Gönderen Konu: 20 bine araba  (Okunma sayısı 12379 defa)

Çevrimdışı AFiLLi.

• Profili Görüntüle
20 bine araba
« : 03 Şubat 2012, 21:17:00 »
arkadaşlar merhaba araba arıyorum kış ayı olmasına rağmen 20 bine ankarada  temiz uygun fiyatlı araba yok.aradığım bir çok model var hangisi denk gelirse alacağım düşündüğüm arabalar düz vites,sanruflu ve mümkünse diğital klimalı,tüplü olacak.
e36 3.18is 3.20 (96 98 ) arası e39 5.20 (96 98) golf4(2000 2001) passat 1.8t(97 99) audi a3 1.8t (2000-2003) audi a4 1.8t(98 99 )
acaba 20 bine benmi çok şey istiyorum yoksa araç sahiplerimi ?

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Ynt: 20 bine araba
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2012, 21:38:29 »
Ülkemizde insanlar geçim sağlayabilmek için her yola başvuruyorlar. Bunlardan en önemlilerinden birisi de internetin yaygınlaşması ile daha da kuvvetlenen otomobil alım satımı. Profesyonel olarak bu işi yapanların haricinde emekli polis ve askerin başını çektiği büyük bir emekli ordusu da bu işe soyundu. Hatta çalışan insanlar bile ek gelir olsun diye araba alıp satıyorlar,dahası parası olmayanlar bile binmek için aldığı arabalarını ertesi hafta aldıkları fiyata arabanın değerine orantılı olarak %10 ila %15 arası bir rakam üstüne ekleyerek tekrar satılık ilanları arasına koyuyor. Bunların sonucunda otomobil piyasası olması gerektiği değerin%10-%15 üzerinde seyrediyor. Bunu sizlerde farketmişsinizdir,artık 10 yıllık,5 yıllık sahibinden araba almak zor. Yukarıda sıraladığın araçların arasından sadece Golf Mk4'ün temizini 20bin liraya alabilirsin. O da gerçek sahibinden denk getirebilirsen. Al-satçılar 18500-20000 aralığında aldıkları araçları 21'den aşağı vermiyorlar. Diğer modeller arasından denk getirebilirsen belki E36 olabilir ama geri kalanların temizini hiç kimse 20000 liralara vermez,en az 3-4 bin daha çıkman gerekir.

Çevrimdışı eser50

• 50 FD 455
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2012, 22:06:27 »
24.000 ver benim arabayı vereyim sana  :D
Eser Oto Kaporta

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2012, 12:41:25 »
bencede golf passat ve audiler için 1000 tl bmw ler içinde 3 4000 tl da yukarı çıkman gerekir. senin aradığında az buz değil hani hem temiz olacak diyorsun hem lpg diyorsun. bana geçen sene 98 1.8t highline passatı 18500 e bıraktılar 1500 lpg eklenince işte o da 20000 e çıkıyor. temizdi gerçi bana denk gelen ama rengi yeşildi o yüzden almadım yoksa kaçacak araba değildi aslında. 21000 e 2001 golf aldım 121000 km de sağ ön çamurluk ve sağ arka köşedeki düzeltilmiş hafif ezik dışında da birşeyi yok. şu an 134500 km ye geldi ve bende aldığım 21000 den acil bi durum olmazsa 1 kuruş aşağı vermem doğrusu. hiç golf almaya niyetli değilken sırf temiz denk geldiği için almıştım çünkü
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2012, 14:23:15 »
bencede golf passat ve audiler için 1000 tl bmw ler içinde 3 4000 tl da yukarı çıkman gerekir. senin aradığında az buz değil hani hem temiz olacak diyorsun hem lpg diyorsun. bana geçen sene 98 1.8t highline passatı 18500 e bıraktılar 1500 lpg eklenince işte o da 20000 e çıkıyor. temizdi gerçi bana denk gelen ama rengi yeşildi o yüzden almadım yoksa kaçacak araba değildi aslında. 21000 e 2001 golf aldım 121000 km de sağ ön çamurluk ve sağ arka köşedeki düzeltilmiş hafif ezik dışında da birşeyi yok. şu an 134500 km ye geldi ve bende aldığım 21000 den acil bi durum olmazsa 1 kuruş aşağı vermem doğrusu. hiç golf almaya niyetli değilken sırf temiz denk geldiği için almıştım çünkü

