Gönderen Konu: Ebay alışveriş hakkında  (Okunma sayısı 4936 defa)

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Ebay alışveriş hakkında
« : 28 Nisan 2009, 12:35:29 »
Merhaba arkadaşlar.Aracıma xenon far ampülü almak istiyorum fakat aracımın far tipi D2S olduğu için bulabildiğim en ucuz Osram xenon ampülün tanesinin 160 liradan çiftinin 320 liraya gelmesi beni bu uygulamadan vazgeçirdi.Sadece ampül için bu ücreti ödemek istemiyorum.
Ebay dan tanesi 20 dolar a daha kalitelisini ve kelvin değeri daha yüksek xenon far ampülü buldum.Yani 40 dolara bu işi çözmek istiyorum.
1. Bu siteden nasıl alışveriş yapılıyor bilmiyorum.Bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
2. Güvenilirlik derecesi nedir?Siz hiç alışeriş yaptınız mı?
3. Kargo ücreti ne alemde tutar ve süre olarak kaç gün öngörülüyor?

Değerli yorum ve önerilerinize ihtiyacım var.İlginizden dolayı şimdiden teşekkürler, hayırlı günler diliyorum...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Xenon-HID-Light-Bulbs-D2C-D2R-D2S-8000K-VW-Passat-01-06_W0QQitemZ350191626911QQcmdZViewItemQQimsxZ20090418?IMSfp=TL090418155001r23556

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

• Volkswagen Türkiye
  • Kuzen
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
Ynt: Ebay alışveriş hakkında
« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2009, 13:40:31 »
1 - ben yardımcı olabilirim. Kredi kartının tanımlı olduğu bir paypal hesabına ihtiyacın var. www.paypal.com , sanal ödeme sistemi, güvenilirliği %298465346

2 - Güvenilirlik derecesi satış yapan kişinin daha önceki satışlarına göre belirlenir kişilerce. Mesela senin ampul almak istediğin kişi 11042 kez alış  - satış yapmış ve %98.8 i olumlu. Yani güvenilir birisi. Ne kadar satış yaparsa yapsın, parayı öderim ya gelmezse dersen; ebay e şikayet ederek ödemeni geri alabilirsin. Gittigidiyor un atasıdır ebay.

3 - Ürün sayfasının en altında kargo tutarı yazıyor. Genelde pahalı olurlar. Türkiyeye gönderiyor ise açılır menu den Türkiyeyi seçtiğin zaman, yenilenen sayfada kargo ücreti yazar. Mesela senin almak istediğin ürünün Türkiye kargo ücreti Normal posta ile 40+ .. ups kargo ile 95+ dolar.

normal posta ile ürün 7 - 15 gün içerisinde elinde olur. ups, fedex, dhl vb. kargo şirketleri ile max 4 gün içinde ürün elinde olur.

Dijital ürünler için genelde gümrükte sorun çıkar. 100 dolar yada 100 euro ya kadar sorunsuz bir şekilde adresine teslim edilir. bahtsız bedeviysen gümrüğe takılır ve bağlı olduğun bölgedeki ptt merkezine gidersin.

daha fazla bilgi istersen wow link vermiş zaten ..
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2009, 13:45:18 Gönderen: SPoRTeXHauST »
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Nisan 2009, 13:43:39 »
ebaydan ne istersem getiren arkadaşım var siz de ne isterseniz getirtebilirim....
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Nisan 2009, 13:55:25 »
Teşekkürler arkadaşlar bilgiler için, epey aydınlatıcı oldu.

Çevrimdışı musa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2009, 16:18:36 »
99 euro ya kristal far baktm.tr ye gelmesi icin 200 euro hesap cikardi.bu kadar tutmasi normal mi?.en uygun sekilde kaca getirteblrz

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

• Volkswagen Türkiye
  • Kuzen
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2009, 16:20:44 »
200 euro kargo mu sadece ? eğer kargoysa çok fazlaymış.

en uygun şekilde, Amerikada, yani ürünün satıldığı ülkede tanıdığın varsa, ürünü onun adresine göndertirsin. o da sana hesaplı bi kargo ile gönderir. pakedi ufaltır bişey yapar.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2009, 18:12:20 »
Çin'den oto radyo aldım ben de en son.
Kargo 80$'dı :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #8 : 30 Nisan 2009, 22:09:45 »
99 euro ya kristal far baktm.tr ye gelmesi icin 200 euro hesap cikardi.bu kadar tutmasi normal mi?.en uygun sekilde kaca getirteblrz

70€ ya para transferi yapıyolar sen düşün artık kargo olayını TR nin amborgosu yıllardır böyle...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Mayıs 2009, 00:17:54 »
Arkadaslar benim acelem yok, isterse 1 ay sonra gelsin onemli degil.Bi tane buldum bakalim cok ucuz, burdan bir arkadasa getirtecegim o daha once alisveris yapmis.Tekrardan tesekkurler ilginiz icin...

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Mayıs 2009, 01:00:00 »
parcalar ucuz ama getirmesi para :D