Gönderen Konu: T5 aldığıma pişmanım almadan okuyun  (Okunma sayısı 66841 defa)

Çevrimdışı By_McH

• By McH
    • Profili Görüntüle
Ynt: T5 aldığıma pişmanım almadan okuyun
« Yanıtla #14 : 08 Ağustos 2008, 23:14:13 »
valla ben 2008 transporter 1.9 105 ps aldım kısa şase araçın çekişinden yol tutuşundan az yakışından aşırı derece memnunum ama arabayı alalı 5 6 ayı geçti hala koltuk ayarını tam yapamadım hep rahatsız oluyorum ve arabadaki en rahat yer şöför koltugu ona ve ben ondan bile rahatsızım arkada ve sağ tarafta hiç gidemiyorum kazık gibi ve çok koltukları ayrıca bügün servise gittim 20000 bakımı için 328 YTl para verdim ve bence aşırı derece yüksek bir fiyat bence vw ticaride başarısız tmm güçlü kaslı araç ama rahatlık yok herşeyi pahalı 1 saat arabayı sürsem belim bacaklarım ağrıyo resmen sandalyede oturuyorum ama önceki arabam golf 4 idi arabay bindiğimde dinleiyodum süperdi ama transporter sıfır onun yanında

her zaman için yüksek arabanın kullanımı daha rahat daha iyidir transpoter kadar daha rahat yüksek bi araba bilmiom ben makam koltuğu gibi koltuğu var adamı hiç yormuo vallahi bunlar benim görüşüm sizin görüşünüz ayrı tabi

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 08 Kasım 2008, 00:48:30 »
1. Unutmayin ki kullandigimiz araclar kul yapisi yani senin benim gibi bir insanin pc ortaminda yaptigi parcalari ureterek ve montaj surecinde bu aracin parcalarini robotlar yardimiyla takistirip piyasaya surmesidir.Bu surecte ariza yapan parcanin:
-- Makineden yanlis uretilmis olma riski vardir.
-- Montaj yapan kisinin dikkatsizligi yada vurdumduymazligi neticesinde parcanin %100 performansla calismama riski vardir.
-- Yapilan parcada kullanilan malzemenin kalitesiyle ilgili dayaniklilik riski vardir.
-- Araci kullanan kisinin yanlis kullanimdan dolayi parcanin omrunun azalmasi ve zamanla parcanin deforme olma riski vardir.
......
  Liste uzatiliabilir.

2. Firmalar urettikleri arac icin garanti verirler.Nedeni ise yine bellidir.Bu araci biz yaptik ve bizde bir insaniz, bizden kaynaklanan sorunlar olabilir ve bu durumda sizden ucret talep etmeden sorununuzu en kisa zamanda cozeriz demektir.Fakat aracin her parcasi icin garanti verilmez cunku kullanici hatasindan kaynaklanan hatalardan uretici firma sorumlu olmaz.Triger kayisi da cogu zaman kullanici hatasina dayanan nedenlerden dolayi bozuldugu icin garanti kapsamina gitmez.Fakat servisle iyi bir diyalogunuz varsa garantiye girer orasi ayri mesele.Aynen garantisi bitmis bir aracin ucret alinmadan komple boyanmasi gibi...

3. Musteri memnuniyeti.Belki arac ureticisi ve saticilarinin en onem verdigi nokta budur.Cunku kullanici alacagi urunun saglam olmasini ister ve herhangi bir sorunda en dusuk giderlerle fazla zaman kaybina ugramadan problemini cozmek ister.Bu noktada Dogus Otomotiv'in kullanicilara verdigi deger tartisilir.Bazisi cok memnundur bazisi cok sikayetcidir.

2001 model 1.9 tdi passat comfortline aracimizla bazi konularda problemler yasadik.Antalya Basaran Otomotiv le cok tartistik kavga gurultu bazi sorunlari ucretsiz olarak cozduk.Isparta Zeki Otomotiv de farkli bir anlayisla karsilandik ve daha memnun olduk.Yeni vw araclarimizi da bu showroom dan aldik duzenli olarak araclarin bakimlarini da bu servise yaptiriyoruz.2 sehirde 2 farkli uygulama dikkatimizi cekti birisinden memnunuz digerinden memnun olmadik.Belki de bizim tam aksimize seyler yasayanlar da olmustur ki mutlaka olmustur.

Bu durum sizin showroomla, showroom un da sizinle olan diyalogudur.Hatalar olabilir sizden kaynaklida olabilir ureticiden kaynakli da olabilir.Sizin sorununuza en iyi sekilde cevap veren, maddi yonden sizi soymayan ve zaman kaybinizi minimum seviyeye indiren servislerle calismanizi oneririm.Bu illa ki yetkili servis olmak zorunda degildir isini cok duzgun yapan ozel servislerde bir baska secenektir.

Turkiye de Vw araclari ile ilgili hem serviste hem showroom da hem de bireysel olarak yasamis oldugunuz sorunlari iletebileceginiz bir adres var.Benimle ilgilendiler umarim sizlerinde sorunlari ile ugrasirlar ve cozume en kisa surede minimum giderlerle ulasirsiniz:
Vw Diyalog24
0212-335 04 44

Saygilar...

