Gönderen Konu: 16V GTI için headers arayanlar buraya...  (Okunma sayısı 11620 defa)

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
Ynt: 16V GTI için headers arayanlar buraya...
« Yanıtla #14 : 06 Ocak 2009, 11:27:50 »
açıkçası ebay üzerinden avrupadan almak mantıklı.
400 ytl  kargosuyla birlikte bedava.
nedir markası. raceland  mı.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 06 Ocak 2009, 12:25:47 »
evet abi raceland. nasıldır sence?

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 06 Ocak 2009, 15:43:09 »
Ebay den ben cesaret edemiyorum bişey almaya, gümrüğe takılırsa napılır nerdedir bu gümrük denilen yer hiç bilmiyorum o yüzden çekiniyorum açıkçası..
Atıf abi senin getirtiğin ürün gümrüğe takılmadımı? Bildiğim kadarıyla vergilerini ödeyip gümrükten teslim alıyorsun öylemi? Nasıl oluyor bu iş bir yol yordam gösterseniz..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #17 : 06 Ocak 2009, 15:59:55 »
Kargo dahil 100€ altındaysa korkma, vergi ödemiyorsun. Üstündeyse şansına bağlı. :)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 06 Ocak 2009, 17:18:27 »
100 € altına bişey bulmak zor,,üstünde genelde ihtiyacım olan şeyler..Hani gerekirse vergisinide veririm ancak tutup bağlamasınlar malı..Bide 2 ay demişsinya tedarik sürecimi bu  :o
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 06 Ocak 2009, 17:26:42 »
1-3 hafta süresinde nerden ve hangi servisle gönderildiğine bağlı olarak değişiyo sana ulaşma süresi. 4 günde gelen ürünlerim de oldu, 25 günde de. İngiltereden gelen postalar hızlı ulaşıyor nedense... :)

Eğer ürün eline ulaşmadıysa, dolandırıldığını sanıyorsan, ürünü aldığın günden itibaren 45 gün içinde dispute açıyorsun Paypal'da. Dispute satıcıyla direk muhattap olmak demek tarafsız sahada maç gibi düşün. Sen ürünün gelmediğini belirtiyosun, o kargoya verdiğini ve sana ulaştığını ispatlamaya çalışıyo.

Dispute açtığın süreden itibaren de 20 gün içerisinde Claim'e çeviriyorsun durumu. Bu da anlaşamadıysanız olayı paypal'a bildiriyor. Paypal inceliyor, satıcıya ispat için süre veriyor, ona göre para iadesi yapıyor...

Raceland iyidir bu arada, :D
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2009, 18:02:29 Gönderen: G60 »
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 06 Ocak 2009, 20:34:04 »
http://www.vwtr.net/forum/sohbet/ynt-ebay-ve-benzeri-sitelerden-alisveris-yapmak-hakkindaki-tum-detaylar-t1667.0.html

ebayle ilgili burayı inceleyebilirsiniz.

aklıma gelmeyen bi kaç siteden daha alişveriş yaptım. herhangi bir problemle karşilaşmadım.
kargo da eger ups fed ex gibi firmalarla yollatırsan hızlı gelir gümrükte takılma ihtimali düşer ama biraz pahalıdır.
ücret kolinin büyüklük ve ağırlıkı na göre değişiyor.
devlet postası ile yollatırsan 21 gün gibi geliyor abd den ama daha ucuz.tabi kargo ptt ye geldiğinden gümrük e takılabiliyor.
ben en son gelen partide beyanname doldurmak zorunda kaldım.tuzluya patladı biraz.
avesome iyidir ama alihanın da dediği gibi sterlin üzerinden olduğundan fiyatlar uçuktur.
en mantıklısı abd den almak. ama dolarda bu ara arttığoından bu ara pek mantıklı değil gibi.
kolay gelsin

burasıda benim daha önceden yazdığım bir yazı.
bundan sonra bir kere malzemem geri gitti.
iş gümrük memurunda bitiyor anlayacağız.o ankı ruh hali önemli  :D
100 avro altı üstü yalan oluyor.
tabi tedbirli olup mümkün olduğunca ufak paket yaptırmak, bedeli az yazdırmak lazım.
gümrüğe takılırsa size bir ihbarname geliyor ptt den.
orda fiyat önemli gibi.azsa size belge doldurtmadan bir bedel çıkarıyorlar onu ödeyip çekiyorsunuz.
veya bbeyanneme doldurtuyorlar.öyle olunca net bir şey yazmayayım ama kafadan bir 150-200 arası bişey.
veya 30 gün içinde almaz alamazsanız geri iade.

istanbulda topkapıda istanbul posta gümrük müdürlüğü adı altında faaliyet gösteriyor  :bekleriz:

şevkinizi kırmak gibi olmasın.
http://trofolo.blogspot.com/2007/02/gmrkten-31-olsa-ekilmez.html

raceland kullanmadım gani.
ama kullanan arkadaşlar var forumda.memnunlar gibi
özellikle son zamanların moda tabiriyle.
fiyat performans olarak değerlendirirsek güzel bi headers diyabiliriz.

