Gönderen Konu: Hangi Mid bass'ı önerirsiniz ¿  (Okunma sayısı 71377 defa)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hangi Mid bass'ı önerirsiniz ¿
« Yanıtla #28 : 29 Mayıs 2008, 12:52:45 »
Ben 6507 jbl kullanıyorum 16,5 cm olanlardan bir takım var sadece ve gayet yetiyor..Güzel beslersen sesi bozmaz sonuçta sistem bütünlüğünü iyi ayarlaman lazım kafana göre taktığın bi sistem asıl sesi bozar..
yani pioneer blaupunkt ve jbl bu 3 tip kolon demek, hepsinin ses kalitesi, ohm ları farklı.O yüzden tek bir seriye yönelmeni öneririm..
Hepsinden önemlisi ana üniten ve bunları besleyeceğin anfi ne marka? xmsd12x 2 kanallı bir anfi bildiğim kadarıyla o sadece arkadakilere yeter
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #29 : 29 Mayıs 2008, 17:27:39 »
  İnfinity gerçekten kaliteli urunleri olan bir marka, bu nedenle fiyatlarının o civarda olması normal, internetten bir fiyat araştırması yap istersen dostum... Değerlerini bilmiyorum ama makul gibi geldi fiyatı olacağı 200-240 arasıdır, daha uygunada bulunabilir...

internette araştırma yaptım bu modelden daha üsttü sanırım aynı fiyata geliyordu o yüzden aklıoma takıldı

« Yanıtla #30 : 29 Mayıs 2008, 17:28:51 »
Ben 6507 jbl kullanıyorum 16,5 cm olanlardan bir takım var sadece ve gayet yetiyor..Güzel beslersen sesi bozmaz sonuçta sistem bütünlüğünü iyi ayarlaman lazım kafana göre taktığın bi sistem asıl sesi bozar..
yani pioneer blaupunkt ve jbl bu 3 tip kolon demek, hepsinin ses kalitesi, ohm ları farklı.O yüzden tek bir seriye yönelmeni öneririm..
Hepsinden önemlisi ana üniten ve bunları besleyeceğin anfi ne marka? xmsd12x 2 kanallı bir anfi bildiğim kadarıyla o sadece arkadakilere yeter

yalnız benim arkadaki pioneerler ts-2150 150 w yüksek değil yani ama iyi ses veriyor o  yüzden ampfiye bağlanırsa kasmaz diye düşünüyorum ¿

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 30 Mayıs 2008, 01:59:11 »
e bass ın anfisi ayrımı? yani sen şu an aracında bulunan sistemi tam olarak yazarsan buraya daha kesin bir çözüm arayalım..bende xmsd14 x var 4 kanal, 1 tk jbl component 1 tane jbl sub. bağlı..2. componenti taktım ses fena değil fakat yüksekte bozmaya başladı.Bu yüzden o anfi kaldırmaz diye düşünüyorum eğer sende bass ı ve arkadaki pioneer ları xmsd12x  anfiden besliyorsan..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 30 Mayıs 2008, 03:44:02 »
Ben 6507 jbl kullanıyorum 16,5 cm olanlardan bir takım var sadece ve gayet yetiyor...

Ahh bide şu kapı yalıtımlarımız daha guzel olsa işler dahada değişecek ama, kapı içlerini bi şekilde daha iyi performans sağlıycak hale nasıl getiririz kendi çapımızda bilgisi olan var mı?
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2008, 03:46:15 Gönderen: volksport »

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 30 Mayıs 2008, 10:18:47 »
Ahh bide şu kapı yalıtımlarımız daha guzel olsa işler dahada değişecek ama, kapı içlerini bi şekilde daha iyi performans sağlıycak hale nasıl getiririz kendi çapımızda bilgisi olan var mı?

pamukvari bi madde varya eralp beyaz biraz daha sert bişey tabi pamuktan, ondan kullanabilirsin aslında

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 31 Mayıs 2008, 02:09:43 »
Cam yünü, elyaf, silikon vs..  gibi denemek lazım, kapıların dışarı ve içeri dırr dırr ses vermesine sinir oluyorum...