arkadaş çok doğru söylemiş. binici bile olsa insan canını taşıdığı arabasına masraf yapmak zorunda . ben 2000 bora aldım siyah renkte nokta boya yok diye ilan vermişlerdi izmir galericilerinden bi abimiz ilk gördüğümde pek sıcak bakmamıştım tüpü yok diye ama bisürü turşu araba gezdikten sonra temiz diye gittim 20 milyara aldım. osuydu busuydu 3bin liraya yakın masrafım oldu tüple birlikte e şimdi ben bu aracı allah sattırmasın 20ye nasıl satayım ? 21e 22ye dahi satsam beni kurtarmıyor. herzaman söylemişimdir 20 milyar çok ortada bi rakam. 23-24 verirsen güzel bi arabaya binersin. ama 20ye araba yok. adam eski toyota corollaya dahi 18 lira fiyat çekiyor. bence bütçeyi biraz daha yükselt güzel bir mk4 al ki bu arada sunroof demişsin kimi satıcılar da sunroof olunca fiyatı 1 lira şişiriyor.
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı AFiLLi.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2012, 15:34:11 »
arkadaşlar tüpü illaki olacak demedim olursa iyi olur dedim. temiz olsun tüpsüz olsun 20 lirayı gene veririm.2001 GOLF4 ARABASI BENİM GÖZÜMDE 20 DEN 10 KURUS FAZLA ETMEZ BU ARABALAR 200 BİNİ ÇOKTAN GEÇTİ.İNTERNETTE 80 BİNDE 130 BİNDE YAZANLARADA İNANCIM YOK 40 LİRAYA DÜŞÜYOR KMRE ÖRNEĞİN BENİM BAKIP BEĞENMEDİĞİM ARABA ŞUAN SAHİBİNDENDE BEN BAKTIĞIMDA 244 BİNDEYDİ ŞUAN 148 BİNDE YAZILARAK İLAN VERİLMİŞ KMRE DÜŞÜRÜLMÜŞ ALAYI BÖYLE GALERİ ELİNE GEÇEN HER 200 BİN KMRE ÜZERİ ARACI 120 130 BİNE DÜŞÜRÜP ÖYLE SATIYOR.11 YAŞINDAKİ BİR ARABA 11 SENEDE İLLAKİ GALERİYE DÜŞÜYOR DÜŞÜNCEDE KESİN EN AZ 100 BİN SİLİNYOR.İMKANIM OLSA 24 25 VEREBİLSEM GOLF5 ALIRIM.HER ZAMAN YENİ YENİDİR ESKİDE ESKİDİR.İŞİN BİRDE ŞU BOYUTU VAR SIFIRI ŞUAN 40 LİRA OLAN ARACIN 11 YAŞINDA ESKİ TEKNOLOJİLİSİNİ 20 BİNE ALAMAMAK ÇOK ŞAŞIRTICI DOĞRUSU.BMW YE LAFIM YOK 5.20 İÇİN 25 AZ BİLE  ARACIN SIFIRI ŞUAN 200 CİVARI ÇÜNKÜ SAYGILAR

