Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: VW T5 Caravelle bixenon mercek montajı  (Okunma sayısı 16620 defa)

VW T5 Caravelle bixenon mercek montajı
« : 10 Şubat 2016, 10:40:30 »
Başka bir VW forumundan bir arkadaşımla daha önceden görüşmelerimiz sonucunda mercek taktırmak istediğini, elindeki H7 xenon ve balastı kullanabileceğimizi sordu araştırmalarım sonucunda kullanabileceğimiz kanısına vardık. Zaman müsait olduğunda ise farları teslim aldık başladık işe.

Farları ayırdık. Evet merceksiz farda xenon kullanımının ve gereğinden fazla derecede yüksek watt ampül kullanımının zararları. Farın bu kısmı neredeyse çürümüş durumda idi. Hatta o kadar zorladı ki beni far seviyesi almakta güçlük çektim.

Çalışma ortamım :) Üst komşum motor ustası Mustafa Babaoğlu ve Babaoğlu Oto ekibi (Mustafa ve ben :D) Teşekkürler.

Farın yapısı çok ilginç tam 5 parça. Parlak krom olmayan kısımları parlak siyaha boyadık.

Çeşitli mercek kapaklarımızla denemeler...

2. kapak çok hoşumuza gitti ama 3. kapakta tam kapattığı için daha çok yakıştı. 3. nolu kapakta karar kıldık. Denemelerimizi yaptık. Farları kapattık.

Araca montajlanırken...

Far çizgisini ezbere almama rağmen çizgide problem sapma çok çok cüzi. Far ayarı yapılacak.

Gündüz çekim araç üzerindeki fotoları arkadaş daha sonra ekleyecek. Bana yolladığı fotolar bunlar. Videoyu da ekliyorum.
[video=youtube;TAewxR7W4Os]https://www.youtube.com/watch?v=TAewxR7W4Os[/video]

[video=youtube;xLZmxoQS2YM]https://www.youtube.com/watch?v=xLZmxoQS2YM[/video]

Sedat arkadaşıma hayırlı uğurlu olsun maşallah kazasız belasız kullansın :)

Ynt: VW T5 Caravelle bixenon mercek montajı
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2016, 10:44:13 »
Araç üzerindeki fotolar da geldi :)

« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2016, 11:28:58 »
güle güle kullanın

Çevrimdışı brkdmr38

• Otomobil
    "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2016, 18:42:58 »
Ellerin dert  görmesin.Ellerine sağlık Metin abi arabanın çehresi değişiyor maddi durumum el verse sana yazın okullar kapandığında fabianin farlarini yollayıp merceklendirmek istiyorum.Abi bi mercek uygulaması xenon kıt dahil kaça mal oluyor?
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2016, 23:18:30 »
Elinde h7 xenon kıt varsa 500 liraya mercek montajı yaparız taksit vs ayarlarız :) balast varsa ampul alırız ekstra.

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2016, 00:26:07 »
Süper olmuş  :tamamdir
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2016, 09:36:07 »
Teşekkürler :)

« Yanıtla #7 : 16 Şubat 2016, 22:18:48 »
Harika olmuş Metinim gerçekten, elinize emeğinize sağlık... Peki elde fardan başka birşey yoksa ?  :saskin: :D Bir de bu arada bu mercek işine girince far yıkama olması falan gerekiyor sanırım muayneden geçebilmek için değil mi?

« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2016, 23:09:17 »
Elde fardan başka birşey yoksa olan farın camı açılıyorsa yapacaksın montajı h7 ampulle muayeneden geçeceksin. Golf çift reflektör olduğundan muayene problemi olmaz. Muayeneden geçmesi için far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı şart ;)

« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2019, 21:35:42 »
Vay be kaç yıl olmuş farlar hala kusursuz çalışıyor.Emeğine sağlık Metin ustam  :)