Gönderen Konu: 5.20 D 380 TORK 177 HP 6 ileri triptonik joystik vites Deneyimim  (Okunma sayısı 2221 defa)

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 200 kilometre kadar bmw 5.20 dizel 380 tork 177 hp 6 ileri triptonik araç kullandım yol dolayısıyla 220 kilometre hıza kadar çıktım araç çok istekli ve bu tip kasalarda yani ağırlığı 1,500 kilogram üzerindeki olan araçlar sınıfında performansı bir hayli iyi ve beni tatmin etti,çok atak ve 140 lardan sonraki süratlarde hızlanması da bir hayli başarılı demek istediğimi anlamışsınızdır zaten,evvelki motor değerleri olan aynı kasanın 163 hp 340 tork olanınıda kullanmıştım 2 yıl önce kadar ama çok cansızdı ve bmw'nin amblemi altında turbosuz olan 5.20 benzinli motordan sonra ikinci hayal kırıklığım olmuştu,fakat 177 hp olan bir hayli atak,184 hp olan son nesil güncel motoru düşünemiyorum bile,sanırım insignianın 189 hp olanı var bu sınıfta tork değerini bilmiyorum ama kendim kullanmamakla birlikte bir bürokratın şöförü kullanıyordu tanıdığım otomatik olanı çok atak fakat çok fazla yakıyor ve de passat kadar virajlara güven vererek girmiyor demişti,passat daha yeni çıkarabildi veyahut yeni yeni  türkiyede 2.0 tdi 189 hp kullanmaya başladı,bu işi ilk insignia başlattı gibi rekor egale edilsede halen elinde,insignia cosmo donanımı tartışılmaz fakat bu araçlar düşünüldüğünde bmw 'deki konfor ve yol tutuşunu veriyormu sağlamlık motor şanzuman uyumu ne alemde yaşayanlardan duymak isterim belki burada okuyanlarada ön bir bilgi olur diye düşündüm,bu arada latutide 2.0 dci otomatik (edc)nasıl onuda duymak isterim bilgi ve deneyim sahiplerinden.A6 2.0tdi 140 hp kullanmıştım otomatik fena değildi ama zaten düşük olan verilerde normaldi fakat yenisini 177 hp olan 380 tork olanını kullanmadım kullananlardan onuda duymak bilgilerinden faydalanmak isterim.
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2015, 16:22:55 Gönderen: battal gazi »
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen