Gönderen Konu: Almanlar böyle işte. Seviyorum bu insanları..  (Okunma sayısı 6795 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Almanlar böyle işte. Seviyorum bu insanları..
« Yanıtla #14 : 03 Mayıs 2012, 19:54:23 »
Konu nerden nereeee  :D
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 03 Mayıs 2012, 20:15:06 »
milliyetçi duygularım gabardı :D
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #16 : 03 Mayıs 2012, 22:42:16 »
almanlar düşündüğünüz gibi rahat bi millet değil, fazlasıyla disiplinliler. 3 yıldır almanca işletme okuyorum. hocalarımızın tamamı ya almanyada doğmuş Türklerden ya da Türkiye de yaşayan Alman lardan oluşuyo. Anam babam öldü desen kabul etmeyecek kadar katılar. bir de randevu olayları var ki sormayın, herşey için randevu almak zorundasınız ve tam saatinde gitmelisiniz. Bi yandan güzel bi alışkanlık fakat şartların her dakika değiştiği Türkiye ye göre değil :)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #17 : 05 Mayıs 2012, 20:58:47 »
Zamanında Rusya ya Yük taşımış bir abim var. Canım sıkıldıkça onun dükkanına gider muhabbet eder iki lafın belini kırar ve rusya anılarını dinlerim, ufkum açılır. Bahsi geçen abim; 1985 ve 1996 yılları arasında, sovyetsosyalistcumhuriyetlerbirliği ve akabinde rusya federasyonunda gitmedik yer ve görmedik güzellik bırakmamış.. Orada anlattıklarından sadece bir tanesini yazayım buraya ve konuyu tatlıya bağlayalım; "Rusyanın herhangi bir kasabasında bir bara oturuyorsun, sonra vakit ilerledikçe yan masana kızlar geliyor ve sen içinden "oha bu ne güzellik felan diyosun onlar sana gülücük atarken ve kesişirken derkeennn içeriye başka kızlar geliyor bir bakmışsın bu gelenler masada oturanlardan daha güzel" yani durum bundan ibaret arkadaşlar..
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2012, 21:00:47 Gönderen: htmetin »
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı hocin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 05 Mayıs 2012, 23:10:00 »
İş için Almanya'ya 6 -7 kez gittim 4-5 kezde hollanda ve belçikaya gitmek için Almanyayı kullandım.Kurallara uyduğun sürece sorun yaşamadığın bir millet.Trafikteki kaza sebeblerinden biride ilginçtir fazla kurallara uymakmış.Bir yerde bir dönüş tabelası rüzgardan uçtuğunda falan mal gibi kalıyorlarmış, aman burda tabela yoksa uçarım ,giderim yok , fazla kurallar özellikle bu kurallara fazlasıyla uyan kadın şöförleri trafikte iyice makina moduna sokmuş:) Yalnız kurallara uymak zorunlu olduğundan kurallar ince ayrıntılarına kadar maddelendiriliyor. yani örneğin park cezası bir tane değil şekline göre şahsen ben 4 tane falan yedim :D en ucuzu otoparkta arabanın kıçını yola uygunsuz taşırmaktan(yani otopaktayım ama) sanırım 20 euro falandı. Bende başıma gelen İki olayı aktarayım yorumu siz yapın. İlki ; Düseldorfu gidenler bilir Almanyanın zengin pub ları falan şahane bir şehridir  :tamamdir Haftasonu burda arkadaşlarla dışarı çıktık tiril tiril giyindik falan, sonra 2 şer,3 er kişi barlara dağıldık .Yanımda sevdiğim bir arkadaşımla büyükçe bir diskoya yöneldik. Kapıda badigartlar,halılar malılar.Ben girdim arkamı bir döndüm arkadaşımı almıyorlar, sebeb; yok, aslında var, ben karadenizliyim ve tenim