Gönderen Konu: t5 transporter hakkında her şey.(sizin bilidiği başkalarının bilmediği)  (Okunma sayısı 82832 defa)

Çevrimdışı decimuzik

•  
    • Profili Görüntüle
MERHABA ARKADAŞLAR
BEN BERGAMADAN MÜZİK ÖĞRETMENİ CİHANGİR ÇOMAK
1 AY ÖNCE 2007 CİTYVAN ALDIM BANA KULLANMA KILAVUZU LAZIM
SERVİSİNE SORDUM 32EURO +KDV DEDİLER. BU ARACA AİT PDF KULLANMA KILAVUZU VARMI ACABA VEYA BU KONUYLA İLGİLİ BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR BENİ BİLGİLENDİRİRSE ÇOK SEVİNİRİM (YOL BİLGİSAYARINDAKİ MENÜLERİN ANLAMI NEDİR ?)

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
    • Profili Görüntüle
öğretmenim öncelikle olarak kılavuzu servisten vermelerii lazımdı.keşke baksaydınız arabayı alırken torpitoya.bu arada btün özelliklerini burda anlatmak çok uzun sürer.profilimden msn adresimi alabilirsiniz.orda uzunca anlata bilirim  ;)

Çevrimdışı decimuzik

•  
    • Profili Görüntüle
öğretmenim öncelikle olarak kılavuzu servisten vermelerii lazımdı.keşke baksaydınız arabayı alırken torpitoya.bu arada btün özelliklerini burda anlatmak çok uzun sürer.profilimden msn adresimi alabilirsiniz.orda uzunca anlata bilirim  ;)
SELAM BURAK_37 PROFİLİNDE MSN GİZLİ OLDUĞU İÇİN SANA ULAŞAMADIM BENİM MSN [email protected] BEN ARACI İKİNCİ EL ALDIM ALDIĞIM KİŞİDE KAYBETMİŞ YADA BANA ÖYLE SÖYLEDİ BENYOL BİLGİSAYARINDAKİ KAÇ KİLOMETRE YOL YAPACAĞIM BİLGİSİ DIŞINDA DİĞER MENÜLERDEN HİÇBİRŞEY ANLAMADIM BU KONUDA YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM

Çevrimdışı burak_37

• Profili Görüntüle
yardımcı olmaya çalışırım  :)

Çevrimdışı keops_28

•  
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba, Orjinal jantları üzerinde olan 2005 model T5 me caravelle orjinal çelik jant bulabilirmiyim sıfır ... Bu konuda yardımcı olabilek arkadaşlar varmı ?

Çevrimdışı cagrit5

• Profili Görüntüle
Bn de bir bilgi vereyim sonra da soru sorayım..Bilgi şöyle: Diyelim ki aractan surucu olarak ilk önce siz indiniz ve kapıyı kapadınız.diğer kapılar açık duruma geldiğinde ve sürücü kapısı kapalı iken siz kapıları kilitlerseniz, acık kapılar kapandığında arac otomatikman kilitleniyor.kilit sinyalleri de tüm kapılar tam kapalı olunca yanıyor.ama dediğim gibi, sürücü kapısı hariç.önce kapalılar kilitleniyor ve sinyaller yanmıyor, kapıların hepsi kapanınca sinyaller yanıyor ve butun kapılar tekrar kilitleniyor.. SORUM su: cakmak soketim bir sekilde kısa devre yaptı ve su anda calısmıyor.servise veya baska bir yere gitmeden bunu cozmek istiyorum. aracın kitabından sigortalara bakmak istedim.ancak ne nasıl yapacagımı biliyorum ne de sigorta kutusu acılıyor! lütfen biri bana yardım etsin cok memnun olurum.

Çevrimdışı burak_37

• Profili Görüntüle
arkadaşım,bilmediğin işlere fazla girişme daha kötü yaparsın.bence en iyisi en yakın sanayiye git orda yaptır

Çevrimdışı cagrit5

• Profili Görüntüle
eyvallah kardesim, ama sanayicilere güvenemem. zaten bakımlarını vw yetkili servise yaptırıyorum.bir ara yanından gecersem rica edecem yapsınlar.Zaten her 10 000 km de bir yanlarına uğrayıp 250 300 tl den asağı para bırakmadan gelmiyoruz. hallediversinler de mi ama!..

