iyi yolu mıcır dökülmüş yollardan geçerken takip mesafesini iyi tutmak bence :)
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2007, 20:34:06 Gönderen: Chao »

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
  • Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Temmuz 2007, 20:31:30 »
bencede yaptırmaya devam et..

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Temmuz 2007, 21:09:25 »
her yıl yenilemek zorunda olmak bana para tuzağı gibi geliyor, kaputa yapılan filmleri de sökerken boyada beraberinde gelebiliyor. gereksiz bence..

bunun dışında kendi uygulayacağın kaliteli bi cila çok güzel iş görüyor .

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Temmuz 2007, 10:31:55 »
Evet arkadaşlar benim arabamı alalı daha 1.5 ay oldu.  Çok şaşırmıştım ilk aldıgımızda arabadaki o dairesel çiziklerden bi tane bile yoktu. Acaba yeni mi boyanmış dedik ama arabada hiç boya yok.. Sadece boya koruma yapmışlar.. :)

Şimdi bizim Getz.e de yaptırmayı düşünüyoruz bi yere sorduk 200 ytl dedi. Çok geldi bu para. Ortalama ne kadar fiyatlar??

Birde cila olarak ne öneriyorsunuz?

Çevrimdışı Chao

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Temmuz 2007, 15:34:14 »
bu gün boya korumamı yenilettim birde iç temizlik yapıldı. döşeme korumayıda yeniletmeyi düşünüyordum ama hem mali açıdan  ::) hemde ziebarttakilerin kışa daha iyi olur araba çok temiz demeleri nedeniyle yaptırmadım artık şu yaz geçsin filmlerle birlikte o da aradan çıkacak

boya korumadan açıkcası çok memnun kaldım araba resmen ilk günkü parlaklığına döndü yıkama çizikleride hemen hemen gitmiş... korumayı yapan ustayla biraz muhabbet etme şansım oldu boyanın oldukça yıpranmış olduğunu söyledi özellikle dışarıda yıkamacıların kullandığı kalitesiz deterjanlar ve kurularken dikkatsizlikleri nedeniyle hem bu çizikler oluşmuş hemde boyam matlaşmış. 4 saat civarı uğraştılar araçla ve sonuç mükemmel diyebilirim Merter Ziebart' ı herkese öneririm  :tamamdir kaliteli elemanlarla, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını benimseyerek çalışıyorlar babamın passatıda yıllardır buraya gider artık araç biraz yaşlandığından son birkaç yıldır koruması yenilenmiyor fakat hala boya ilk günkü gibi

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Temmuz 2007, 00:36:44 »
Fiyat olarak nedir hocam...?

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Temmuz 2007, 10:20:53 »
hadi hayırlı olsun pırıl pırıl oldu desene  :sevgi:

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Temmuz 2007, 10:46:24 »
Merter Ziebart' ı herkese öneririm  :tamamdir kaliteli elemanlarla, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını benimseyerek çalışıyorlar
uzun gözlüklü olan mehmet bey iyi tanır beni orda :) 

Çevrimdışı Chao

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 04 Temmuz 2007, 13:56:12 »
Fiyat olarak nedir hocam...?
fiyat olarak liste fiyatı Diamond Gloss boya koruma ilk uygulama 299 usd, yıllık yenileme ücreti ise 149 usd ama fiyatları görünce korkmayın derim :) yaptırmaya karar verdiğiniz zaman gidip yüz yüze konuşursanız oldukça güzel indirimler alabilme şansınız var özellikle paket şeklinde (boya+döşeme koruma+temizlik gibi...) işlem yaptırırsanız fiyat daha çok iniyor... benim yaptırdığım fiyat eski müşteri olduğumuzdan biraz daha indi tabiki :)

hadi hayırlı olsun pırıl pırıl oldu desene  :sevgi:
teşekkürler :) şu an baya parlıyor biraz kirlensede rahatlasam ;D >:D

uzun gözlüklü olan mehmet bey iyi tanır beni orda :) 
Mehmet bey ve Serkan bey iki ortak gayet güzel idare ediyorlar bu işi :) gelen araçların sayısı ve her müşterinin memnun ayrılması başarılarının en büyük kanıtı gibi :)
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2007, 23:28:42 Gönderen: Chao »