Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: T5 titreme  (Okunma sayısı 8305 defa)

T5 titreme
« : 14 Aralık 2009, 15:37:22 »
Selam arkadaşlar çoktandır forumu takip edemiyordum. Hepinize tekrardan merhaba.
Arkadaşlar arabamda parke taşnda ilerlerken her yeri titriyor. Lastik havalarını 45 yaptım olmadı 35 yaptım olmadı. Altındaki lastikler de agilis 81. Ne yapmamı önerirsiniz.

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
Ynt: T5 titreme
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2009, 16:48:39 »
normal benimkide titriodu parke taşın üstünde giderken balataları değiştirdim tık yok şimdi

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #2 : 14 Aralık 2009, 17:24:21 »
Selam arkadaşlar çoktandır forumu takip edemiyordum. Hepinize tekrardan merhaba.
Arkadaşlar arabamda parke taşnda ilerlerken her yeri titriyor. Lastik havalarını 45 yaptım olmadı 35 yaptım olmadı. Altındaki lastikler de agilis 81. Ne yapmamı önerirsiniz.

Merhaba,hemşerim titremenin sebebi T5 in süspansiyonunun sert olmasından kaynaklanıyor.Kullanılan sert hamurlu lastiğinde etkisi var.
Yumuşak hamurlu lastikler ise maksimum 30 bin km yol yapılır.AGİLİS 81 i  bende kullanıyorum.
Çözümü ya lastikler değişecek yada süspansiyon gözden geçirilecek.

« Yanıtla #3 : 14 Aralık 2009, 19:36:54 »
Lastiklerden kaynaklanıyor Aracınız kesin t5 1,9 dur Süspansiyonları biraz serttir lastikleride sert haliyle sesi çok olur.Lastikçiye gidip yumuşak yanagı ve sırtı olan bir lastik isteyin sorununuz ortadan kalkacaktır.
Dikkat ısırır !!!

« Yanıtla #4 : 15 Aralık 2009, 09:23:44 »
normal benimkide titriodu parke taşın üstünde giderken balataları değiştirdim tık yok şimdi

Fren balatasının nasıl bir etkisi olabilrki titremeye.

« Yanıtla #5 : 15 Aralık 2009, 09:25:51 »
Merhaba,hemşerim titremenin sebebi T5 in süspansiyonunun sert olmasından kaynaklanıyor.Kullanılan sert hamurlu lastiğinde etkisi var.
Yumuşak hamurlu lastikler ise maksimum 30 bin km yol yapılır.AGİLİS 81 i  bende kullanıyorum.
Çözümü ya lastikler değişecek yada süspansiyon gözden geçirilecek.

Hemşerim merhaba. LAstikleri 45000 km dir kullanıyorum 1 aydır kar tipi lastikleri taktım sorun gider diye umut ediyordum ama aynı sorun devam ediyor ve bende sorunun lastiklerden kaynaklanmadığına karar verdim.

« Yanıtla #6 : 15 Aralık 2009, 18:40:18 »
aslan bey aracınızın modeli ile bilgi vermemişsiniz...o yüzden amortisör ile ilgili bir sıkıntı vardır diyemiyorum...agilis 81 cargo tipi dayanıklı bir lastik..dolayısıyla sert...istanbulda yük altında 70.000 km yol yaptım...kendisi hiç patlamadı...ya yük, ya konfor seçimi yapacaksınız...lastiklerinizi değiştireceğiniz zaman yumuşak bir lastik seçin...sıkıntınız bir nebzede olsa giderilir diye düşünüyorum...t5 transporter ler yük amaçlı taşıtlar olduğu için stabilize yolda insanı biraz üzüyorlar.

« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2009, 00:37:01 »
aslan bey aracınızın modeli ile bilgi vermemişsiniz...o yüzden amortisör ile ilgili bir sıkıntı vardır diyemiyorum...agilis 81 cargo tipi dayanıklı bir lastik..dolayısıyla sert...istanbulda yük altında 70.000 km yol yaptım...kendisi hiç patlamadı...ya yük, ya konfor seçimi yapacaksınız...lastiklerinizi değiştireceğiniz zaman yumuşak bir lastik seçin...sıkıntınız bir nebzede olsa giderilir diye düşünüyorum...t5 transporter ler yük amaçlı taşıtlar olduğu için stabilize yolda insanı biraz üzüyorlar.

Gürhan bey yanıtınız için teşekkür ederim. Aracım 2007 model 0 almıştım. Yükte ve stabilize yolda kullanılmadı. Ben Fulda nın 4x4 road lastiklerinden almayı düşünüyorum. Sessiz bir lastikmiş.

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2009, 23:08:59 »
Fren balatasının nasıl bir etkisi olabilrki titremeye.

vallla öle oldu arka süspansiyonlardan takır takır sesler geliodu sonra gitti :D

« Yanıtla #9 : 20 Aralık 2009, 12:44:08 »
demek bu sorun herkeste varmış .. takma be kafana , arasıra bende titriyorum o kadar .. bu kadar kusur kadı kızında bile olur ..sana birşey olmasın , volkswagen klasiği olmuş  bu artık..tırrrrrr tırrrrrrr eder arada , parke taşından olsa gerek.. teybin sesini fazla açarsın , sorun otomatikman çözülmüş olur..

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
« Yanıtla #10 : 18 Ocak 2010, 10:24:31 »
 :D  vallaha ya artık bende takmıyacam hiç bişeyi ne zaman köşeyi dönersem t8 alacam

« Yanıtla #11 : 28 Ocak 2010, 10:59:04 »
aslında benimkinde de titreme var 2008 in basında 0 aldım. su an 30 000 de. lastikleri orjinal hali.ancak düşük devirdeyken direksiyonun alt taraflarında bir yerler titriyor.Korkuyozum acaba eskiyor mu diye?!!