Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yeni lastik-jant ve araç muayenesi  (Okunma sayısı 7050 defa)

Yeni lastik-jant ve araç muayenesi
« : 05 Eylül 2010, 23:50:03 »
öncelikle bu sabah başımdan geçen olayı anlatayım. aracımla yola çıktığımda sağ ön lastikten ses geldiğini farkettim. patlamış olacağını düşünerek hemen kenara çektim. sağ ön lastiğimde ikinci kez çivi çıktı. aynı lastik daha önceden de çivi yüzünden inmişti. bununla beraber lastik yanaklarında kabarma olmuş, lastiğin içindeki teller yüzeye çıkmış. yedek lastiği geçici olarak taktım ancak lastiklerin tamamını değiştirmek istiyorum. bu sebeple 16 jant alacağım. mevcut jantları ise 195 65 lik kış lastiklerine takacağım

muayene raporlarında aracın üzerindeki lastik ölçüleri mevcut ölçüler olarak 195 65 15 olarak geçiyor. 205 55 16 alsam ve sonraki muayeneye bu lastikler ile gitsem sorun olur mu ? ayrıca goodyear veya bridgestone markalarından birini tercih edeceğim. hangi markayı tavsiye edersiniz ?

ayrıca 65000 km den sonra yeni jant almak mantıklı mıdır yani buna değer mi ?

Ynt: Yeni lastik-jant ve araç muayenesi
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2010, 00:19:25 »
muaynede o lastık ebadına dıkkat etmıyolar bıldıgım kadarıyl . kı cok ılgınc bı durum olur o zaman sanıyorum .
fıesta van soktuk .ıgnesıne kadar fıber yıgınıydı. full basıktı. ve 16 ınc 45 yanaklı lastıklerı vardı . ve muaaynedne kusursuz gectı . bu örnek yeterlıdır sanırım ((:
ok men 8) let s go   :halazn:

« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2010, 11:15:08 »
önceki rapor ile karşılaştırma yapılıyor mu ?

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2010, 11:22:38 »
Aracın caddy sanırım.Lastik ebatını en fazla bir boy büyültebilirsin.Lastik ve jant ebatını 16 yapmanda bir sakınca yok.Sadece lastik kalitesine dikkat et.Binek konforu için bridgestone iyidir,ticari konfor içinse michelin iyidir.Jant ve modifiyenin yılı,yaşı,km si olmaz.

« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2010, 11:33:17 »
16 alacağım. yolların bozuk olduğunu düşünürsek hangi marka lastiğe yönelmem gerekir ?

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2010, 17:33:14 »
16 alacağım. yolların bozuk olduğunu düşünürsek hangi marka lastiğe yönelmem gerekir ?

Linki ziyaret etmeni tavsiye ederim.Sitemizin üyesidir.Telefon ile ulaşırsan Salih yardımcı olur.
MyLastik.com - Jant Akü Lastik Fiyatları | Yaz ve Kış Lastikleri | Kampanyalı Lastikler

« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2010, 08:52:08 »
bir sorum daha var. yedek lastik olarak 195 65 i kullanmamız, herhangi bir lastik probleminde sorun olur mu ?