Gönderen Konu: 1.6 TDI Polo Kat İptali  (Okunma sayısı 4721 defa)

Çevrimdışı eyuri

• I love VW
    • Profili Görüntüle
1.6 TDI Polo Kat İptali
« : 26 Ekim 2011, 23:50:11 »
Arkadaşlar 6r polo bölümüne bir başlık açtım ama aradığım cevabı bir türlü alamadım dizel polodan arabaya zarar vermeden egsoz sesi almak istiyorum bu mümkün müdür ? bana kat iptali yapılırsa mümkün dediler var mı dizele abarth takan ?

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: 1.6 TDI Polo Kat İptali
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2011, 00:01:43 »
kat iptalimi diyosunuz son susturucumu cunku abarth dediginiz sey genelde son susturucu oluyo

Çevrimdışı eyuri

• I love VW
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2011, 00:36:18 »
Herhangi bir yöntemle arabadan ses almak istiyorum herkes dizelden ses alamazsın diyo.. Bir yolu varsa her yola açığım yani  :tamamdir

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2011, 09:01:26 »
dizelde egzoz sesi ilk devirlerde kalkısta alırsın sonrası malum dizel sesi  benzinli gibi ses alamazsın
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı eyuri

• I love VW
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2011, 18:25:33 »
Aslında bir bakıma avantaj sayılmaz mı bu ? kalkarken dikkat çekersin yürürken kulakların şişmez :D

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2011, 20:04:12 »
Aslında bir bakıma avantaj sayılmaz mı bu ? kalkarken dikkat çekersin yürürken kulakların şişmez :D

o seste ahım sahım bir ses değil kükreme değil
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Ekim 2011, 21:52:43 »
1.6 tdi inceleme fırsatım olmadı henüz  katalitik convertör mü yoksa dizel partikul filitresimi var buna bakılması gerekli. eger kat. var ise dump  pipe ve 51 lik sona kadar düz boru ile ses alınablicegini düşünüyorum.  1.7 corsa zamanında  alarmları ötttürüydum caddede m3 bile bakıyodu sese:)
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2011, 21:53:59 Gönderen: 5ani5 mk2 »
Exclusive Garage

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Ekim 2011, 22:57:26 »
dizelde ses alırsın almasına ama hacim olacak, bilalin örnekteki araç 1.7 mesela.Senin aracın 1.6 verebilir de vermeyebilir de, çıkan ses hoşuna gidebilir de gitmeyebilir de.Magirus sesi gibi de olabilir, yoksa hafif tok bir ses de verebilir.Ben 1.4 tdi aracımda katalitik konvektörü iptal ettim, zaten orta susturucu da yoktu (dizel araçlarda orta susturucu olmaz, son susturucuya kadar düz boru) üzerine remus hardline taktım,çok hafif tok bir ses vardı benzinli kadar olmasa da.Üst devirlerde dizelin sesinden egzozun sesini duyamıyordum ama arkamdan gelen ses var diyordu.Öte yandan 1.6 tdi de katalitik değil de partikül filtresi var diye biliyorum ben de.Dizelde ses alacaksan çok kaliteli susturucu şart.Ama kumar, sevmeme ihtimalin sevme ihtimalinden yüksek.Ben performans için takmıştım sesten ziyade.