Gönderen Konu: Yeni Üye .. 98'model T4 Resim Ve Amerikan Park ..  (Okunma sayısı 34058 defa)

Çevrimdışı oOo ARDA oOo

• Profili Görüntüle
Yeni Üye .. 98'model T4 Resim Ve Amerikan Park ..
« : 06 Ağustos 2012, 17:50:58 »
Öncelikle Herkeze Merhabalar .. Hayırlı Ramazanlar .. Görüldüğü Gibi Yeni Üyeyim .. Forumu Baştan Sona Okudum .. Siz Değerli Abilerim .. Ve Kadeşlerimin Bana Yardımcı Olacağını Düşündüm .. Aracımız Görüldüğü Üzre 1998 Model 2.4 Düz motor Camlı Van dır .. Alalı 1 yıl oldu ve Gayet Memnunuz .. Aracımın Fotolarınıda Attım .. İşimizi Hayli Görüyor .. Fakat Hedefimiz T5 .. Arabayla Fazla Uğrasan Biriyim .. Babam Ve Ben Elimizden Geldiğince Yapmaya Çalıştık Bişeyler .. App Plaka .. Cerceve iptal .. Beyaz Far .. Sis Farı ..Ses Sistemi.. Jant .. (Lastikçi Olduğumuz için Jantlar Resimlerde Farklı olabilir Yadırgamayın  ::)  ) Daha Yapmak istediğim Cok şey Var .. Ama Amerikan Park olayını Çözemedim ..  Cok Güzel Duracağına inanıyorum .. yaşadığımız Yer Antalya/kaş olunca .. Açıkcası Ürün Bulma Konusu başlıca Sıkıntı .. Bu Amerikan Park olayında Yardımcı Olabilecek Birini Bulabilirsem Çok Makbule Geçecek Hayırlı Günler :)

« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2012, 17:55:09 Gönderen: oOo ARDA oOo »
Gemi Karaya Vurmuşsa Eğer Deniz Son Sözünü Söylemiştir..

ARDA BÜYÜKTEPE 98'2.4 Camlı van

Çevrimdışı oOo ARDA oOo

• Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Üye .. 98'model T4 Resim Ve Amerikan Park ..
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2012, 17:52:04 »
Resimler Görünmüyordu .. Tekrar Yüklüyorum ..

Çevrimdışı oOo ARDA oOo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2012, 17:52:41 »

Bunuda Dün Çektim .. Fakat Bi Sorun Var .. Bu Kaputtaki Osmanlı mühürü Bayağı bi Eski .. Cıkardığımda Renk Farkı olacaktır .. Bu kaput Bezi Diyorlar .. Ondan Almayı Planlıyorum Bakalım .. Nasip Olursa Eskişehire gittiğimde Yaptıracağım Yada Alacağım  :saygılar
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2012, 16:03:44 Gönderen: oOo ARDA oOo »

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2012, 23:32:54 »
Sevgili Arda aramıza hoşgeldin, yeni aracınız hayırlı olsun. Aynı jantlar benim T4'de var ben de çıkma almııştım bu jantların markası CARRE'mi? Şimdi bunların 17 si olsa takas ederim. Amerikan park olayına gelince senin araçta uyumsuz durur bence hiç uğraşma derim.

Benim 97 T4

Çevrimdışı oOo ARDA oOo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2012, 09:10:14 »
Öncelikle Hoşbulduk Abi .. Evet CARRE .. 17 Jant .. Güzelde Bi Lastik Ayarlayabiliriz Cıkma Veya Sıfır .. Yalnız içinde Siyahlıklar Yok Düz Parlak .. Jantları Sıfır Alan Bi Abimiz Vardı (Passat) Arabasını Satınca Biz bu Jantları Aldık .. Genel Tabiriyle Kara Jant Taktık .. Hata Yok .. Vuruk Çizik Yok .. Her Şekilde Yardımcı Olmaya Çalışırız Hiç Problem Değil .. Ben Özelden Numarada Atyım dedimde Abi İzin yokmu Öyle bişey Dedi sen bi özelden dönüş yaparsan Daha Detaylı Bilgi Vereyim ben ..amerikan park Yakışmaz Hmm .. Pki Yapcak Bişey Yok O zaman Başka Planlar Tasarlıcaz Abi .. Hayırlı Günler .. :)
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2012, 09:12:33 Gönderen: oOo ARDA oOo »

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2012, 09:41:19 »
Hoşgeldin Transporter konusu pek canlı değildir.Canlandırman dileğiyle iyi forumlar ;)
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı oOo ARDA oOo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2012, 11:28:59 »
Hoşbulduk .. Elimden Geldiğince Yaptığım Veya Yaptığımız Çalışmaları Sizinle Paylaşacağım .. Umarım Bu Konuda Başarılı Olabilirim  ::)  :)

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2012, 17:49:15 »
Arda Osmanlı Tuğrasını sökerken sıcak su ile sök.Kaynamış suyu kaputa dök çok rahat çıkar.Olmadı saç kurutma makinası ile ısıt ve sök.Kaputta ki folyo izini de cila ile rahatlıkla çıkarırsın. Bu arada sahibinden.com da otomatik cam motorları var gerçi bozuk çıkıyor.Buğra oto var ona kendi cam krikolarını yollarsan motor takıp otomatiğe çeviriyorlar,elektrik tesisatını da sen çekersin kolay.