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 09 Kasım 2008, 00:34:12 »
verdigin bilgiler için teskurkjurler halil inşallah adrese ulasmıstır :tamamdir

Çevrimdışı Transporter_72

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 10 Kasım 2008, 16:18:38 »
Selam Arkadaslar yah ßzim ßir Transporter 1,9 Kısa Şase 2004 model 105 ps var.otobanda 175 i  geçmiyor acaßa hepsinde mi öylee yoksa sadece ßizde mi öel ßende ßise anlamadım

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 10 Kasım 2008, 21:07:34 »
gecmez halil abimiz gelsin o sana cıklamayı yapar

Çevrimdışı sarilarinsulo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 11 Kasım 2008, 00:01:19 »
transporter ve 175.canlarınızı yoldamı buldunuz arkadaşlar az yavaş.hiç kaza görmediniz sanırım bi kere görseniz acaba bidaha o hızlara çıkarmısınız ? kendinizden önce sevdikleriniz için yavaş....

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
« Yanıtla #20 : 11 Kasım 2008, 17:40:13 »
Selam Arkadaslar yah ßzim ßir Transporter 1,9 Kısa Şase 2004 model 105 ps var.otobanda 175 i  geçmiyor acaßa hepsinde mi öylee yoksa sadece ßizde mi öel ßende ßise anlamadım

Yol iniş eğimli olmadığ ıve yüksüz haliyle maximum hız budur.

Çevrimdışı hakan99

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 11 Kasım 2008, 18:09:34 »
vallahı sevgili dostum 175 gercekten cok surat fakat transporter de o surat cok bınek aracta hadı neyse dersen orada yanılıyosun cunku transporter yol tutuş harıka cogu bınek oto da
ondakı yol tutus yok..
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2008, 18:11:53 Gönderen: hakan99 »

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 12 Kasım 2008, 15:56:58 »
175 iyi yapmışın :D biz 195 vurduk araç 130 ps lik babam kullanıyodu .son hız bu mu diye sorunca babam:
 daha ben gaza iyice yüklenmedim diyodu:D

Çevrimdışı bherdush

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 27 Nisan 2009, 15:43:09 »
triG3R rumuzlu kardeşim.. ilk aldığımda t 5 i bende rahatsız olmuştum koltuğundan, ama o koltuğu en alt saviyeye indirip birazda  arkaya yaslarsan rahat edersin..kaptan mahali en rahat olanı :))

Çevrimdışı bherdush

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 27 Nisan 2009, 16:36:51 »
kanat taksan uçacak mübarek.195 çüş yani...86 lar 165, 105 likler 175, 135 likler 195 sondur..ama devir saatlerine bakarsanız 4000 bulmaz..neden ? chip takılıyormuş dahada hızlı gitmesi için.. ya arkadaşlar bunlar binek araç değil hem binek olsa ne yazar...kaç tane radar var yolda..bi radara girin 225 ytl yi yeyin,ondan sonra basarsınız..

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 29 Nisan 2009, 12:33:17 »
Ben defalarca yazdım yine yazayım.Hız felakettir desem bana bırak sosyal mesaj vermeyi diyebilirsiniz ve haklısınızdır biryerde sonuçta hepimiz ara sıra gaza gelebiliyoruz ve yüksek süretlere çıkıyoruz.
Altınızdaki aracın ticari olduğunu unutmayın.T5 in çok güzel yol tuttuğunu bende çok iyi biliyorum, T5 caravelle 174 hp aracımızı sık sık kullanıyorum.Hız yapmıyoruz da değil ama özellikle dayım bu aracı epey suratli kullanırdı ve bir gün aracın kontrolünü yitirdiğinde Çeltikçi Belin den aşağıya uçması için belki de santimetreler kalmıştı.Aracınıza istediğiniz kadar güvenin yoldaki bir küçük bir taş sizin ölümünüze neden olabilir.
2008 kasım ayında aldığım 2001 model passat aracımla çubuk belini inerken girdiğim virajda kontorlü kaybettim ve araç perte çıktı.Burnum kanamadı canım acımadı ama çok büyük şeylerden Allah korudu bizi.Kazaya gelirsek yoldaki küçük bir taşın aracın ön sol lastiğini tam virajın içinde yaralaması ve devamında lastiğin patlaması, viraj içinde direksiyon hakimeyetini kaybedip refuje uçarak takla atmaktan son adna kurtulup tekrar yola çıkmama sebebiyet verdi.Siz buna ister acemelik deyin, ister dikkatsizlik deyin, ister olacağı varmış olmuş deyin yani ne derseniz deyin sonuçta kaza oldu ve inanın çok çok kötü sonuçlar doğurabilirdi.Bunu kaza yapmayan kişiler anlamakta güçlük çekebilir gayet doğaldır.
T5 in güzel yol tutuşu demek aracın kontrolden çıktıktan sonra tekrar toplayabilmek anlamına gelmiyor.Aksine ticari araçla hızlı gitmeyin dememdeki kastı burda gizli.Belki binek aracı kontrolden çıktıktan sonra toplama şansınız olabilir ama ticari de bu durum belki de 10 kat daha risklidir.Tabi ki müsait düz yollarda herkes basar merak eder kaç yapacak diye ama bunu alışkanlık haline getirmeyin lütfen.Kadranın sona kadar dayanmasını görmek istiyorsanız aracınızı dyno ya sokun ya da ön lastikleri kaldırıp sona kadar basın kadranın sona gittiğini görüp rahatlayın  :)

Çevrimdışı sarilarinsulo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 29 Nisan 2009, 20:25:01 »
mantıklı bir mesaj

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 02 Mayıs 2009, 10:34:54 »
arkadaşım yol otobandı ve düz yoldu.yoksa babam bassa bilee ben onu  yavaşlatırdım.konya-ankara yolu buna bir örnektir.orda hiç hızlı sürdürmem babama.Dümdüz yol niye sürdürmüyon diye sorarsanız ylda 5e yakın radar var:) ordan 250 liralık ceza yedikten sonra oda basmıyo:D