AYRICA BİR BİLDİĞİM:
Örneğin dar bir yerde manevra yapacaksınız, Döneceğiniz tarafa döndünüz, cok az gaz vermek yerine sunu yapabilirsiniz.Öncelikle KESİNLİKLE DİREKSİYONU 15 SANİYEDEN FAZLA TAM KIRILMIS HALDE TUTMAYIN. HİDROLİĞİ PATLATIRSINIZ... direksinu tam kırın ve debriyaj dan ayağınızı GAZA DOKUNMADAN cok yavasca kaldırın aracın gaz vermeden hareket ettiğini goreceksiniz.düz yolda cok kısa mesafe ilerlemek istediğinizde bunu kullanın araca ZARARI YOKTUR.Ama tam kaldırmayacaksınız debriyaj dan yavasca kaldırırken sonuna doğru arac kalkacak ve cooo yavas ilerleyecek. Zaten hızlı veya tam kaldırırsanız gaz vermediğiniz için stop eder...DİKKATLİ OLUN..kısa mesafede kullandıgınız için arac stop edecek sekilde debriyajdan kaldırırsanız arac birden ilerleyip duracagı için biyerlere carparsınız...Önce bos bir yerde deneyin sonra uygulayın.Ama su gercek ki cok hosuma gitti bu ozelliği..

Çevrimdışı burak_37

• Profili Görüntüle
bu özellik için sağol kardeşde.
bu vw servisi yapmaz.:D
admların işleri güçleri başlarından aşkın.bize en küçük arka camurluğun ordaki banta 25 lira dedi.ne yaparsın.buna bile para isterken ona hali hali para isterler.
bu arada bakımlar  10000 20000 30000 km lerde bakım yaptırılıyor
4.5. bakımlardada mı  bu böyle.

Çevrimdışı erdemözkan

• Profili Görüntüle
eyvallah kardesim, ama sanayicilere güvenemem. zaten bakımlarını vw yetkili servise yaptırıyorum.bir ara yanından gecersem rica edecem yapsınlar.Zaten her 10 000 km de bir yanlarına uğrayıp 250 300 tl den asağı para bırakmadan gelmiyoruz. hallediversinler de mi ama!..

AYRICA BİR BİLDİĞİM:
Örneğin dar bir yerde manevra yapacaksınız, Döneceğiniz tarafa döndünüz, cok az gaz vermek yerine sunu yapabilirsiniz.Öncelikle KESİNLİKLE DİREKSİYONU 15 SANİYEDEN FAZLA TAM KIRILMIS HALDE TUTMAYIN. HİDROLİĞİ PATLATIRSINIZ... direksinu tam kırın ve debriyaj dan ayağınızı GAZA DOKUNMADAN cok yavasca kaldırın aracın gaz vermeden hareket ettiğini goreceksiniz.düz yolda cok kısa mesafe ilerlemek istediğinizde bunu kullanın araca ZARARI YOKTUR.Ama tam kaldırmayacaksınız debriyaj dan yavasca kaldırırken sonuna doğru arac kalkacak ve cooo yavas ilerleyecek. Zaten hızlı veya tam kaldırırsanız gaz vermediğiniz için stop eder...DİKKATLİ OLUN..kısa mesafede kullandıgınız için arac stop edecek sekilde debriyajdan kaldırırsanız arac birden ilerleyip duracagı için biyerlere carparsınız...Önce bos bir yerde deneyin sonra uygulayın.Ama su gercek ki cok hosuma gitti bu ozelliği..
Abi sen stoplara çorap mı geçirdin?? :D :D :D Tam kırmızı yapsan daha güzel olurdu bir de şimdi moda logonun içini kırmızı yapıyorlar ben de yaptım ama beyaz ve siyah atabalarda daha güzel duruyor benimki gümüş renk ama bana hoş göründü gibi.
Sorunuza bir cevap: başka bir araçtan çakmak alın deneyin çalışıyor mu diye çalışmıyorsa sigortaya bakın küllüğün hemen altındaki kapağın altında. muhtemelen sorun buradadır sigorta haritasından çakmağı bulun orada sigortayı çıkarmak için cımbızı da varsökün bakın patladıysa değiştirin. sigorta sağlamsa  aksaraya inin parçacıları bi ziyaret edin alın bi çakmak takımı kolları sıvayın ve eskisiyle değiştirin.
inşallah yardımcı olmuşumdur. kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2010, 14:47:27 Gönderen: erdemözkan »
http://img237.imageshack.us/img237/4259/signature0p.png
♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣

