Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Benzin Zamlarına Dur Diyelim !  (Okunma sayısı 9147 defa)

Çevrimdışı r76

Benzin Zamlarına Dur Diyelim !
« : 13 Mart 2008, 01:23:04 »
Aslında bu olaya arabanmı derdin var manasında bakmamak gerekiyor, sonucta çoğu  arkadasımızında dediği gibi , petrole yapılan her zam, bize yol su elektrik gıda sebze meyve fiyatlarındaki artıs olarak geri dönüyor, adamlar taşımacılık yapıyor, onlar suyla çalışmadığına göre, tabikide taşımacılarda zam yapıcaklar, sonra otobüs biletlerinden tutunda, feribot , taksi ücretlerine kadar zam gelicektir, bu böyle giderse, yani olay arabalarımızı kullanıp kullanmamakta değildir demek istiyorum.

E peki biz neden hep böyle konuşuyoruz, şurda bir topluluk oluşturalım madem bu kadar insan karşı cıkıyor bu zamlara, o kadar yazıyoruz ediyoruz, neden örgütlenmiyoruz, bunların her dediklerine boyunmu eğeceğiz, hadi burdan şimdi başlayalım, ve bir protesto yöntemi bulalım,  ben varım, herne olursa olsun her türlü protestoyu yaparım.
Herkes adını yazsın madem bakalım kaç kişiyiz, ben farklı forum veya sosyal ağ topluluklarına da bakıcagım şimdi, insanların artık örgütlenmesi ve birşeylere karşı cıkması lazım. Hadi durmayın

@espirtlotus

Grubumuzda hazır buyrun;
KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Düşüncem yannışsa,kurallara uygun değilse mesajımı silin.

Edit: Benzine yine bir zam geldi, 3.25 ytl oldu  95 oktan kurşunsuz benzin. 
Dizel deseniz çoğu doğu illerinde 3 ytl yi geçti, buralardada geçmesi yakındır. Dizelin hiçbir avantajıda kalmıyacak artık nerdeyse. Yakında oda 3 ytl yi geçicek.
« Son Düzenleme: 13 Mart 2008, 01:26:10 Gönderen: espirtlotus »

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: Benzin Zamlarına Dur Diyelim !
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2008, 09:23:22 »
Devletin en önemli gelir kalemlerinden biri olan akaryakıt için bu tepkiyi karşılacağını sanmam akaryakıt istasyonları litre basına 4 cent e kadar kazanıyor bunun üstüne devletin koyduğu vergiler cabası... dünyada petrolünün varili 95 $ dolara kadar gelmiş ve biz bunu ithal ediyoruz sadece yine canımız sıkkınken bir daha canımızı sıkacak bişey olur bu tepki...

sadece kendi görüsüm
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2008, 10:14:52 »
bir ara alem fm'de programcı Nihat Sırdar bir eylem yaptırmıştı sabah 08:00 akşam 19:00 da 1 dakika süreyle korna çalıyorduk o zaman 3 liranın altına düşürmüşlerdi ama nihat hala yargılanıyor hakkında bir kaç dava birden açıldı ne yapacaksak avukatlara danışmadan yapmamak lazım derim :D

Çevrimdışı r76

« Yanıtla #3 : 13 Mart 2008, 15:56:33 »
Nizam dostum dünya petrol varil fiyatlarının artması olarak kendimizi kandırmayalım, dünya petrol fiyatları artıyor bu yüzdenmi dünyanın en pahalı benzinini biz kullanıyoruz, tamamen yanlış, neden avrupa veya başka ülkeler bu kadar ucuz kullanırken biz deli gibi para veriyoruz, tamamen vergiler'de bitiyor bu iş,
vallahi şunu gördüm, bu ülkede bu zamları az bile yapıyorlar, ben olsam 5 ytl yapardım, nasılsa insanların sesi soluğu çıkmıyor.  :tamamdir Herkes hak ettiği gibi yönetiliyor işte. Halimizden memnun isek, boşverin eylem'e felan gerek yok.  :tamamdir

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #4 : 13 Mart 2008, 17:16:13 »
Nizam dostum dünya petrol varil fiyatlarının artması olarak kendimizi kandırmayalım, dünya petrol fiyatları artıyor bu yüzdenmi dünyanın en pahalı benzinini biz kullanıyoruz, tamamen yanlış, neden avrupa veya başka ülkeler bu kadar ucuz kullanırken biz deli gibi para veriyoruz, tamamen vergiler'de bitiyor bu iş,
vallahi şunu gördüm, bu ülkede bu zamları az bile yapıyorlar, ben olsam 5 ytl yapardım, nasılsa insanların sesi soluğu çıkmıyor.  :tamamdir Herkes hak ettiği gibi yönetiliyor işte. Halimizden memnun isek, boşverin eylem'e felan gerek yok.  :tamamdir

Petrol fiyatlarını artması kandırmak değil gerçek ... deniz herkes işe arabası yerine toplu tasıma ile gitse bak bakalım fiyatlar o kadar yükseliyor mu zengin bi ülke değiliz ama zengin yasamasını seven bir milletiz..
biz dünyanın en büyük eylemini yapsakta bir olamayız neden herkes çıkarcı olmuş en çok ağlayanlar bu işten kârlı çıkıyor unutma...

sunda haklısın iş vergi adaletinde bitiyor ben neden türkiyenin bütün zenginleri ile beraber aynı gelir vergisi aynı özel tüketim aynı KDV yi ödüyorum ama tek fark onlar herşeyi vergiden düsüyorlar... biz sadece cepten düsüyoruz acı olan bu.. :bekleriz:
« Son Düzenleme: 13 Mart 2008, 17:18:51 Gönderen: nizam »

Yunus EMRE

Çevrimdışı r76

« Yanıtla #5 : 13 Mart 2008, 18:52:50 »
Doğru diyorsunuz , ama bu ülkede biraz işler yolunda gitmiyor sanki, vergisini veren adam - doğru düzgün çalışan insanlar hep ezilir , eziyet ceker, orta seviye bile yaşayamazlarken, her turlu vergi kaçıran, yolsuzluk yapan büyük işler yapan insanlar her zaman el üstünde tutulurlar, imparator gibi olurlar, bu bizim ülkemizde bana kalırsa böyle.

Ama ben şu noktaya katılmıyorum, mesela geçen günlerde Kadir Topbaş açıklama yaptı, İstanbulda yaşamanın bir bedeli olmalı diye, nasıl new york , londra gibi şehirlerde yaşamanın bir bedeli varsa, ve herkesi toplu taşımaya vs. yönlendiriyor, ve şehir içine girmek nasıl londra gibi şehirlerde paralı  ise  bizdede paralı olsun diyor. Ama unuttuğunuz birşey var.

Londrada 400km raylı sistem var, toplu taşıma mükemmel işliyor, her yere rahatlıkla ulaşabilmeniz mümkün,adam evine çok kısa bir mesafeden metrosuna binip rahatlıkla işine gidebiliyor, bu durumda sen kalkıp dersenki ben aracımla gidicem , o zaman bilader ver bakalım para, yada al sana en pahalı benzin. Birde bize bakalım toplam uzunluğu 10km bile olmayan metromuz var, ve toplu taşıma gerek araçları- gerek sistemi oldukça kötü, şimdi bu durumda sen o adama diyemezsinki,  toplu taşımayı kullan diye, ben büyükçekmecede oturuyorum, ümraniyeye gidicem, hadi toplu taşımayla git yada  metroyu kullan,   bunlar mümkün bile değil, Bu durumda herkes aracıyla çıkıcaktır. Yani bilmem anlatabildimmi ama bizde insanları toplu taşımaya yonlendirirken veya diğer şehirlerle mukayese ederken büyüklerimizin cok daha mantıklı olması gerektiği kanısındayım.

Son olarak dogru diyorsunuz , bu ülkede hiçbir şekilde örgütlenme ve toplu olarak birşeylere karşı cıkma diye bir olay olamıyor malesef.

