Gönderen Konu: Kamber Ayarı ?  (Okunma sayısı 5931 defa)

Çevrimdışı hrntncy

• Profili Görüntüle
Kamber Ayarı ?
« : 27 Mart 2012, 00:58:06 »
arkadaşlar 2006 9n2 Polo'ma Kamber ayarı yaptırmak istiyorum , ne gibi yollar izlemeliyim bunu yaptırmak için tavsiyelerinizi bekliyorum !
Her Honda 'GTI' tarafından avlanmaya muhtaçtır I LOVE MY POLO

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kamber Ayarı ?
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2012, 12:50:07 »
bende öğrenmek istiyorum yararlarını ve zararlarını bilen biri varsa hız ve konforu etkiler mi çukurlarda sıkıntı çıkarır mı vs?

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2012, 13:58:57 »
bildigim kadarıyla  araçlarımızda kamber ayarı olmadıgı ve sadece   kampanaların ordan pul koyarak kamber görünümü verildigini ve bununda zararlı oldugunu biliyorum .. bu yolu deneyip  zararını gören arkadaşlarımız var sitede  onlar sizi bilgilendirirler ...  :tamamdir

Çevrimdışı hrntncy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2012, 17:43:37 »
coil over sistemlerinde kamber ayarı yapılıyormuş bu gün öğrendiğim kadar ile kamber 1.5 derecelik eğimle hiçbir sıkıntının aksine daha iyi yol tutuşu olacagını söylediler, yaa kamber ayarı yaptıracagım yada air ride bakalım yakında resimleri atarım bilgileri paylasırım
Her Honda 'GTI' tarafından avlanmaya muhtaçtır I LOVE MY POLO

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2012, 00:57:43 »
kamber ayarı yok arkadaşlar bilginize ben cok araştırdım cok oynamak gerekiyomuş arabayla amortisör başlıklarıyla filan ama zarar vermeden yapılan bi yöntem varsa  bende düşünüyorum
« Son Düzenleme: 28 Mart 2012, 00:58:13 Gönderen: red polo »

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2012, 04:38:23 »
ben pul koyup yapmistim bi ara mk2 de..
bilyanin anasini gidikliyor haberiniz olsun :D
abartmamak lazim..
1.5 yada 2 derece falan ok ama fazlasi bilyaya ve poryaya dengesiz yuk bindiriyor..

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2012, 17:21:43 »
 Kamber olayı 2 tip uygulanıyor. ilki çok pahalı ve en stabil olanı kuleden uygulanıyor, ucuz ve kolay olanıda porya kısmından. Porya kısmından önlerde kamber vermek kolay ama arkalarda kamber vermek için ya flans yada pul gibi materyaller kullanıcaksınız.. Erdem arkadaşımızın dediği gibi bilya ömrünü vericeğiniz kamber derecesi ile orantılı düşürüyor.

Düz yolda kamber size dezavantaj sağlar özellikle önlerde.. - kamberin amacı viraj lı yollar içindir + kamberde bozuk yollar ama bu günlük kullanılan bir otomobil için değil genelde sportif faaliyetler için geçerli.. Ben GTI da önlere kamber fazla kaçırdığımda araç düz gitmek istemiyordu. Sağa sola meyillenip direksiyondada boşluk hissi yaratıyordu.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"