Çevrimdışı erdemözkan

• Profili Görüntüle
herkese merhaba, Orjinal jantları üzerinde olan 2005 model T5 me caravelle orjinal çelik jant bulabilirmiyim sıfır ... Bu konuda yardımcı olabilek arkadaşlar varmı ?
sahibinden.com u bi araştırın internetten ama lastikçileri dolaşsanız daha iyi olur.
şahsi fikrimi sorarsanız dediğiniz jant modeline benzer model olarak imite edilmiş jantlar var onlardan bakın hem orjinalini buldunuz mu satan adam bu mal orjinal diye fiyatta iteleme yapıyorlar. misal ben 17 liklerden istiyordum adam tanesine 300 dedi ben de oha dedim adama  :D bi de ikinci el yani sıfır olsa gam yemiycem. gidip o paraya borbet alır takaım hem daha havalı olur iki kuruş daha fazla verp bir de kısa yay amortisör taktın mı ooooh :sevgi: yani bana kalırsa orjinal peşinde koşmanın bi manası yok maddi yönden üzer sizi ama kaliteli marka jantlar var mesela kimsenin beğenmediği cms nin t5 e çok çok yakışan modelleri var netten bir bakın eminim siz de beğeneceksiniz.
son diyeceğim dediğiniz jantları bulmanız biraz zor bulduğunuzun da durumu ne olur bilemem çiziği yamuğu falan. fiyat da çok uçuk. iyisi mi siz marka jantlardan beğendiğinizi alın. :saygılar

Çevrimdışı cagrit5

• Profili Görüntüle
bu özellik için sağol kardeşde.
bu vw servisi yapmaz.:D
admların işleri güçleri başlarından aşkın.bize en küçük arka camurluğun ordaki banta 25 lira dedi.ne yaparsın.buna bile para isterken ona hali hali para isterler.
bu arada bakımlar  10000 20000 30000 km lerde bakım yaptırılıyor
4.5. bakımlardada mı  bu böyle.

Öncelikle tesekkur ederim cevap verdiiğn için ..4 ve 5 e henüz gitmediğim için bilmiyorum.Su anda 30 700 kmde falan kısa aylarında binmiyoruz..Servisin cok pahalı olduğunu biliyorum.Gecen sefer 30000 bakımında arka plaka lambasından biri bi yanıp bi sönüyordu.Galiba yerine tam oturmamıs.Adamlar değirtirmişler sağolsunlar da....Faturaya bi baktık SOFİT AMPUL=1 tl   OHAAA lan dedim bunlar 25 kurusluk ampulu 1 liraya takıyorlarsa demek ki bizden birkaç kat fazla bakım parası alıyorlar.1 kucuk ampul 1 lira olur mu....Ama yapacak bişe yok..Mecbur ödedik..

Çevrimdışı cagrit5

• Profili Görüntüle
Abi sen stoplara çorap mı geçirdin?? :D :D :D Tam kırmızı yapsan daha güzel olurdu bir de şimdi moda logonun içini kırmızı yapıyorlar ben de yaptım ama beyaz ve siyah atabalarda daha güzel duruyor benimki gümüş renk ama bana hoş göründü gibi.
Sorunuza bir cevap: başka bir araçtan çakmak alın deneyin çalışıyor mu diye çalışmıyorsa sigortaya bakın küllüğün hemen altındaki kapağın altında. muhtemelen sorun buradadır sigorta haritasından çakmağı bulun orada sigortayı çıkarmak için cımbızı da varsökün bakın patladıysa değiştirin. sigorta sağlamsa  aksaraya inin parçacıları bi ziyaret edin alın bi çakmak takımı kolları sıvayın ve eskisiyle değiştirin.
inşallah yardımcı olmuşumdur. kolay gelsin.

Yok kardeşim çorabım yoktu.kuzenim aracına film yaptırmıs ondan da kalan olmus istedim verdi saolsun.bende siyah bu renk için kırmızıdan daha guzel.ben de stoplara yapıstırdım onu..Koyulugu LİGHT BLACK oldugu için gündüzleri cok hafif içerisi gorunuyor zaten ama ısıgı kapatmıyor.Biraz kısıyor, biraz da koyu veriyor ısıkları.LOGO içi kırmızı boya mı bant mı her neyse ondan simdilik bulamadım ama ho bir sey.bi de ben on logoya yıne arka stoplara yaptığım gibi cam filmi kaplıyacam o da moda (ön logonun siyah olması) hem oralarda ypranma oluyor bir bakıma koruma olur...BİR DE:::::: Ben sigorta kapağını acamadım niye ben de bilmiyorum..Ugrastım bayagı acılmıyor.. kılavuzdan zaten hangi sigorta olduğuna falan bakarım gerekirse değistiririm ama kapagı acma yontemini bilmiyorum.Ayrıca Aksaray bana biraz uzak kacıyor. o onemli değil gerekirse sipariş veririm ya da servisten alırım ama bu sigorta kapaklarının Acılma yontemini bana yazar mısın?? ya da once sen bi kendininkini ac kapa bana da bi anlatıver..yoksa elimde kalacak o da..Cok tesekkur ederim yardımların için.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2010, 09:26:10 Gönderen: cagrit5 »

Çevrimdışı erdemözkan

• Profili Görüntüle

Abi elini korkak alıştırma asıl zaten az biraz esnek bi plastikten benimki hemen geliyo ele :) açılmıyosa da vardır onda bi bityeniği inşallah açarsaın abicim :saygılar