« Yanıtla #35 : 31 Mayıs 2008, 09:52:56 »
e bass ın anfisi ayrımı? yani sen şu an aracında bulunan sistemi tam olarak yazarsan buraya daha kesin bir çözüm arayalım..bende xmsd14 x var 4 kanal, 1 tk jbl component 1 tane jbl sub. bağlı..2. componenti taktım ses fena değil fakat yüksekte bozmaya başladı.Bu yüzden o anfi kaldırmaz diye düşünüyorum eğer sende bass ı ve arkadaki pioneer ları xmsd12x  anfiden besliyorsan..

2 adet pioneer ts-2150
1 adet pioneer 1000w woofer
1 adet sony XM-SD12X amplifikator 4 kanallı

hoperlorlerin watt'ı düşük olduğu için kaldırır diye düşünüyorum   yanlışmıyım yoksa ¿ ???

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 31 Mayıs 2008, 10:23:15 »

1 adet sony XM-SD12X amplifikator 4 kanallı

4x55watt rms power olması gerekiyor anfin.. 4x100 watt max power değerinde, Bence kolonların için yeterli güçte... Fakat bass için koprulu 30 cm lik bir bass ise 110-watt rms değeri yetersiz, bass ı tam olarak besleyemez, tam olarak beslersende orta seslerin yeterli oranda  gelmiyecektir, Bass sessinden orta sesleri duyamaz hale gelebilirsin... Herhangi bir problem yok  böyle bir sistem için çok aşırı bir sıradışılık yok görunurde...  :tamamdir

Resim 2 kanallı

« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2008, 10:33:38 Gönderen: volksport »

« Yanıtla #37 : 31 Mayıs 2008, 10:52:44 »
ilk seti bağlattığımda 1 ay beyin bulantısı geçirdim :) ama şimdi bu yetersiz geliyo yani doyumsuzluk başladı :) bilgiler için tşkler..

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 31 Mayıs 2008, 10:56:50 »
ilk seti bağlattığımda 1 ay beyin bulantısı geçirdim :) ama şimdi bu yetersiz geliyo yani doyumsuzluk başladı :) bilgiler için tşkler..

Bu iş çok felaket bişiy, bağımlılık yapıyor, her sene bişey alıyorum, bu yaz bayağa bi aşıcam kendimi bende :)

Bu işin en kötü yanı, elinden gelmiyosa... Elektrikçilerin veya sistemcilerin insafına kalıyosun...

« Yanıtla #39 : 31 Mayıs 2008, 12:19:45 »
aynen öyle vallahi.bide alacaklarını ya bikereden alıcaksın yada hiç almıcan.benim gibi sonradan yükseltmek istediğimde tıkanıp kalıyorum.midbass atıcam ampfi kurtarmıyo bu sefer ampfi masrafı çıkıyo 2 ampfi olunca kanalları boş kalmasın diyip bi woofer alıcan ozaman bass fazla olucak :) çorbaa oluyo anlıcağın..babama söz verdim iyi bi set yapıcam :D

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 31 Mayıs 2008, 12:23:03 »
aynen öyle vallahi.bide alacaklarını ya bikereden alıcaksın yada hiç almıcan.benim gibi sonradan yükseltmek istediğimde tıkanıp kalıyorum.midbass atıcam ampfi kurtarmıyo bu sefer ampfi masrafı çıkıyo 2 ampfi olunca kanalları boş kalmasın diyip bi woofer alıcan ozaman bass fazla olucak :) çorbaa oluyo anlıcağın..babama söz verdim iyi bi set yapıcam :D

Aynen anlattığın gibi kardeşim... Toparladım neyse Çorba olayını geçiyoruz bu yaz :)

« Yanıtla #41 : 31 Mayıs 2008, 13:56:58 »
Aynen anlattığın gibi kardeşim... Toparladım neyse Çorba olayını geçiyoruz bu yaz :)

;D ;D bende ertelesem iyi olcak.bu aralar tamponlara yoğunlaştım hadi bakalım.16 haziran doğum günümdür arkadaşlar süpriz yapmak isteyenler tampon alabilir  :)