Gönderen Konu: T5 akü problemi  (Okunma sayısı 22813 defa)

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
T5 akü problemi
« : 25 Ocak 2010, 22:26:00 »
arkadaşlar selamlar, bizde bi T5 var, pek kullanılmıyor, yaklaşık 1 aydır hiç kullanılmadı, öncesindede yaklaşık 3 aydır ara ara bi kaç kere kullanıldı, malum ankarada havalar soğuk, araç donmuş sanırım, çalışmıyor, aracın aküsü mü boşaldı diyorum ama lcd si fln çalışıyor, ışıkları falan.ama marş hiç basmıyor ve sönmiyen ışıkların yanısıra "Airbag Failure" hatası veriyor.Sizce aküyle mi alakalı?demek istediğim yarın bnm arabadan aktarma yapıp biraz gezsem kendine gelirmi?

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
Ynt: T5 akü problemi
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2010, 22:56:37 »
Benim de başıma geldi bir ara akü nazlanırdı hatta 1 senelik akü, ama akü de problem olduğu kesin. Çünkü benim araç kapıda 6 günden fazla yatarsa marş basmıyor, göstergeler çalışıyor, marştan sonra ibreler tersine hareket etmek istiyor bu tamamen akü ile alakalı. Hatta marşa basmadan önce voltajı ölçü aleti ile ölçtüm 11.5 V verdi. Sağlıklı bir akü 13.2 V'dan düşük değer vermemeli.

Sizin sorununuz da aküden dolayı, araç kapıda yatıyorsa özellikle kışın en az haftada 1 kez 7-8 dakika çalıştırın derim. Airbag failure hatası da bundan kaynaklanıyordur, akü zayıflayınca hatta zayıf akünün üstüne marş yaparsanız hafızalar silinir böyle hata verir. Akü  (-) kablosunu yerinden çıkırıp tekrar takın düzelmezse serviste VAG-COM test cihazına bağlarlar sorunu iki dakikada hallederler endişelenmeyin. Çok soğuk havalarda da akünün donacağını unutmayın. Donmuş aküye sıcak su da sakın dökmeyin.

Akü'yü şarja verin şar etsinler.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2010, 23:03:24 »
ilginiz ve bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim, yarın bi şarj ettiriyim aküyü...

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: T5 Akü problemi !
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2010, 22:11:50 »
Adem arkadaş gerçektende çok güzel anlatmışsın tebrik ederim aynen dediği gibi araba yatmış bide üzerine soğuk hava eklenince haliyle akü tamamen boşalıyor yalnız aküyü şarja vermek için sökmen gerekiyor söktüğünde teybin orjinalse kod falan isteyecek bunu unutma eğer kodun yoksa takviye yaparak çalıştır ve bayağı bir gezin akü zaten kendini toparlamaya başlar ama teybin orjinal değilse (CD-Mp3)falansa önemli değil rahatlıkla söküp şarj etmeleri için verebilirsin geçmiş olsun.
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Ocak 2010, 23:25:31 »
bu aküyü taşıma işi sıkıntı diyolar, kendi arabama pek kıyamadım açıkçası :) suyu falan dokulurmu arabaya, dokulurse bi sıkıntı olur mu?ona göre ya aktarma yapıp ankra turu atcam t5 le, ya da baska bi çözüm bulacağım :D

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2010, 20:25:43 »
Aktarma yapmak için akü kablolarınızın boşta olması gerekiyor .Ayrıca araçla gezmekle akünüz sadece geçici olarak 14,4 Volt verir fakat tamamen şarj olmaz. Akü'nün tamamen şarj olması için 1 gün başka bir akü ya da şarj adaptörü ile şarjı gerekmektedir. Bunun yanı sıra oto elektrikciler şarj ederken suyunu tamamlıyorlar,şarj sırasında akü patlamasın diye akü'nün kapaklarını çıkarıyorlar.

Teyp code isterse bunun da kolayı var, gideceğiniz oto elektrikci akünüzü sökerken başka bir akü takacak zaten o akü ile idare edersiniz sorun olmaz.Benim akğ de araç  1 hafta kapıda yatınca boşalıyor ama sorun akü de çünkü 1 yıllık akü bakalım bir boş vaktimde servise götüreceğim. Ömrü olan her akü şarj kurtarır.

Çevrimdışı cagrit5

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Ocak 2010, 11:17:25 »
Peki bir şey sormak istiyorum.2008 t5 var 0 aldım ve 30 000de  2 yılı gecti alalı,  1 keresinde 1 hafta aracın yuzunu bile gormedim. küsmüs heralde :)....  1 hafta sora marş basarken biraz zorlanıyooor giiibii olllllduuu.. ama calıstı.eskidigini dusunuyorum ama kapaklı oldugu için hiç akuyu gormedim.. acaba t5 lerde AKÜNÜN HANGİ YIL VEYA KM ARALIĞINDA YENİLENMESİ GEREKİR????

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Ocak 2010, 13:25:14 »
Orjinal aküler VARTA olup 8 yılı görüpte hiç değişmeyen yok.Ben yeni akü taktırmadan önce akü 1 haftada boşalırdı ama yeni aküyü taktırınca akü 1 hafta geçse bile rahat çalışırdı. Araç 1 hafta kapıda yatacaksa en az 6 km yol yapmanız gerekir ya da 10 dakika aracı rölantide çalıştırmanız.

Çevrimdışı ahmet0614

• ...::: Yarenlerin Arkanda Bolusporum :::...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2010, 17:09:31 »
her sabah komşunun arabasından takviye yapa yapa gına geldi en sonunda babama yogun isteğim üzerine bugün yeni bir akü aldırdım. 175 lira para vermiş aküye ... :-[
( Ankarada İstanbul Yolu Makasları Meşhurdur :P...)

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Ocak 2010, 11:54:23 »
Güle güle kullanın, doğru amperli akü almışsınızdır inşallah 90 amper?

Aküyü aldıktan sonra saf su ilavesi yapın.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Ocak 2010, 10:44:43 »
Güle güle kullanın, doğru amperli akü almışsınızdır inşallah 90 amper?

Aküyü aldıktan sonra saf su ilavesi yapın.
Yeni aküye saf su ilavesine gerek yok zaten aküler tam şarjlı asitli ve sulu olarak çıkıyor ambalajdan  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı erdemözkan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Ocak 2010, 14:29:24 »
Bende neden hiç öyle bir sorun olmadı malum istanbulda kart var hava soğuk ama hiç yaşamadım. 10 gün falan arabayla işim olmadı kapıda bekliyodu dün indim marşa basmadan önce ısıtma bujisinin ışığını iki kez yaktım kontağı kapatıp açarak sonra bastım aldı artık yeni arabalarda da tofaş gibi akü bilmem ne sorunu çıkması üzücü. :(
http://img237.imageshack.us/img237/4259/signature0p.png
♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣ 34 RC 737 ♣♣♣

Çevrimdışı ahmet0614

• ...::: Yarenlerin Arkanda Bolusporum :::...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Şubat 2010, 12:36:24 »
Bende neden hiç öyle bir sorun olmadı malum istanbulda kart var hava soğuk ama hiç yaşamadım. 10 gün falan arabayla işim olmadı kapıda bekliyodu dün indim marşa basmadan önce ısıtma bujisinin ışığını iki kez yaktım kontağı kapatıp açarak sonra bastım aldı artık yeni arabalarda da tofaş gibi akü bilmem ne sorunu çıkması üzücü. :(

2004 t5 in orjinal aküsü eee bitsin artık demi  ;D >:D
( Ankarada İstanbul Yolu Makasları Meşhurdur :P...)

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Şubat 2010, 14:24:08 »
Yeni aküye saf su ilavesine gerek yok zaten aküler tam şarjlı asitli ve sulu olarak çıkıyor ambalajdan  :tamamdir

Kullanma klavuzunu okursanız neden gerektiğini görürsünüz.