Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Çift benzin deposu.  (Okunma sayısı 11379 defa)

Çift benzin deposu.
« : 01 Eylül 2007, 01:25:29 »
Arkadaşlar kafama bir şey takıldı. Bizim Polo'larda neden çift depo kullanılıyor. Amaç nedir. Bilen arkadaşlar açıklarsa sevinirim. ???

Ynt: Çift benzin deposu.
« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2007, 02:53:55 »
Çift benzin deposu derken?

Çevrimdışı VWR

• Polo on Full Throttle...
« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2007, 07:47:00 »
havasi alinan yeri kastediyorsan orasi depo degil genlesme kabi....bence doldurmayin..
Anlayana Sivrisinek Saz; Anlamayana Davul, Zurna Az...

« Yanıtla #3 : 01 Eylül 2007, 10:40:54 »
Çift benzin deposu derken?
Benzin doldururken sormuştum. Depoda bir pim var. Bu pime basınca deponun ağızı dönüyor. diğer bi alana benzin doluyor. Burayı sormuştum.

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #4 : 01 Eylül 2007, 10:49:40 »
evet çokca yapılan bir yanlış genleşme kabınıda doldurmak,örneğin yazları cehennem gibi sıcakta acaba benzin depoda kaçacak yer bulacakmı yoksa ben biraz dışarıya mı çıkayım diyecek,bu araçların depoları 45 litre(katalog)

« Yanıtla #5 : 01 Eylül 2007, 12:03:54 »
havasi alinan yeri kastediyorsan orasi depo degil genlesme kabi....bence doldurmayin..

Ehühheheheh bencede doldurmayın.

« Yanıtla #6 : 01 Eylül 2007, 23:24:00 »
Yalnızca bizim arabalarda değil opellerde de varmış. Orayı dolduran çok kişi gördüm. Bu havalarda uazak durmak lazım aradan :tamamdir

« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2007, 04:53:33 »
arkadaşlar orası yedek depo gibi bir şey aynen motorsikletlerde olduğu gibi uzun yola çıkacaklar için avantaj olacak bir özellik , benzin genleşipte 4-5 litrelik genleşme kabına mı akacak komik geldi bana , ben hiç arabayı iki depoyuda ağzına kadar doldurup sonra olduğu yerde 35-40 derecenin altında saatlerce saklayacak şöför görmedim , bu iki depoyuda fulllll yaptık diyelim genleşme olsa benzinin kaçacak yeri yok , peki benzinlikten eve yada işe giderken hiçmi depoda azalma olmayacak cevaplarınızı merak ediyorum
polo 1,6 ac 2k kırmızı

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #8 : 06 Eylül 2007, 12:56:15 »
Tamam arkadaşım sen doldur orası yedek depo tamam.
Yeter bu kadar uzadığı.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."