Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: T4 baskıda ve marşta problem var  (Okunma sayısı 3847 defa)

T4 baskıda ve marşta problem var
« : 21 Eylül 2011, 08:31:34 »
volant problemi var denilen aracımda debriyajı kaldırınca gelen tak tak tak sesi artık şarrr şarrr şarrr sesine dönüştü. marş yaparken bazen marş dişlisi yerine oturmuyor ve cırrrrr diye ses çıkarıyor. en kısa sürede baskı balata volant değişimi için sanayiye gideceğim. sizinde konu hakkında düşüncelerinizi almak istiyorum. bu tadilatla beraber yapılması gereken diğer değişimler ve bakımlar nelerdir ? (triger değişimi yağ değişimi vb.)

birde hareket halindeyken baskı balata giderse devir uygunlaştırarak vites değiştirmek ne kadar risklidir ? (durana kadar) bu durumda aracı kaldırmak zaten mümkün değil biliyorum

ilginize şimdiden teşekkürler...

Ynt: T4 baskıda ve marşta problem var
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2011, 19:55:39 »
arkadaşlar bugün konya karatay sanayiisinde oto klinikte baskı balata volantı ve baskı bilyasının olduğu merkezi komple değiştirdik 850tl baskı balata volant 150tl baskı merkezi 120tl işçilik ile yukarıda bahsettiğim problemden kurtulduk. aracın debriyaj pedalı sanki yokoldu kavrama süper kalkışlar süper. oto klinikteki tüm ustalarıma ve çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. daha önceki değişim yapan sahtekar (isim vermeyeyim bilen bilir birçok transporterin önünde onun ismi hala duruyor) 2.5e 2.4ün sachs marka baskı balata volantını takmış bugün onu sökmek için akla karayı seçtik en sonunda volantı flexle keserek çıkartabildik. allahtan başka yerde hasar yok volant kitlenmiş. şimdi herşey düzeldi çekiş gücü kalkışlar herşey on numara oldu.

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
Ynt: T4 baskıda ve marşta problem var
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2011, 13:03:51 »
bizimkide öyle sesler cıkartıyordu kalkarken ses yapıyordu titriyordu volanttan geliyor dediler yaptırdık hesap 1400 tutmustu simdi sorn yok
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi