Anket

Dizel yakıtı nereden alıyorsunuz??

Shell
Petrol Ofisi
Opet
Total
BP
AlPet
LukOil
FULL
M-Oil
Jet_Pet

Gönderen Konu: [[ANKET]] Dizel yakıtı nereden alıyorsunuz??  (Okunma sayısı 8256 defa)

Çevrimdışı hocin

• Profili Görüntüle
Ynt: [[ANKET]] Dizel yakıtı nereden alıyorsunuz??
« Yanıtla #14 : 10 Ekim 2012, 18:26:45 »
Öncelikli olarak opet alıyorum, daha sonrada shell .Bu konu bir çok forumda tatışıldı, bence an mantıklı sonuç şu oldu;Akaryakıt firmaları  aynı yerden yakıt alıyorlar kendi katkılarıyla falan fark yaratmaya çalışıyorlar, büyük firmaların yakıtı 3 aşağı 5 yukarı aynı. Fakat isatsyondan istasyona fark olabiliyor, buda istasyon sahiplerinin yeterli bakımı yaptırmaması hatta bazen açgözlülüğüyle yakıt kalitesinı bozması bile olabiliyor. örneğin benim çalıştığım firma bu yüzden bir akaryakıt firmasının taksim yakınlarındaki istasyonundan şikayetçi oldu( 100 den fazla araba var yakıt alan) araçlarda problem çıktı araç depolarından alınan numunede yakıttın kalitesinin kötü olduğu anlaşıldı) .Şimdi yine aynı firmanın başka bir istasyonundan yakıt alıyor problem yok. Ben opet alıyorum ama Ataköy marinanın ordaki opetden alıyorum, belki bir yılda 2 kez yada 3 kez başka yerden alıyorum, oda Merter shell dir gibi ...

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 05 Aralık 2012, 03:55:22 »
arkadaşlar ben shell full save kullanıyorum uzun zamandır,geçenlerde mazot filtresi değişimi yaptırdım.ustam yakıtın temizmiş aynı yerden devam et dedi ama bu yakıttada motor sesi fazla gibi p.o den almıştım bikere sesi azalmıştı fakat tüketim artmıştı.benim aracım eski nesil mekanik pompalı dizel.mazotun biraz yağlı olması gerekli.daha yağlı olan mazot hangi firmada?

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Aralık 2012, 04:03:09 »
Benzin istasyonu olan bir arkadaşım ile geçenler de sohbet ederken VW için en iyi PO dedi .. Ben ilk arabayı aldığımda opet ten 2 depo aldim sonra po dan aldım 50 - 60 km fark oldu po ile daha uzun gidiyor araç bilemiyorum ben hiç shell den mazot almadım ama :)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Aralık 2012, 05:57:03 »
uzun bir süredir mazotta zam yok. sanırım 3 hafta oldu. aman ha şeytan kulağına kurşun :bekleriz:
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Aralık 2012, 05:11:54 »
Shell GTL denedim bu depoda, en iyi katkılı mazot dediler faydası çok dediler. Psikolojik mi bilmiyorum ama daha dolu dolu gidiyor sanki.
Menzil olarak çok fark etmedi. abarrtıkları kadar fazla yakıt sarfiyatı olmadı.  ;)
quattro