Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Arabanızda en beğendiğiniz ve en beğenmediğiniz yönler neler?  (Okunma sayısı 8070 defa)

Arkadaşlar hepimiz arabalarımızı çok seviyoruzdur ama arabalarımızda en çok beğendiğimiz bir özellik vardır mutlaka. :tamamdir Benim arabam 99 6N ; en beğendiğim özelliği atikliği, beğenmediğim özelliği de frenlerin istenilen performansı verememesi. bana frenler güven vermiyor :(.

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
Ynt: Arabanızda en beğendiğiniz ve en beğenmediğiniz yönler neler?
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2007, 08:51:41 »
Önce böyle bir konu açtığın için teşekkürler,aynısını bende düşünüyordum.
2006  tdı caddy m ve 2004 t5 1.9 cıtyvan araçlarımı vw nin bir parçası olduğu için seviyorum,
ama caddy nin koltukları kısıtlı hareket ediyor ve önde kolçak yok ,arkada çakmak güç soketi yok,özellikle lastikler çok düzensiz farklı modeller göze çarpıtor tabi buda kaliteyi eşit miktarda göstermiyor.caddy nin kapaklı ve kilitli torpido gözü olsaydı iyi olurdu.......

« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2007, 17:45:03 »
arabamın bir kusuru yok yalnızca far yükseklik ayarı olsa güzel olurdu araba yüksek olduğu için kısa farlar yerine sis lambalarını kullanıyorum normal farlar havayı aydınlatıyor.
http://img237.imageshack.us/img237/4259/signature0p.png
♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2007, 04:19:49 »
Sevmedğim tek yeri stabilize yolda sol dikiz ayna kapağım ses yapiyor :D ( yapıştırmayı düşünüyorum  ;D )
Sağ dikiz aynam ise çok yetersiz geliyor (neden sağ tarafı diğerinden küçük yapmışlar bilmiyorum  :-\ )

En sevdiğim özelliği ise GOLF olması  :sevgi:

« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2007, 15:52:25 »
2001 vw passat icin sevmedigim yonlerini yazayim:
1.aracin aynalari cok tuhaf.ozellikle park manevralarinda cok uzak gosteriyor halbuki aracin yanindasini surtturmek uzeresiniz.manevralarda camlari acip camdan bakmak en mantiklisi
2.aracin direksiyonu her ne kadar hidrolik olsada sehir icinde agir kaliyor.bazen kollarim agriyor.ozellikle park manevralarinda.fakat sehir disi yolculuklarda ozellikle yuksek hizlarda cok konforlu bir direksiyon ozelligi sunuyor.
3.arka koltuklari biraz dik tasarlanmis ayni sekilde on koltuklar alcaktayken arka koltuklar onlere gore daha yuksekte.bu da arkada oturan kisiler icin guven vermiyor.bir de uzun yollarda bel destegi biraz dik oldugu icin kisinin belini agritabiliyor.
4.sol kapidan icinden gelen citir citir sesler moralimi bozuyor.sesleri duymamak icin muzik sesini aciyorum.
5.arac limitleri hafif zorlandigi takdirde virajlarda onden birakiveriyor.bu da cok tehlikeli oluyor ve toplamasi cok guc oluyor.Allah tan esp varda biraz yardimci oluyor.(bu arada iki kere esp sayesinde hayatim kurtuldu diyebilirim)
6.aracim sabahleyin ilk calistirma esnasinda yaklasik yarim dakika boyunca calismiyor.servis bu sorunu bir turlu cozemedi.hersey denendi ama sabahlari ilk calistirma(ister kis olsun ister yaz olsun farketmez) sorunu halen devam ediyor.

su an aklima gelenler bunlar.arac her ne kadar bize sorun cikarsada cok seviyorum.aracin dis dizaynina hastayim zaten.konforu-performansi ve bunlari verirkende cebinizi acitmamasi yani az tuketmesi cabasi.bu fiyatlarda bunun kadar hizli bunun kadar konforlu bunun kadar az tuketen bir arac tanimiyorum.

iyi forumlar.

