Gönderen Konu: boya kalınlık ölçer  (Okunma sayısı 4534 defa)

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
boya kalınlık ölçer
« : 07 Aralık 2011, 15:48:42 »
arkadaslar boya durumunu nasıl sorgulayabilirim. aslında benim umrumda değil boyalı olması. alırken de kazası ve darbesi olmamasına önem vererek bir tanıdıktan aldım. boya durumunu ona sordum da çok anlamıyor. tamircilerden kimisi lokal boyalı diyor, kimisi de tavan dahil boyalı diyor. ben ilana komple boyalı yazdım bu sebeple. milletle ugrasılmıyor çünkü. 17 bine bu donanımda araba veriyorsun daha da boya arıyorlar. bu boya kalınlık ölçüçü cihazlar varmış. onlarında ucuzu var pahalısı var. almaya degecek bir ürün müdür, işe yarıyor mu? ucuz olanlardan alsak dogru gösterir mi?

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
    • Profili Görüntüle
Ynt: boya kalınlık ölçer
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2011, 18:53:05 »
Bosch car servislerde boya durumuna baktirabilirsiniz hemde aklinizda soru isareti kalmaz ;)
quattro

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2011, 19:01:55 »
computest yapan yerler 20 liraya sadece boyaya bakıyor

Çevrimdışı aliserhanuyar

• Tuna Otomotiv - Şaşmaz/Ankara
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2011, 22:00:09 »
Herhangi bir özel boya kaporta servisine git oto sanayide, 10-15 lira ver cihaz ile baktır derim ben. Ama güzel baksınlar, 2-3 yere koyup tamam demesinler, güzelse köşelerine, göbeğine orta kısımlarına baksınlar. Zaten boyalı olup olmadığı hemen mikron bazında belli oluyor. yada boralp isimli arkadaşımın dediği gibi computest'ciler var, onlar güzel bakıyor santim santim, için rahat olur, ilanında düzegün olur. Görüşmek üzere.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2011, 15:58:45 »
arkadaşım beleşe ve kolay yoldan nasıl anlarsın?

ikinci el araba satışı da yapan yetkili bayilerden birine gidersin. aracını verip takasla sıfır alacağını söylersin. üzerinde bildiğim boya yok vs dersin.

çağırırlar experlerini bir güzel bakarlar. abi burda burda boya var derler. hani boya yoktu derler. sen de "tüh yahu boyasız diye almıştım halbüse" dersin.

bir kaç bayiye gösterdin mi olur biter.

geçmiş olsun.  computeste para verme 50-100 lira alıyorlar
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı musa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2011, 16:02:13 »

ikinci el araba satışı da yapan yetkili bayilerden birine gidersin. aracını verip takasla sıfır alacağını söylersin. üzerinde bildiğim boya yok vs dersin.

çağırırlar experlerini bir güzel bakarlar. abi burda burda boya var derler. hani boya yoktu derler. sen de "tüh yahu boyasız diye almıştım halbüse" dersin.

:tamamdir :tamamdir İyi fikir.

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #6 : 20 Aralık 2011, 16:39:00 »

tam türk aklı  ;D  :melek:
yeni yine yeniden..!! 8)