Jant işi için çok sağol ama ben takas olarak düşünmüştüm

Çevrimdışı oOo ARDA oOo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2012, 08:50:36 »
Çok Saol Abi Bi Deneyeyim .. Çıkması Gerekiyor.. Çünkü Eski Ve Soluk Biraz .. Aslında Nasıl Mantıktır Anlamadım Ama .. K.Atatürk İmzasını Ön Sol Farın Üstüne Yapıştırdım .. Osmanlı Torunuyuz .. Atatürkün izinden Gibisinden .. Cami Çıkısında Adamlar Arasında Konuşuyor .. :t   Bu ikisini Nasıl Yürütüyor Diye  :( Böyle Saçma Bişey mi Olur .. Abi Aldığımızda Otomatik Camlar Geldi .. Adamlar Hangi Arabanın otomatiğini Aldıysa Bilmiyorum .. Camlar Açık Kapıyı kilitliyorsun .. Otomatik Kendi Kapatıyor .. Ama Güçsüz Kalıyor .. Ayrıca Jantlarında Vuruk Darbe Yamukluk Yoksa Takasıda Düşünürüz Abi .. Bizim işimiz Bu .. :)

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Ağustos 2012, 23:06:49 »
Camlar güçsüz kalıyorsa universal kit olabilir, cam kolu yerinde çıkıntılı bir plastik kapak varsa universal kittir.Ondan olabilir. Jantlarımda sorun tertemiz.Tek kusuru. BÖn jantların birinde  iç tarafta 2 cm kadar çember eğriliği var, yani jantta olan bir eğrilik değil jantın sac kısmında ki çemberde olan ufak eğrilik ama düzelttirmedim.Çekiçle bile düzelir.Bir de armaların ortasında ufak soyuklar var aldığımda öyleydi detaylı fotoları var.Unutmadan bu soyuklar çizik değil sadece jantın krom kısmının  naylon gibi kaplama olan kısmı.Ama içi filan tertemizdir.Takas da ne kadar fark alıyorsunuz
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2012, 23:28:47 Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ »

Çevrimdışı oOo ARDA oOo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Ağustos 2012, 09:39:58 »
Abi .. Sen Resimleri Detaylı At .. Bende Tek Tek Atayım .. Ona Göre Fiyat Ayarlarız Sorun yok .. :) ayrıca cam kolunun olduğu bölgede hoparlör var açıkcası söküpte bakmadım .s

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Ağustos 2012, 19:11:18 »
Teşekkürler Arda ,ama ancak askerden geldiğim zaman olur.Araç kapıda yatacak yarın askerim zaten, gelince bakarız inşallah.Universal kitler kendi krikosuna takılır, motora bir halat bağlıdır,vinç sistemi gibi çalışır.Halatın bir ucu da cam koluna bağlıdır..Camları indirirken çok aşırı bir vu sesi çıkıyorsa büyük bir ihtimal universaldir.Ben taktırmıştım en fazla 2 ay dayanmıştı snra halatları sorun çıkarıyordu, orjinal elektrkli cam yaptırdım.

Çevrimdışı oOo ARDA oOo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Ağustos 2012, 19:58:50 »
Peki Abi Öncelikle Hayırlı Teskereler .. Evet Wuuu wuuu Diye Ses Çıkarıyor .. Arabayı alalı 1 yıl oldu nerdeyse bi sorun cıkmadı .. ama sakat gibime gelio .. :)

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Ağustos 2012, 21:46:33 »
Sağol teşekkürler Burak. Bu arada bu son mesajlarım olacak uzun bir süre giremem foruma heralde.Cam motorların gidebildiği kadar gitsin, ben az uğraşmamıştım, motor bi takılırdı bir düzelirdi, role,çek kabloları değişvs.vs ..Sorun yaşarsan sakın tamiri ile uğraşma direk kaldır çöpe at. Buğra oto google de var bilgileri, orjial krikolarını yollarsın elektrikli yapar verir sana.

Motor konusunda da 2.4 lerce kayış sesi vardır cırcırcır diye öter öyle birşey olursa da Continel marka orjinal kayış 2.5 tdi nin gergi mekanizması ile sorunun çözülür..

Aynı şekilde mazot ibren çalışmazsa da orjinal şamandıra öneririm.Başka pek başını ağrıtacak durumla karşılaşmazsın.

Unutmadan;

Kadranı renkli yapabilirsin. Aşağıda ki video bana ait.Ayrıca google ye t4 rta göğüs yazarsan, kırmızı göğüs led aydınlatmayı da görürsün.Kadranı merak ediyrsan ebay.co.uk dan aldım forumlarda konuları var aramalara T4 plasma kadran filan yazarsan çıkar.Yanlış hatırlamıyorum chromeniacs diye bir satıcı sastıyordu.Kargo sahil 130 tl ye filan geliyor, zeminler esnek ve ibre üzerlerinden direk geçirebiliyorsun.. Askerlik nedeniyle uzun süre foruma giremeyeceğim için buradan yardımcı olmak istedim...Umarım yardımcı olabilmişimdir kal sağlıcakla

http://www.izlesene.com/video/visual-performance-vw-t4-plasma-tacho-into-the-ni/824105
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2012, 21:50:14 Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ »