Gönderen Konu: 1.6 DÜZ DİZEL EMME MANİFOLD HAKKINDA.  (Okunma sayısı 2724 defa)

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
1.6 DÜZ DİZEL EMME MANİFOLD HAKKINDA.
« : 11 Kasım 2011, 10:36:00 »
S.a arkadaşlar öncelikle kolay gelsin.

1.9 Düz dizel emme manifoldu, 1.6 Düz dizele uyarmı bilginizden yararlanmak istediğim için konuyu açıyorum.
Almanyadan aracım için getirmeyi düşünüyorum. Cıvata kısımları aynı. Fakat Silindir kağağının hava deliği kısımları biraz geniş 1.9 da.
Maksadım açık hava filtresi uygulaması yaparak motorun sesini biraz daha güzelleştirmek.

Şimdiden açıklamalarınız için teşekkür ederim.

İyi forumlar..

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
Ynt: 1.6 DÜZ DİZEL EMME MANİFOLD HAKKINDA.
« Yanıtla #1 : 15 Kasım 2011, 08:50:20 »
Konu hakkında bilgisi olan yokmu.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2011, 19:13:21 »
egzost deseydik ok derdik ama emme şaibeli.. Sistemden bakmak lazım delik çapları üst kapağa uyacakmı ve denk gelecekmi birde montaj deliği önemli...

Yurt dışında 1,6 dizele genelede GTI ın emme manifoldu takılıyor ve güzel performans ve ses elde ediliyor.. mk1 ve mk2 8v GTI emme manifoldları direk uyuyor.

« Son Düzenleme: 15 Kasım 2011, 19:19:49 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2011, 12:15:35 »
Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. Resimde güzel görünüyor gayet hoş, ozman gti emme manifoldu getirteyim hava giriş aparatı vs si türkiyede temin edilir herhalde.