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 06 Ocak 2009, 20:35:56 »
Artık fedex ups falan, devlet postasından daha yüksek yüzdeyle takılıyor abi maalesef. :(

Blogsporttaki yazı olayın özetlenmesi bakımından çok hoş, anlatılan gerçekler bakımından çok acı...
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2009, 20:39:28 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 06 Ocak 2009, 20:47:29 »
Artık fedex ups falan, devlet postasından daha yüksek yüzdeyle takılıyor abi maalesef. :(

Blogsporttaki yazı olayın özetlenmesi bakımından çok hoş, anlatılan gerçekler bakımından çok acı...

dediğin gibi olabilir osman.
ben 2 senedir pek bir şey almıyorum.
ama bolgeye görede değişebilir. ben kargolarda fiyat hariç bir problem yaşamadım.

gümrük  ise tam gümrük mevzuatı hazretleri.
ne dense boş.

bana malzememi vermiyen memur ki 130 dolar civarı bir şeydi.ticaret için değil kendi aracım için.

aynı anda bir kadına gelen 1100 avroluk kozmetiği verdi ve büyük ihtimal ticaretini yapan b irine.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 06 Ocak 2009, 23:34:24 »
2 ay önce falan İngiltere'den cold air intake kit siparişi vermiştim. 30 pound ürünün fiyatıydı ve 30 pound gibi yüksek sayılabilecek bir rakamda kargosuna ödemiştim.2kg'lık bir koli sadece... Ürünü aldığım şirket TNT korgo ile göndermiş ürünü. Ürün kara yolu ile geldiğinden İstanbul'da gümrükte takılmış :D O yüzden bi ürün aldığınızda ürünü hava yolu ile göndermesini rica edin,en azından olduğunuz şehrin gümrüğüne takılır. Herneyse TNT'den bana bilgi amaçlı evrak geldi sağolsun çok yardımcı oldu eleman,anlattı fiyat kolinin büyüklüğü pek önemli değil ara sıra takılabiliyor gümrüğe diye. Dedim ben gidip alamam onu İstanbul'dan vaktim yok. Birde bir kargo için Ankara'dan İstanbul'a gidip gelinirmi... Öyle bi hizmetleride varmış sağ olsunlar hemen aradı bir yerleri,isterseniz biz kargonuzu Ankara gümrüğüne getirtebiliriz deiburadan siz alırsınız. Tamam dedim çok sevinerek,ne kadara mal olur bana dedim. 251 lira dedi....  >:D Sadece İstanbul gümrüğünden Ankara gümrüğüne getirmeye,ürünü alırken ödeyeceğim gümrük vergisi,harçlar masraflar hariç. Kalsın istemiyorm dedim,paypal'a şikayet ettim dava hala sürüyo :D Bu arada İstanbul'dan bi arkadaş varsa valla çok sevinirim benim için o kiti alırsa :D

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 07 Ocak 2009, 00:01:58 »
TNT en çok gümrüğe takılan kargo yada takan mı demek lazım,
yalnız burda paypallık bir durum yok,  bu nedenlerden dolayı yakında kimse buraya ürün göndermeyecek :)..

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 07 Ocak 2009, 00:08:10 »
Olsun abicim 30pound kargo parası vermişim ben bu heriflere nie karayoluyla gönderiyolar :D

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 07 Ocak 2009, 00:10:47 »
haklısın onu görmemişim, 30 pound a geliyorsa filtre burda onun montajı bile dahil olmalı  :D

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #27 : 07 Ocak 2009, 00:20:35 »
Atıf abinin paylaştığı yazı gerçekten herşeyi özetliyor gibi. o posta gümrük müdürlüğü hizbe bakımsız biyer devamlı ordan geçiyorum bende diyorum bu bina neişe yarıyor diye  allah kimseyi memurlarla muhattap etmesin :-X