Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: vw caddy chip tuning uygulaması  (Okunma sayısı 13114 defa)

vw caddy chip tuning uygulaması
« : 10 Mayıs 2009, 23:34:26 »
arkadaşlar aracım 2006 model dsg şanzımanlı.

ben chip tuning uygulaması yaptırmak istiyorum. aranızda bu uygulamayı yaptıranlardan tavsiyelerini rica ediyorum.

caddy de 165PS 375NM ye kadar zorlayanlar var. ama ben max. 135PS 320-330NM tork civarlarında düşünüyorum.

ilk amaç normal sakin kullanımda yakıt tasarufu sağlamak. ama gaza basıncada basıncada ben buradayım desin.

hangi markayı önerirsiniz. bu konuda bilgili arkadaşlarımız bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

kazasız belasız sürüşler.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
Ynt: vw caddy chip tuning uygulaması
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2009, 23:45:56 »
bende chip box vardı 2.vitesten 3.vitese takarken asr yanıyordu yani patinaj çekiyordu...
  aracı sattığım kişiye büyük kaza yapar diye hernekadar parasını vs vermeye kalktıysada vermedim..mesuluyeti alamadım  çünkü 3200 devirden sonra kedi kaplan oluyordu :)  çok kısa süre ve mesafede son hızlara çıkıyordu ....
  bence hiç bu tür uygulamaya girme tadını alırsan basmadan duramazsın bastığın içinde yakıt sarfiyatın artar ama iradene sahipsen ve  yakıt sarfiytı sağlayacak şekilde aracımı kullanırım dersen %5 lerde sarfiyat ile aracını kullanabilirsin...

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2009, 00:21:53 »
İlk çıkan Caddyler stockta bile turbo keserken, bunların üstüne chip yapıp yangına körükle gitmek manasız.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2009, 00:41:35 »
İlk çıkan Caddyler stockta bile turbo keserken, bunların üstüne chip yapıp yangına körükle gitmek manasız.

+1
Ayrica 105 hp bu tip ticari arac icin cok cok iyi performans degerleri verirken, daha da uzerine cikip isin tehlike boyutlarini aklima getirmeye korkuyorum...

« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2009, 12:55:52 »
arkadaşlar zararları hakkında uyarılarınız için çok teşekkürler. gerçekten bende farkındayım o zararların. ama ben aracın zaten kendinde olan verebileceği bir gücü ve torku egzoz emisyonlarına uygunluk adına eksiltilmesinden sonra ortaya çıkarmak istiyorum. olacağı max. 135PS ve 320 yada 330NM tork. bunu bizim motorlar zaten fazlasınıda verebilecek kapasitede, ama öyle olmuyor. vede zaten şu anda bu dence güçlü aracımı arada bir denemek dışında 90km hızı hiç geçmedim. hız limitim ile 95km ye ayarlı  :)

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2009, 14:16:46 »
olsun sen bence işe bu işe girme ha ben kapışacam basacam dersen arkadaşımızın dediği gibi idarene sahip biri isen taktır ama şöle bişey olur otobanda giderken bişey felan olur adam gel kaşıpşak der seninde kafan tutarsa gerisini düşünemiyorum.bence taktırma derim...

« Yanıtla #6 : 11 Mayıs 2009, 19:31:46 »
olsun sen bence işe bu işe girme ha ben kapışacam basacam dersen arkadaşımızın dediği gibi idarene sahip biri isen taktır ama şöle bişey olur otobanda giderken bişey felan olur adam gel kaşıpşak der seninde kafan tutarsa gerisini düşünemiyorum.bence taktırma derim...
irade değilde oldum olası (yaklaşık 10 senedir) kullanma tarzım sabittir. arada bir aracımı denemk için oda yeni balans ayarı yaptırdığımda bir kereliğine basarım araca o kadar. sonrasında inişte 90 ı geçsin frene basarım  :)

ama yeri geliyor dik yokuşlarda araç sollarken basmak lazım oluyor bu durumlarda da chipli olması avantaj sağlar. belli bir hıza ulaşmak için daha az gaza basacağım. bu demekki max. tork devrim 1900 devirden aşağı düşecek. bu ne demek daha düşük devirde daha fazla güç elde edeceğim ve buda turbomun ömrüne ömür katacak. ha yaklaşık 2100 devirde 90km hızla gidiyorum. bu eğride minimum özgül yakıt tüketimine denk gelecek olan nokta devri daha azalacaktır. buda sakin kullanımda bana tasaruf getirecektir.

sürekli tam gaz gidilmez ise chipli araç az yakar, turbosuna daha iyi bakar ve ani olaylarda daha fazla güçle belki ömür kurtarır.

seçim sizin.

şimdi bana bir marka yada fiyat konusunda yardımcı olmak isteyen arkadaşlarımdan rica ediyorum tekrardan. ne önerirsiniz.

araçlarımızın güvenliği içinde öneride bulunan tüm vw severlerden allah razı olsun.

« Yanıtla #7 : 11 Mayıs 2009, 19:36:21 »
ha ben şeyde duydum 165PS 375NM lik caddy de duydum. bunla karışmasın  ;)

ben motor için test edilmiş olan en güvenli sınırlar dahilinde 130-135PS 320-330NM lik kadar bir artış istiyorum ki burada tasarufum daha iyi olur sanırım.

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
« Yanıtla #8 : 21 Mayıs 2009, 16:24:25 »
o zaman ben taktır derim kardeş

« Yanıtla #9 : 01 Temmuz 2009, 16:00:15 »
caddy nin orjinal hali ile aks kafası ve baskı balata yanmıyor. eğer ki takarsan sorunlar artar diye düşünüyorum

« Yanıtla #10 : 02 Temmuz 2009, 01:03:29 »
öyle sorunlar mı varmış caddy de ?

« Yanıtla #11 : 07 Temmuz 2009, 17:28:11 »
aksları değiştirdim geçen sene şimdi yine ses yapıyor ve ayrıca volant bozuldu ve açmışken baskı balatayı da değiştirdim