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2012, 15:48:10 »
Dediğim gibi sahibinden.com un fiyatları biraz şişik  :)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2012, 16:57:25 »
24 25 E BULACAĞIN GOLF5 İNDE TEMİZ OLACAĞINI SANMIYORUM. SEN HEM EN TEMİZİNİ ALAYIM HEMDE EN AZ PARAYI VEREYİM DİYORSUN. DENK GELMEZ Mİ GELİR AMA ÇOK ARARSIN. 40000 TL İ EN AZ DONANIMLI BOŞ ARABAYA HA DİYİNCE ÇIKARAMIYORSAK 20000 TL YE FULL DONANIMLI ARABAYA BURUN KIVIRMAMAMIZ LAZIM. ESKİ ESKİ YENİ YENİDİR DİYORSUN DA TEMİZ BİNİLMİŞ ESKİ HOR KULLANILMIŞ YENİDEN İYİDİR BUNU DA KULAK ARKASI ETME. BİDE FİRMALAR ARABAYI YENİLEDİKÇE BAZI ÖZELLİKLERİNİ İYİLEŞTİRDİKÇE Bİ TARAFLARINDAN DA KISMAYA BAŞLIYOR. BUDA İŞİN BAŞKA BİR BOYUTU. BMW KISMADIĞI İÇİN 200000 E ÇIKMIŞTIR VW ORTA SINIF ARAÇ YAPTIĞI İÇİN FİYATI MAKUL TUTMAK İÇİN Bİ TARAFLARINDA YONTUNCA FİYAT 40000 DE KALABİLMİŞTİR.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2012, 17:12:24 »
Ama şöyle bir durum var,bugün en boş Golf Mk6 en dolu Mk4'den daha dolu. Bir diğer konu da eğer VW her kasa da bir yerlerden kıssaydı o zaman VW olmazdı... Böyle bir tez dünya üzerinde yok. "Eski iyidir" diye bir söz var evet ama o farklı bir manada kullanılır :)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2012, 17:33:41 »
EN BOŞ GOLF 6 DA SUNROOF VAR MI. HIZ SABİTLEYİCİ, KOLTUK ISITMA, OTOMATİK KARARAN İÇ DİKİZ AYNASI, YAĞMUR SENSÖRÜ, DİJİTAL KLİMA VS VAR MI BUNLAR BOŞ GOLF6 DA. TABİKİ YOK. VARSA EKSTRASI NE O ZAMAN FULL LERDE SADECE ESP Mİ. YÜKSEKLİK AYARLI YOLCU KOLTUĞU BİLE YOK. KISMA ÇALMA DEDİKLERİM BUNUN GİBİ UFAK TEFEK ŞEYLER AMA İŞTE MALİYETİ AZALTMAYA YÖNELİK KISMALAR BUNLAR..

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Şubat 2012, 18:11:08 »
EN BOŞ GOLF 6 DA SUNROOF VAR MI. HIZ SABİTLEYİCİ, KOLTUK ISITMA, OTOMATİK KARARAN İÇ DİKİZ AYNASI, YAĞMUR SENSÖRÜ, DİJİTAL KLİMA VS VAR MI BUNLAR BOŞ GOLF6 DA. TABİKİ YOK. VARSA EKSTRASI NE O ZAMAN FULL LERDE SADECE ESP Mİ. YÜKSEKLİK AYARLI YOLCU KOLTUĞU BİLE YOK. KISMA ÇALMA DEDİKLERİM BUNUN GİBİ UFAK TEFEK ŞEYLER AMA İŞTE MALİYETİ AZALTMAYA YÖNELİK KISMALAR BUNLAR..

Sunroof ekstra bir donanımdır,en boş modelini de alsanız en dolu modelini de alsanız ekstra ücret ödersiniz. Saydıklarınız arasında elle tutulur bir tek dijital klima ve koltuk ısıtma var koltuk ısıtma da sadece GTI modelinde var. Bunların haricindeki diğer donanımlar ise çok pahalı olmayan ekstralar. Benim ise üzerinde durduğum donanımlar şu aşağıdaki sıraladığım güvenlik donanımları... Lütfen bakınız ve kıyaslayınız.

Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
Elektronik Diferansiyel Kilidi (EDL)
Elektronik Fren Güç Dağılımı (EBD)
Elektronik Motor Çekiş Kontrolü (MSR)
Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)
Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP)
Aktif ön kafalıklar   
Arka koltuklarda iki adet çocuk koltuğu sabitleyici (ISOFIX)
Disk frenler, ön/arka   
Emniyet kemeri sesli ve ışıklı uyarı özelliği
Gündüz yanan farlar   
Hıza duyarlı elektro-mekanik servo direksiyon   
Hill Hold (Eğim kalkış asistanı)   
Immobilizer
Lastik Basınç göstergesi   
Ön yolcu hava yastığını devre dışı bırakma özelliği   
Piroteknik ön emniyet kemerleri   
Sürücü diz hava yastığı   
Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları
Sürücü ve yolcu yan hava yastıkları
Tam bağımsız ön/arka süspansiyonlar   
Tavan hava yastıkları

*Dipnot: Forum genel kültüründe büyük harflerle yazmak bir iki kelime için kullanıldığında dikkat çekmek,belirtmek  için kullanılır. Sürekli büyük harflerle yazmak bağırmayı ifade eder. Lütfen bundan sonra ki mesajlarınızda buna dikkat ediniz...