kumral, adam bakıp,yugoslav,italyan falan diyor içinden ve alıyor.Arkadaşıma bakıyor (ki çok şık giyinmişti) bu Türk ya da arap diyor (ki türklerin çoğunu balkan yada orta avrupadaki insanlardan ayırt edemiyeceğinide bilmiyerek) içeri almıyor.Ben Türkiyede yaşayan bir Türk olarak hayatım boyunca hiç bir milletden insana önyargı duymayacağıma o an söz verdim  :tamamdir. Bir diğer olayı anlatayım ;Almanyada Gs nin bir hazırlık maçına gittik. arabayı otoparka park ettik, maç bitti geldiğimde bir baktım arabanın başında bir polis bekliyor, hatta bi 5-10 dakika orda bi büfede oyalandık gider belki diye yok, baba gitmiyor 20 metre karşısındada bir minübüs polis arkadaşları falan ona bişeyler söylüyorlar.Yav dedik altımızda 1.9 tdi var , bunları gelirken tokatladık mı ne oldu ;D neyse, dikkatli ve saygılı bir şekilde yanaşıp arabanın bize ait olduğunu belirttik. Elemanda arkadaşlarının kahkahaları arasında bize şöyle dedi; Bir daha maç izlemeye gittiğinizde arabanızın camlarını kapatırsanız sevinirim, çünkü 2 saat arabanızın başında beklemek biraz sıkıcı oldu  :tamamdir yani ... 2olay ikiside Almanyadan...

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #19 : 06 Mayıs 2012, 00:48:32 »
Bir diğer olayı anlatayım ;Almanyada Gs nin bir hazırlık maçına gittik. arabayı otoparka park ettik, maç bitti geldiğimde bir baktım arabanın başında bir polis bekliyor, hatta bi 5-10 dakika orda bi büfede oyalandık gider belki diye yok, baba gitmiyor 20 metre karşısındada bir minübüs polis arkadaşları falan ona bişeyler söylüyorlar.Yav dedik altımızda 1.9 tdi var , bunları gelirken tokatladık mı ne oldu ;D neyse, dikkatli ve saygılı bir şekilde yanaşıp arabanın bize ait olduğunu belirttik. Elemanda arkadaşlarının kahkahaları arasında bize şöyle dedi; Bir daha maç izlemeye gittiğinizde arabanızın camlarını kapatırsanız sevinirim, çünkü 2 saat arabanızın başında beklemek biraz sıkıcı oldu  :tamamdir yani ... 2olay ikiside Almanyadan...

bu olaya bayıldım :D devlet görevlileri gerçektende halkına hizmette sınır tanımıyo :) orada devlet memurluğuda hizmet sektörü gibi seni memnun etmeye çalışıyolar. her yerde olduğu gibi iyiside var kötüsüde. önemli olan önyargıyla yaklaşmamak :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 06 Mayıs 2012, 01:15:32 »
Yaklaşık 1-2 saat önce ''Kimsesiz Çocuklar İçin Çal'' isimli bi yardım konserindeydim Fransa-İtalya-İspanya-Romanya ve Türkiye'den genç şarkıcılar ve grupları vardı çok eğlenceli geçti özellikle İspanya ve Fransız'ların şarkılarına bittim çok kalabalıktı Fransız grup şarkıyı söylerken dayanamadım Romanya'lı şarkıcı kıza dans teklif ettim bayağı dans ettik bi kız bu kadar mı güzel olur bir içim su boyu neredeyse benim kadar nerden baksak 1.93 falan vardı kilo vs hepsi yerinde sarışın beyaz tenli bi daha ömür boyu göremiycek olmama yanıyorum resmen  :D
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #21 : 06 Mayıs 2012, 21:39:09 »
 Türküz işte hemen belden aşağı vurduk bile nasıl girelim biz EU ya.. Kim haklı bakalım  >:D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 06 Mayıs 2012, 22:12:13 »
Türküz işte hemen belden aşağı vurduk bile nasıl girelim biz EU ya.. Kim haklı bakalım  >:D
muahah :D