Gönderen Konu: 2011 VW'lerin sorunları  (Okunma sayısı 14490 defa)

Çevrimdışı lyk

• Profili Görüntüle
2011 VW'lerin sorunları
« : 06 Şubat 2011, 14:26:16 »

Selamlar,

Son dönemlerde yeni kasa VW'lerle ilgili çok sorun yaşandığını duyuyorum. Açıkçası kendim de aynı sorunları yaşıyorum. Sizlerin kulağına gelen bu tip şikayetler oldu mu?

Örnek benim yaşadığım olay :

Aracım yeni Passat 1.4 TSI. 31 Aralıkta trafiğe çıktı. Henüz 300 kilometredeyken motor ikaz ve EPC ışıkları yandı ve araç önce hıçkırmaya başladı sonra da durdu. Güç bela servise kadar götürdüm. Kötü yakıt dediler akşamına aracı teslim aldım. Sonrasında farklı farklı zamanlarda 3 kez daha yolda kaldım. En sonuncusu dün ve araç yine serviste. Muhtemelen arızayı silip tekrar geri verecekler ve bakalım tekrar ne zaman yolda kalacağım.
Şu an araç 2.800 km'de bu km'ye kadar 4 kez yolda kaldı ve her defasında da kötü yakıt dediler. Kendimi bildim bileli aynı benzinlikten benzin alırım diğer araçlarımın hiçbirinde bu sorun yoktu ki eski aracımda Passat'tı. Aynı motora sahip Jetta da kullandım ve aynı yerden benzin aldım.
60 küsür bin lira verip de aldığınız araç daha birinci ayının sonunda değerinden olması gerekenin çok üstünde kaybetti ve servisin buna cevabı "kötü tesadüf" oldu.

Servise gidip gelirken yine 2011 (sıfır) başka Passat ve Golf'ler de farklı farklı ama tekrarlayan genellikle elektrik sistemi veya ateşleme ile ilgili çok sorun duyuyor ve görüyorum. Her 15 günde aküsü biten Golf,   yine benzin!! sebepli ateşleme sistemi bozulan başka Passatlar gibi.

Çevrimdışı betoqu

• '' Bize her yer Kripton...''
    • Profili Görüntüle
Ynt: 2011 VW'lerin sorunları
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2011, 14:48:09 »
Basit mantık, ufak motor ile yüksek  güç üretme sevdası olunca,kullandığın yakıtınında önemi yüksek...

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2011, 15:20:28 »
bu arızaların motorun tsi olmasıyla hiç bir alakası yok, fsi çok daha fazla yakıt seçen bir motor, 98 oktan isteyen bir motor o bile bu tip sorunları vermiyor.bu bariz vwnin yeni araçlarında kalitenin düştüğünün göstergesi 2009 a3 sahibi arkadasım sene dolmadan mekatronik arızası verdi, garantiden yaptılar.Sabit değil, çok çeşitli arızalar veriyor, sizi anlayabiliyorum

Çevrimdışı betoqu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2011, 15:37:06 »
bu arızaların motorun tsi olmasıyla hiç bir alakası yok, fsi çok daha fazla yakıt seçen bir motor, 98 oktan isteyen bir motor o bile bu tip sorunları vermiyor.bu bariz vwnin yeni araçlarında kalitenin düştüğünün göstergesi 2009 a3 sahibi arkadasım sene dolmadan mekatronik arızası verdi, garantiden yaptılar.Sabit değil, çok çeşitli arızalar veriyor, sizi anlayabiliyorum

Aynen katılıyorum...
3. nesilden sonra ciddi anlamda çöküş ve servis-yedek parça ayağından para kazanma mantığına döndü. Bu konuda kendini geliştiren,kalitesinden taviz vermeyen tek marka ise Toyota... :tamamdir

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2011, 15:59:53 »
belki insanlara şaka gelecek ama ben kia nın çok atılım yaptığını düşünüyorum
zaten son sportage ile aştılar kendilerini
şirket ceratoları 250bin km boyunca kırsal koyulduğunu ve tık demediğini biliyorum
tabi ki ayrı bir paragraf da honda için

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2011, 23:14:06 »
katılmamamak elde degıl yazdıklarınıza ben şirkette hyundai ye biniyorum bazı arabalara 150 km bindik tık demedi ..vw sanki bu yarısta geri kalmaya basladı ...tabi kalite olarak,,yoksa satıslarında  artıs var ama nereye kadar :-[
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı lyk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2011, 23:39:28 »
Aslında asıl konu bu. Çünkü VW'leri alırken diğer markalara göre daha fazla para verip alıyoruz daha kaliteli olduğunu düşünerek.
Ancak bu yaşadıklarımdan ve duyduklarımdan sonra o kaliteden artık çok da emin değilim.