Şuanda bütün Yunanistan ayakta adamlar Sosyal Güvenlik yasasına karsı tek yürek olmuş, hertürlü eylemi protestoyu yapıyorlar. Günlerdir yunanistanda çöpler toplanmıyormuş, toplu tasımadan her sektore adamlar iş bırakma eylemleri yapıyorlar.  Ne kadar güzel. Birşeylere karşı cıkmak , olayların yanlış ve kandırlmaya yönelik yönlerini görmek ve o doğrulta bir bütün olarak birşeyler yapmak, o toplumun ne kadar gelişmiş ve bilgili olduğunu gösteriri bana göre , bizdede  bu yasa cıkıcak kimsenin umrunda bile değil, ve yunanistan halkı bizden daha zengin , adamlara belki dokunmayacak bile,  hoş bizede kendimizi zengin hissediyoruz ya orasıda başka

« Yanıtla #6 : 17 Mart 2008, 00:32:58 »
neden avrupa veya başka ülkeler bu kadar ucuz kullanırken biz deli gibi para veriyoruz, tamamen vergiler'de bitiyor bu iş

Avrupa veya başka ülkeler sadece benzini değil, aklına gelebilecek daha birçok şeyi bizden ucuza kullanıyorlar,vergilerini bizden az ödüyorlar yada hiç ödemiyorlar. Hadi diyelim ki, benzini eylem yapıp fiyatlarını aşağı çektirmeyi başardık, peki ya diğer sorunları nasıl aşacağız ? O zaman, herşey için tek tek eylem yapmamız gerekecek, tabir-i caizse; bir eylemden çıkıp diğerine girmemiz gerekecek. 
Ülkemizde benzinin dışında; temel ihtiyaçlardan lüks ihtiyaçlara kadar herşeyin fiyatı pahalı. Neden pahalı; çünkü vergiler var. İthal olmayan hiçbirşey kalmadı Türkiye'de. Doğru dürüst bir üretimimiz yok,herşeyimiz hazır. Herşeyimiz yurtdışından gelme. Neden herşeyimiz hazır; çünkü biz üretici değil, daha çok tüketici bir toplumuz ve tüketici toplumlar, sürekli başkalarına bağlı olduklarındandır ki; kendi başlarına hareket edemediklerinden dolayı eylemlere, isyanlara ve en önemlisi üretici bir toplumdan uzak olmaya ne yazık ki mahkumdurlar...
Sevgiler, Saygılar.  :)

Çevrimdışı r76

« Yanıtla #7 : 17 Mart 2008, 03:18:34 »
Evet biliyorum anlıyorumda, biryerden başlamamız gerekmiyormu. Öylece olanı biteni seyretcekmisiniz. Neyse bu forumda bu eylem tutmadı.  :tamamdir

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #8 : 17 Mart 2008, 07:51:11 »
Susma sustukça sıra sana gelecek. Oldumu :D
Bir hafta içinde ekmeğe İstanbul da %10 Bursa da ise %25 zam gelecek.

:t :t :t :t :t :bekleriz:

Çevrimdışı r76

« Yanıtla #9 : 17 Mart 2008, 10:01:15 »
Sadece zam yapılan ekmek olsun , şuanda kullandığımız sıvı yemek yağlarına yuzde 20 zam geldi , gecen senelerde  28ytl ye alınan yaglar, şimdi 60 küsür ytl  :tamamdir  aynen böle devam edelim ,

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #10 : 17 Mart 2008, 16:25:29 »
bu gidişle araçları kitleyip bırakacağız galiba yada o çok sevdiğimiz vw lerimizi satacağız.
              düşünmesi bile çok kötü :'(

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #11 : 17 Mart 2008, 17:45:28 »
bi ara mete abini nikotin sakızına haftada 25 kuruş zam geliyordu

üretmek berekettir..

Yunus EMRE

« Yanıtla #12 : 18 Mart 2008, 00:53:37 »
Bu konu ile ilgili Atatürk' ün iki sözü;

Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak....

Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım...

Evet, bir yerden başlamamız gerekiyor ama eyleme değil. Çalışmaya, çabalamaya ve üretmeye. Tabiki bu faaliyetleri; tüm insanlarımızın benimsemesi gerekiyor.

Çevrimdışı r76

« Yanıtla #13 : 18 Mart 2008, 12:18:08 »
Benim eniştem bu iktidar zamanında 20 yıl emek verdiği fabrikası kapattı ve 60 tane işçisini cıkarttı.  Çalışalımda  bizi çok zorluyorlar bilader  :t

Dünyada yok böyle birşey, kime sorsanız kan ağlıyor. İlla devletle bir bağın olması gerekiyor, adamların olması lazım.  :tamamdir