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2007, 19:19:18 »
*t5 ve caddy nin tamponlarının solması renk değiştirmesi çok kötü,servise başvurdum iklimden kaynaklandığını söylediler.  :o :t
*t5 in arka sürgülü camından su kaçırması hiş hoş değil.(değiştirmesine rağmen)
*t5 e goodyear lastik takılması çok çok vahim bir durum..of of .ama yinede vw yi çok seviyorum

Çevrimdışı warlock

Otomobil
    mk1 GL
« Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2007, 23:30:49 »
:) :) 1982 Golf Mk1 GTI Sevilmeyecek hiçbir yeri yok.. İsterse küf pas içinde olsun çalışır ve frenleri tutsun heryere gider ağlamaz ve ağlatmaz.. Susuz bile gider... VW reklam ücreti alim lütfen... :) :)

« Yanıtla #7 : 15 Ağustos 2007, 10:07:06 »
Arkadaşlar geçenlerde 2004 megan 2 sedan bindim. Vitesi o kadar mı gıcık olur. Benim arabanın vitesi geçerken kütür kütür ve kararlı geçer. o yeni bakım görmüş olmasına rağmen "aman ne olur yavaş, geçsem mi acaba geçmesem mi" :D der gibi geldi. Ayrıca vites mesafeleri o kadar kısa ki hiç hoşuma gitmedi :t. Canım aranbam benim :sevgi:

« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2007, 17:12:43 »
Arkadaşlar geçenlerde 2004 megan 2 sedan bindim. Vitesi o kadar mı gıcık olur. Benim arabanın vitesi geçerken kütür kütür ve kararlı geçer. o yeni bakım görmüş olmasına rağmen "aman ne olur yavaş, geçsem mi acaba geçmesem mi" :D der gibi geldi. Ayrıca vites mesafeleri o kadar kısa ki hiç hoşuma gitmedi :t. Canım aranbam benim :sevgi:

renault araclarinin vitesleri kemiksizdir.sizin dediginiz gibi gecip gecmedigi belli olmaz.ama bir sure kullandiktan sonra alisirsiniz.
bir de dikkat ettiyseniz arac hareket halindeyken viteste oynama yapar.gaza basinca geriye gogru gelir gazi birakinca one dogru gider :D

ama vitesleri sizin dediginiz gibi kisadir.bu da bence arti bir ozelliktir.kalkis yapinca daha hizli vites degistirmenize yariyor.bir de meganelerde kalkis yaparken yarim debriyaj yapmaniz yeterli oluyor.bunu vw de yapmanizi tavsiye etmem :)

kal saglicakla.

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #9 : 15 Ağustos 2007, 17:56:48 »
Yarım debriyaj yüzünden 3000 km.de Polonun şanzımanını değiştiren arkadaşım var.. :D

« Yanıtla #10 : 15 Ağustos 2007, 18:01:54 »
Evet Poloda debriyaj fazla kullaniliyor yada ben hatali kullaniyorum bilemiyecegim kalkislarda fazla debriyaja basmam gerekiyor. Birde 6N imde orta dikiz aynam yolda giderken ses yapiyor.

« Yanıtla #11 : 18 Ağustos 2007, 01:28:15 »
6n  polo sportline aracımı tek basıma kullanırken performans cok hos ancak aracta baskaları varsa performans düşüşü bariz sekilde belli oluyor buda canımı sıkıyor, sanırım bir chip bu işi halledecektir

« Yanıtla #12 : 18 Ağustos 2007, 19:59:08 »
98 6n kullanıyorum ve kalorifer ve ön konsol aydınlatması yeterli  değil.bunların çözümleri var arkadaşlar uygulamasını yapıyorlar ama çok sağlıklı olmadığını söyluyolar .

« Yanıtla #13 : 18 Ağustos 2007, 22:28:50 »
Bak bu aydınlatma konusuna katılıyorum. İnce ama bi okadar da önemli bi detay.  :tamamdir