Çevrimdışı AFiLLi.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Şubat 2012, 21:28:30 »
24 25 E BULACAĞIN GOLF5 İNDE TEMİZ OLACAĞINI SANMIYORUM. SEN HEM EN TEMİZİNİ ALAYIM HEMDE EN AZ PARAYI VEREYİM DİYORSUN. DENK GELMEZ Mİ GELİR AMA ÇOK ARARSIN. 40000 TL İ EN AZ DONANIMLI BOŞ ARABAYA HA DİYİNCE ÇIKARAMIYORSAK 20000 TL YE FULL DONANIMLI ARABAYA BURUN KIVIRMAMAMIZ LAZIM. ESKİ ESKİ YENİ YENİDİR DİYORSUN DA TEMİZ BİNİLMİŞ ESKİ HOR KULLANILMIŞ YENİDEN İYİDİR BUNU DA KULAK ARKASI ETME. BİDE FİRMALAR ARABAYI YENİLEDİKÇE BAZI ÖZELLİKLERİNİ İYİLEŞTİRDİKÇE Bİ TARAFLARINDAN DA KISMAYA BAŞLIYOR. BUDA İŞİN BAŞKA BİR BOYUTU. BMW KISMADIĞI İÇİN 200000 E ÇIKMIŞTIR VW ORTA SINIF ARAÇ YAPTIĞI İÇİN FİYATI MAKUL TUTMAK İÇİN Bİ TARAFLARINDA YONTUNCA FİYAT 40000 DE KALABİLMİŞTİR.
o zaman eski daha iyiyse golf1 al bence....
 belki 50 tane golf4 de baktım alayı salça olmuş arabaların sen diyorsunki işin aslı bende golf4 var en iyisi bu yenileri kötü parçadan kısmış o zaman niye ww olmuş böyle bişey yok yeni kasa çıkardıkça araba kötüleşiyorsa şuan bütün ww bayilerinde 6 aylık sıra var para versende alamıyorsun.Bu tür işlere objektif bak
 para bende güç bende denk gelince alırız kazık yemektense ..... :)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Şubat 2012, 00:29:24 »
gani arkadaşım dipnot için teşekkür ederim. tamamen dalgınlık olduğunu belirteyim öyle bir niyetim olmadı olamaz. ama afilli arkadaşım sen herşeyi çok yanlış anlıyorsun. sen 5 bine araba arıyorum deseydin o golf1 i de önerirdim ben sana. araba kötüleşti diye bir şey söyledim mi ben sana dön bir bak yazdıklarıma. kısmak ayrı kötüleşmek ayrı. para bende güç bende diyorsun 20000 e beğenmediğin golf4 den almaya çalışıyorsun. parayı çöpe atmak olur bu hiç uğraşma 1 2 yıl daha sık dişini 20000 e dediğin gibi salça olmuş iki senede 200000 yapmış mk6 alırsın. ne de olsa daha yeni...

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Şubat 2012, 00:35:14 »
bu arada gani elle tutulmaz pahalı olmayan ekstra dediğin donanımlardan birisi otomatik kararan iç dikiz aynasıdır ki on küsür yaşındaki golf 4 ün aynası hala 600 TL. bilmem bu birşey ifade ediyor mu. sıfır alırken ise bu en az 1000 tl lik bir donanımdır. ısıtmalı koltuğu yaptırırsın bir şekilde hatta sitede bi arkadaş 250 tl ye satıyor bunu ama yağmur sensörünün sonradan eklendiğini hiç duymadım. neyse boşverelim bunları afilli zaten golf4 ü sevmiyor