Gönderen Konu: 16V GTI için headers arayanlar buraya...  (Okunma sayısı 11624 defa)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
16V GTI için headers arayanlar buraya...
« : 04 Ocak 2009, 01:08:29 »
Arkadaşlar,mk2 ve mk3'ün headerslarının aynı olduğunu biliyoruz. Ne yazıkki Tr'de bizim arabalara headers bulmak çok zor. Yeniden yaptırmak gerekiyor ve haliyle maliyetide artıyor... Devir ekonomi devri :) Benim şöyle bi planım var  >:D Madem biz vw'ciyiz ve madem böyle bir eksiğimiz ve ihtiyacımız var,her bizirimiz ayrı ayrı gidip headers yaptırsak canımız yanacak. Onun yerine bir tane elde yapılıp onun kalıbından kopya çıkartmak maliyeti düşüreceğinden isteyen bi kaç arkadaşla bir araya gelip Çopur egsozda(Çopur bu konuda bildiğim en iyi egszcu olduğu için burasını dedim ha İstanbul'dan bir arkadaş çıkar ben İskender usta'da yaptırırım derse ona uyarız :) ) toplu fiyat alıp ucuz maliyete kaçabiliriz diye düşünüyorum. Ne diyorsunuz?

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: 16V GTI için headers arayanlar buraya...
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2009, 01:51:11 »
Ateşleme sırasına göre açıları, uzunlukları, akış hızını hesaplayarak dizayn eden firmaların ürünleri yerine custom gitmek ne derece sağlıklı bilemiyorum. :)

Raceland'lar ucuz ebayde.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2009, 01:54:13 »
Ateşleme sırasına göre açıları, uzunlukları, akış hızını hesaplayarak dizayn eden firmaların ürünleri yerine custom gitmek ne derece sağlıklı bilemiyorum. :)

büyük ihtimal güç kaybı bile yaşanabilir, ancak bazı markaların ki birebir kopyalanırsa olabilir bu seferde kullanılıcak malzeme ömemli, aşırı ısınan yada zamanla özelliğini kaybedicek malzeme olumlu sonuç vermez.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2009, 01:59:52 »
ebaydan getirtmek sorun olur Osman. Cold air intake kit aldım İngiltere'den o bile İstanbul gümrüğe takıldı. Hemde sadece 30poundluk 2kg ağırlığındaki paket... Aslında birisnde supersprintin falan hazır headersı varsa onu alıp kopyalamak daha güzel olur ama kim bilir kimde var ::) Çopur'daki ustalar bu konuda çok iyi,belki resimli bi örnek falan gösterirsek ona göre daha sağlıklı bi custom hazırlayabilirler. %5 ila 12 arası performans artışı bizim gibi 150 hplik arabalara sahip insanlar için 7 ila 16 hp arası kazanç çok iyi rakamlar. Şu ses içinde aslında sende bi git sor araya tüp atma işlemini,sesi  bayağı bi kısıyormuş.Çokta fazla maliyeti yok bildiğim kadarı ile.Bu yaz muayeneden sonra headers ile 60'lık düz boru koymayı düşünüyorum bende.Arayada bahsettiğim tüpü koyup sesi azaltırım die düşünüyorum.Bayağı bi faydasını görürüz sanıyorum.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2009, 02:02:44 »
büyük ihtimal güç kaybı bile yaşanabilir, ancak bazı markaların ki birebir kopyalanırsa olabilir bu seferde kullanılıcak malzeme ömemli, aşırı ısınan yada zamanla özelliğini kaybedicek malzeme olumlu sonuç vermez.

ebayda bizim tr'deki gittigidiyorun ulusal olanı. oradaki satıcılarada ne kadar güvenebilirizki? çopur en azından garantili iş yapıyor,adamlar yaptığı işe garanti veriyor. Aslan belki sana bahsetmiştir Alper die bi Corsa gsi'cı arkadaş var o yaptırdı custom headers ve komple düz boru,bayağı bi artısını gördü. Referansda var yani :D

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2009, 02:16:40 »
ebay dan alışverişim oldu baya, göndermeme gibi bir ihtimal çok düşük, birde feedback kısmına iyi bakmak lazım, gümrük konusunda haklısın nolucağı belli olmuyor , filtrenin takılması ilginç olmuş sürekli alışveriş yapıyorsan ticaret muamelesi görebilirsin...

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2009, 02:21:02 »
ebay dan alışverişim oldu baya, göndermeme gibi bir ihtimal çok düşük, birde feedback kısmına iyi bakmak lazım, gümrük konusunda haklısın nolucağı belli olmuyor , filtrenin takılması ilginç olmuş sürekli alışveriş yapıyorsan ticaret muamelesi görebilirsin...
valla bi aksilik oldu bende anlamadım... kargo uçakla gelse en fazla Ankara gümrüğünde takılırdı onada gider gümrük vergisini öder alırdık ama İstanbul olunca tersliğe binde. Kargo şirketi TNT sadece ürünü İstanbul gümrükten alıp Ankara gümrüğe getirmek için 251ytl istedi vergiler masraflar vs. hariç  :bekleriz: tabi üründe güme gitti

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Ocak 2009, 02:23:35 »
Ebayde zaten satıcının poziitif yorum oranları var. Powerseller satıcılardan alışveriş yaptığın sürece sorun olmuyo. En kötü 45 gün sonra paypal'dan dispute açıyosun. Claime çevirdiğinde de paypal satıcıdan kargonun eline ulaşıp ulaşmadığını ispatlamasını istiyo. Takipli kargo yollanıyor bu yüzden, alırken imzalıyorsun. Dolandırılma gibi bir durum yok yani, en kötü 2 ay vakit kaybediliyor.

Paket büyükse ağırsa zaten takılıyo. Kimse ürünün gerçek değerini göstermediği için artık üstlerinde yazan fiyatlara bakmıyorlar gümrük memurları. 100€ sınırının altındaysa zaten gidiyorsun ekstreyle 2ytl ardiye parası verip alıyosun.
Ankara gümrük memurları çok sert ama bu konuda. Ecel terleri döktürüyorlar resmen.

Özel şirket kullanmak baştan hata zaten kargolarda. Takılma ihtimalleri daha yüksek ve takıldı mı anlaşmalı müşavire yollayıp öpmeye çalışıyorlar. En güzeli devlet postası.
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2009, 02:26:28 »
Konu yine ebay'a döndü :D ya aklıma geldi,geçen yıl Selçuk 16V headers arıyordu. O ne yaptı acaba :)

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Ocak 2009, 11:48:38 »
amcam kendi arabasına A.B.D. den getirtmişti diye hatılrıyorum
büyüğe danışmak lazım  8)

Çevrimdışı corrado

• Volkswagen Türkiye
  • amca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Ocak 2009, 12:22:01 »
ben pacesetter getirdiydim 140 dolares ama kargosu aşırı tuzlu olmuştu  :D
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Ocak 2009, 19:17:41 »
e Atıf abi Mete abi bi ön ayak olunda bize headerslanalım :D benim bulduğum en uygun ürün e-bay'da. o da kargosuyla falan 400tl'ye geliyor