Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2006 Caravelle'da olusan kucuk cizikler  (Okunma sayısı 8572 defa)

Ynt: 2006 Caravelle'da olusan kucuk cizikler
« Yanıtla #14 : 03 Ağustos 2007, 12:30:51 »
Rahat ol aslında pasta cila ile kendin bile halledebilirsin ama bu konuda tereddüt ediyorsan normal bir boyacıda 3-5 ay  çalışmış bir çırak bile senin işini görür.

tesekkur ederim ilginiz icin sagolun.
bir kac saate yaptiracak gibiyim eger isler musait olursa.yaptirirsam sonucu buraya resimlerle birlikte eklerim.

herkese tekrardan tesekkurler.
saglicakla kaliniz.

« Yanıtla #15 : 03 Ağustos 2007, 18:55:41 »
arkadaslar fiyat arastirmasi yaptim.aracin komple pasta cilasi icin 80 ytl fiyat istediler.ayrica 4 saatte ancak biter dediler.
bu kadar sureyi kullanamayacagim icin gittim boyacidan 200 gr lik tuplerdeki pastayi aldim.oncelikle passatta denedim.ufak tefek kucuk cizikler vardi.tirnak gecmeyecek kadar derinliklerdeki yine igne ucu kadarlik cizikleri malasef gecirmedi.hem tirnak gececek kadar hemde tirnak gecmeyecek kadar olanlarda denedim ne yazikki sonuc basarisiz.
daha sonra caravellenin kucuk bir yerinde denedim yine sonuc basarisiz.acaba ben mi yapmayi beceremedim.yoksa bunun bir aleti falan mi var anlayamadim.epey surttuk fakat herhangi birsey olmadi.hatta ellerimizin ici kipkirmizi olacak derecede bastirarak surttuk ama ne yazikki olmadi.
acaba sorun nerde bi el ativerin su olay canimi sikmaya basladi artik.hemen cozmem gerekiyor.

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #16 : 03 Ağustos 2007, 20:02:11 »
daha kalıtelı bı pastayla denemende fayda var..
dedıgın kadar ufak bı cızıgı muhakkak gecırmesı gerekır dıye dusunuyorum

« Yanıtla #17 : 04 Ağustos 2007, 00:00:42 »
daha kalıtelı bı pastayla denemende fayda var..
dedıgın kadar ufak bı cızıgı muhakkak gecırmesı gerekır dıye dusunuyorum

sevgili kardesim pastanin markasini hatirlamiyorum ama 200 gramlik bir tup icinde satiliyor.fiyati da 5 ytl.satin aldigim yerde 3 liralikta pasta vardi.adama ozellikle soyledim en kalitelisi olacak diye.ben bu pasta cila islerinden anlamam hayatimdan ilk defa yapiyorum bunu.bunun ozel bir aleti var mi acep.
biz mi yanlis uyguladik yoksa.yukarda anlattigim gibi cizigin uzerine hafif cizgi seklinde suruyorum.daha sonra bizim sirkette kullanilan ustubu denilen bezlerle hafif hafif boyaya yediriyorum.daha sonra bastirarark yavasdan hizliya dogru 5-10 cm lik bir cizigi yaklasik 5 dakika siliyorum fakat fayda etmiyor.

acaba bildiginiz cok kaliteli bir pasta var mi?buralarda bulmak epey zor.kucuk bir sehirde yasiyorum.olmazsa internettende siparis verebilirim.ucreti cok onemli degil yeterki cizikleri gecirsin.

saygilar...

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #18 : 04 Ağustos 2007, 00:08:36 »
turtlle wax dı sanırım gayet güzel normal pastasıda deriz çizik giderici pastasıda mevcut tavsiye ederim..birde uygulama yaparken çiziği tahminen bir kare içine alıp göz hesabıyla yuvarlak cizerek uygulamayı yapın boyuna yada enine yapılan uygulamalarda pek fayda sağlanmaz..kolay gelsin...yine olmazsa pasta cila yapan firmaya 10-15 ytl verip sadece kafanıza takılan cizikleri yok ettirin bölece içiniz rahatlasın :)

« Yanıtla #19 : 04 Ağustos 2007, 00:25:02 »
turtlle wax dı sanırım gayet güzel normal pastasıda deriz çizik giderici pastasıda mevcut tavsiye ederim..birde uygulama yaparken çiziği tahminen bir kare içine alıp göz hesabıyla yuvarlak cizerek uygulamayı yapın boyuna yada enine yapılan uygulamalarda pek fayda sağlanmaz..kolay gelsin...yine olmazsa pasta cila yapan firmaya 10-15 ytl verip sadece kafanıza takılan cizikleri yok ettirin bölece içiniz rahatlasın :)

tesekkur ederim ilginiz icin.hemen yarin onermis oldugnuz markayai burada arastiracagim.olmazsa internetten siparis veririz artik.

saygilar.

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #20 : 04 Ağustos 2007, 07:44:15 »
internete ne gerek var kardes bırımız alır yollarız..

« Yanıtla #21 : 04 Ağustos 2007, 13:00:00 »
internete ne gerek var kardes bırımız alır yollarız..

tesekkur ederim kardesim Allah razi olsun.sizi zahmet vermek istemem.dusunmeniz yeterli.

gorusmek uzere.