Gönderen Konu: T5 aldığıma pişmanım almadan okuyun  (Okunma sayısı 66770 defa)

Çevrimdışı bherdush

• Profili Görüntüle
Ynt: T5 aldığıma pişmanım almadan okuyun
« Yanıtla #28 : 02 Mayıs 2009, 10:49:03 »
ya bnm arabada motor sesi haricinde başka bir ses var.rölantide çalışırken harici bir ses geliyor..bilgisi olan arkadaşlar varsa , beni aydınlatırlarsa sevinirim..motordan gelmiyor ses , şangırtı türünden..sac sesi gibi,, nerden gelebilir bu ses..birde araba boştayken ve rölantide çalışırken frene basınca , ufaktan fos diye bir ses geliyor..ama frenler gayet güzel..bende yani fark ettim bu sesi..1.5 aydan beri anca farkettim..aracım abs li..ileride sorun çıkarırmı.yüzbin bakımına epey bi zaman var..yetkili servislerin kazık olduğundan herkes yakınıyor, özellerde durum nasıl...

Çevrimdışı ahmet0614

• ...::: Yarenlerin Arkanda Bolusporum :::...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 02 Mayıs 2009, 19:19:07 »
biz T5 den memnunuz kardeş..bizde dahil akrabalarda 9 10 tane T5 var hiç birinin şikayetçi olduğunu görmedim duymadım..senin şansına kötü araba çıkmışsa hepsi kötü değildir...
( Ankarada İstanbul Yolu Makasları Meşhurdur :P...)

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 04 Mayıs 2009, 21:44:21 »
ya bnm arabada motor sesi haricinde başka bir ses var.rölantide çalışırken harici bir ses geliyor..bilgisi olan arkadaşlar varsa , beni aydınlatırlarsa sevinirim..motordan gelmiyor ses , şangırtı türünden..sac sesi gibi,, nerden gelebilir bu ses..birde araba boştayken ve rölantide çalışırken frene basınca , ufaktan fos diye bir ses geliyor..ama frenler gayet güzel..bende yani fark ettim bu sesi..1.5 aydan beri anca farkettim..aracım abs li..ileride sorun çıkarırmı.yüzbin bakımına epey bi zaman var..yetkili servislerin kazık olduğundan herkes yakınıyor, özellerde durum nasıl...
arkadaşım o ses arka bagaj kapısından gelebillir.bizim de ses geliyor.ne yapsak etsek hala düzelmedi

Çevrimdışı bherdush

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 09 Mayıs 2009, 16:03:42 »
arkadaşım o ses arka bagaj kapısından gelebillir.bizim de ses geliyor.ne yapsak etsek hala düzelmedi
..... o sesin nereden geldiğini buldum burak kardeşim..bagaj kapağından değil , sanzımanda bulunan ve arıza yapması aklımın ucundan bile geçmeyen araçtaki en büyük dişli olan koskocaman volanttan geliyormuş,,,900 tl volant bu arada..artı baska balatada değişecek dedi servis.. 450 de ona yazdılar. artı 150 de işçilik..al sana 1500 tl..ve en önemlisi volant kronik dedi...2007 lerde bile varmış...volant arıza ,, aklım ermedi ya...o koskoca volant neden arıza yapsın ki...yüz bin bile olmadan...araç alacak arkadaşlarınıza söyleyin , illaki bi servise göstersinler araba alırken..babaları bile olsa bu..saygılar...

Çevrimdışı burak_37

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 09 Mayıs 2009, 22:49:38 »
yuh yuh yuh.o kadar para tuttumu ya.  o zaman bizimde volant dan geliyor ????şimdi kafam karıştı.Anlaşılan bizim eski transitteki gibi olacak desene:).zurna sesi gibi:D

Çevrimdışı süleyman

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 11 Mayıs 2009, 18:47:54 »
4 . kez transporter alalım dedik.Önceki t4 e 275.000 km ufak tefek masraflar ile bindik . 2006 model 130bg transporterimiz 110000 km iken motor segmanları sıkıntı cıkardı ve motor indirdik , 4000 ytl masrtaftan sonra arac geri toplandı fakat 120000km de enjectör arızasından segman kırdı ve tekrar motor indirdik busefer 5000 ytl harcadık. Aldıgımızın yarı fiyatına lanet olsun dedik verdik arabayı sattıgımız gün TURBOSU dagıldı ve söktüğümüzde gördük ki motorun kılcal parçaları turboya birikmiş .....VW nasıl bir motor =? neden bukadar pahalı aynı sıkıntı VİTO ile oldugunda 3000 Lira T5 te 5000 lira diyorlar. Orjinal motor ise 12 000 YTL miş
 :D

Çevrimdışı bherdush

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 14 Mayıs 2009, 18:05:20 »
her araç arıza yapar , yapmaz demiyoruz...ama en iyisi bu dedikleri arabalar bu şekilde , bu yüksek maliyetlerle arıza yaparsa bunun sorumlusu kimler.. şahsen aracımı kullanırken hor kullanmam..sonuçta o araba bana emanettir  , bir gün asıl sahibini bulur... her araba sahibine emanettir aslında.. bu şartlar altında araçlarımızı kullanmamıza rağmen , sık sık arızaya düşüyor bu araçlar.. ve maliyetleri diğerlerine göre oldukça pahalı... çoğu insan avrupa araçlara sıcak bakmıyor , gider maliyetleri yüksek diye..bizde heves ettik aldık transporter , al sana transporter... yazılanlara bakınca bir ben değilim anlaşılan şikayetçi olan...benim gibi niceleri var..amacım aracımı karalamak değil , çözüm üretebilmek.. bu şikayetlerimizi satıcı bayilere bildirsek ne kadar alakadar olurlar.. servislere bildirsek ilgilenen olurmu acaba... yoksa hala hollanda hoştaynları gibi ( çok süt veren bi inek türü ) sağılmaya devammı edeceğiz...saygılar...

Çevrimdışı bherdush

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 27 Mayıs 2009, 13:20:07 »
başka sorunlu olan transporterler  yok galiba.kedicilerin bizdende çok sorunu var anlaşılan yazılanlara göre..

Çevrimdışı nicolaiso

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 08 Haziran 2009, 02:35:26 »
arkadaslar T5 de kronik hastalıklar olarak su pompası dedigi devirdaim  debriyaj baskısı direksiyon power( pompa ) motor kulakları bunlare başlı başına sorunludur aracta 50,000 de devirdaim degişir !!!! debriyaj baskısı aracı 1 2 3 de dewamlı sıkıstırsan balatayı 20,000 km dede yersin direksiyon pompası da arac kuvvetli (2500 motorlar için) direksiyon tam kırıp gazlarsan arac da asr devreye giriyor ve zorlama yapıyor pompayı patlatıyor ve yag kacırmaya baslıyor motor yagını pompaya alıyor ....

T5 lerdeki kronik hastalıklar ama düzngün sürene sorun yok bence cok kaliteli arac üst düzey arac 2,5 senedir kullanıyorum maaşallah diyorum...

Çevrimdışı erdemözkan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 11 Haziran 2009, 20:41:33 »
Bizde de bir sorun çıkmadı şeytan kulağına sadece bi ara sürgülü kapıdan ses geliyodu onu da serviste yaptırdık pederin arkadaşlarından ayının teki kapıyı bi saldı geri fırlayıp gidecek sandım ondan sonra çıktı o sorun zaten.şimdi hiç bir sorunu yok düzgün kullandıktan sonra on numara makina... :tamamdir :tamamdir
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2009, 20:42:15 Gönderen: erdemözkan »
http://img237.imageshack.us/img237/4259/signature0p.png
♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣

Çevrimdışı burak_37

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 11 Haziran 2009, 22:44:44 »
evet doğru söylüyorsun.bazı kişiler arabalarına hiç acımıyor.vw dışı bir örnek ama olsun.yeğenlerimim birinde renault kangoo var.arbayı nasıl kullandığını göörmek istemezsiniz.arabadakileri tavana zıplatıyor hatta tavanla bile deyiyor başınız.bunun sebebide  araba her türlü testen geçmiş ve ona göre programlanmış.öle yapsam bile bişey oolmaz diyor.aslında ben bu sıcak bakıyorum. ;) ama arabayı okadarda hor kulllanmak gerekmz

Çevrimdışı saxi_saxi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 12 Haziran 2009, 16:12:31 »
vw ler nazik araçlar, kullananında nazik olması lazım  ;D

Çevrimdışı Mete35MkII

• arabam yok hocam sormayın :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 12 Haziran 2009, 23:07:14 »
massey ferguson traktor gıbı kullandıysan bılmem
kullanmadan kullanmaya fark var İyiki bi Volkswagen cılerın bulundugu siteyi bulmuşsun...
,...,,,

Çevrimdışı YASİN-GHOST

• I LOVE YOU GERMANY STYLE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 13 Haziran 2009, 11:00:49 »
ya uzun yolda olsun,iş için olsun sınıfında başka araba varmı.tabikide TRANSPORTER (t4-t5)
HERKES HAKETTİĞİNİ YAŞAR . . .