Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: t5 yardım lütfen  (Okunma sayısı 4439 defa)

t5 yardım lütfen
« : 05 Eylül 2012, 13:25:04 »
herkese selamlar 2004 t5 i alalı 8 ay oldu öncelerde 2 ayda bir yolda giderken stop ediyodu arıza lambası yanıyodu bir iki kontağı açkapa çalışıyodu şimdi maalesef araç arada bir çalışır oldu makinaya bağladık beyin iletişim kesik aralıklı sürekli diye hata veriyo çalışcağı zaman kontağı açıyorum kızdırma lambası yanarsa bi kerede çalışıyo bakıyom yanmıyo arıza ışığı yanıyo bas marşa akü bitene kadar çalışmıyo birde bu durumdayken klima ve soğutma fanı çalışıp hızlanıp yavaşlıyo  kontak açılınca ama araç çalıştığı zamanlarda bu fan lar çalışmıyor enteresan bişey bayramda 1000 km yaptım eve geldim ertesi gün yine yaptı araçtan soğudum allah rızası için kime göstercez nasıl bişeydir bu anlayan bilen varmı acaba bilgisayara bağlayıp hataları silince biraz 10 15 gün yapmıyo bu olayı beyincilere sordum biri bırakçaz elektrikçiye bi yerde kablo kopukluğu şase falan varsa onu bulcak dedi biri ecu beynini sök getir program atçaz dedi durum bu volksvageni anlayana sormak lazım ne yapmam gerekir şu an öldür allah çalışmıyor

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
Ynt: t5 yardım lütfen
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2012, 15:34:21 »
Geçmiş olsun.
Şuan eğer Bursa'da isen Kara Mustafa Hamam ,Kültürpark Kuzey kapısı karşısında AHM ekspres Vw gurubu özel servisi var araçlarımı burda bakıma götürmekteyim.İtina ile aracınla ilgilenirler.233 39 81

« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2012, 22:10:22 »
öncelikle geçmiş olsun . bu olay , elektronik devrelerin zamanla bozulmasından kaynaklanıyor .bnmde ayna düğmesi , iki tarafı birden çalıştırıyor şu sıralarda .  üst servis  lambasıda kafasına göre yanıyor sönüyor arada .. yani aracın beyni karışıyor .ecu denilen olaysa ; elektronik control ünitesi ..ecunun görevi , motora uygun yakıt ve hava akışını sağlamak . siz , iyi bir elektrikçiye gidip , aracın ecu sumudur , edu sumudur , onu yeniden programlattıracaksınız ..sıradan bir servis değil tabiki , elinde uygun donanım ve yazılım olan elektrikçiler .. araç beynine , yeniden program atılacak yani . ufak tefek değişiklerde yapabilirsiniz bu sırada . ama orjinaline sadık kalmanızda fayda var .. hiç canınızı sıkmaya gerek yok , oktay kardeşimiz size adreste vermiş . kaliteli bir özel servisse sorununuz en kısa zamanda hallolur . hayırlı yolculuklar ...

« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2012, 13:24:22 »
teşekkür ederim yardımlarınız için şuan araç allahtan kapının önünde duruyo çalışmasını bekliyorum şu aynaların ikitarafının birden çalışması bendede şu an oluyor bakıcaz bi çaresine artık

« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2012, 16:38:57 »
 aracı çekiciyle  usta bi elektrikçiye götürdüm 3 gündür orda haber bekliyorum  :-\

« Yanıtla #5 : 22 Ekim 2012, 18:00:28 »
sorununuz çözüldümü ?
motora mazot gitmiyor bence. bunun mazot pompası yada bunla ilgili eloktrinik elamanlarda sıkıntı olabilir.