Çevrimdışı betoqu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Şubat 2011, 12:09:09 »
Uzun lafın kısası;

Para = kalite = VW eşitliği ,

2.(para) = VW =\= 2/( kalite)      ile bozulmuştur... :-[   

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #8 : 07 Şubat 2011, 17:02:14 »
yalnız ben sunuda soylemek isterim vw kaliteyi düşürdü burda hemfikiriz ama bu baska arabalarda yok degil canlı sahit oldugum bir seyi anlatayım bizim şirketin hemen yanında fortis bank var buranın operasyon sefi 2011 toyota auris aldı ..araç suan 3000 km de ve yag eksıltıyor ..gazladımı heryer simsiyah duman ,adam aracı servise goturdu bir sürü sey anlatmıslar işte bilmem nereyi biraz taslayacagız o degıscek bu degıscek tamam hepsi garantiden degişecek ama neden sıfır motora bu kadar işlem yapılsın orası burası taslansın..oda sıfır motor talep ettı ancak kabul gormedi..kabul gormeyıncede mahkemelik oldular ..dava açalı 20 gun filan oldu bakalım ne olacak ..sonuç herne olursa olsun bazı hatalar olabiliyor ..belki boyle hatalar cok nadir oluyor ama oluyor işte
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2011, 17:03:24 Gönderen: golf_4 »
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #9 : 07 Şubat 2011, 19:19:21 »
Sorunun temeli TÜRKİYE fazla söze gerek yok.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Şubat 2011, 23:42:28 »
Sorunun temeli TÜRKİYE fazla söze gerek yok.

kesinlikle katılıyorum, gemiden düşen araçları bile iteliyorlar bize

Çevrimdışı hocin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Şubat 2011, 20:33:26 »
Türkiyede özellikle vw gurubu araçlar diğer araçlardan daha donanımsız ve pahalı,bir de o kadar fazla satan bir gurubun türkiyeye fabrika anlamında bir yatırımının olmaması bana garip geliyor ve hoş karşılamıyorum, O araç almak için vw mağazalarına gittiğinizde, kot pantlon satan tezgahtardan daha ilgisiz,araçlar hakkında bilgisiz elemanlarla konuşmak zorunda kalmak da ayrı bir dert.Bütün bunlar bana sevmeme rağmen 0 araçta polo tdi yerine başka bir aracı tercih ettirdi.Polo tdi ın sınıfındaki satış rakamlarını merak ediyorum açıkcası...

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #12 : 11 Şubat 2011, 09:54:54 »
yalnız ben sunuda soylemek isterim vw kaliteyi düşürdü burda hemfikiriz ama bu baska arabalarda yok degil canlı sahit oldugum bir seyi anlatayım bizim şirketin hemen yanında fortis bank var buranın operasyon sefi 2011 toyota auris aldı ..araç suan 3000 km de ve yag eksıltıyor ..gazladımı heryer simsiyah duman ,adam aracı servise goturdu bir sürü sey anlatmıslar işte bilmem nereyi biraz taslayacagız o degıscek bu degıscek tamam hepsi garantiden degişecek ama neden sıfır motora bu kadar işlem yapılsın orası burası taslansın..oda sıfır motor talep ettı ancak kabul gormedi..kabul gormeyıncede mahkemelik oldular ..dava açalı 20 gun filan oldu bakalım ne olacak ..sonuç herne olursa olsun bazı hatalar olabiliyor ..belki boyle hatalar cok nadir oluyor ama oluyor işte

İşte tam burada; mekanik işinde biraz şans işi olduğunu düşünüyorum. Evimize aldığımız herhangi bir beyaz eşyada arızalı çıkabiliyor veya voltaj düşmesinden dolayı daha ilk hafta biryerleri bozulabiliyor.. Alınan benzinin gerçekten çok önemi var. VW'nin yaptığı atılımın müşteri  bence arkasında durulmalı, VW'de sattığı araçların arkasında durmalı.. 
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı lyk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Şubat 2011, 13:21:12 »
Nihayet soruna bir cevap alabildik.
Sorun çok da benzin kaynaklı değilmiş. Tüm enjektörler değiştirildi. Aracın üzerindeki enjektörler başka şasi numarasına ait çıktı. Kendine ait sipariş edildi geldi ve takıldı. Sorun çözüldü.

Sorun çözülmesine çözüldüde dünya para verip aldığınız aracın üretimdeki bir hata yüzünden her yeri ayrı oynandı. Şimdi artık fazla dinlediğimden midir bilemiyorum ama hem çekişle ilgili hem de konforla ilgili sorunlar başladı. Amortisörlerden ses geliyor. Devamlı "servisin bir türlü duyamadığı" bir çınlama sesi var. Araba rolantide hıçkırmaya başladı. ve daha unuttuğum bi dünya sorun.

Evet müşteri arkasında durmalı ama zaten bence en büyük katkı VW araca karar verip almakta. Şimdi yukarıda anlattığım olayların hangisinin arkasında durayım. Ben küçüklüğümden beri VW'ciyim ve aşağı yukarı her segmentini de kullanmışımdır. Bir tane de Corrado'm var; 20 yaşında ama hiç sorun yaşamıyorum. Zaten bu sebeplerle VW'ciyim.

Ama benim yaşadıklarım ve duyduğum benzer birçok sorunlu araba yüzünden en azından benim gözümde "yeni VW'ler" çok değer kaybetmiştir.