Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: T3'üm titriyor bilmiyorum neden???  (Okunma sayısı 4684 defa)

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
T3'üm titriyor bilmiyorum neden???
« : 20 Ekim 2009, 17:56:37 »
araban son 1 ay içinde çalışır vaziyette stop edecekmiş gibi oluyor acep neden? Rolanti normal acaba enjektörlerin ayarı kaymış olabilirmi yada motor kulakları eskimiş???

Ynt: T3'üm titriyor bilmiyorum neden???
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2009, 12:42:54 »
araban son 1 ay içinde çalışır vaziyette stop edecekmiş gibi oluyor acep neden? Rolanti normal acaba enjektörlerin ayarı kaymış olabilirmi yada motor kulakları eskimiş???

Mazotun kirli mazot olabilir,filitrelerin tıkanmış olabilir bence bir yağını değiştirip periyodik bakımlarını yaptır ondan sonra gine aynı sorunu yaşıyorsan ya mazottandır yada başka birşey.
Kılıçoğlu Garage.

« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2009, 00:36:32 »
Aracın çalışmasında bir problem var mı? Bunlar pek hayr-ı alamet durumlar değil ama öncelikle şunlara cevap vermek gerekir.. Aracın çekişi nasıl rampa da bayılıyor mu?Sabah ilk çalıştırma da problem var mı?

Mazot pompasında ki sorun (araçta gaz pedalına basınca özellikle geç tepkime veriyorsa tavsiyem petrollerde kırmızı şeffaf şişede satılan mazot katkısından koyun)
Sente ayarında kaçıklık
Segman kırma
Enjektörlerin birinin çalışmaması
Mazot pompasının aşırı derecede şişmesi,tıkanması vs.. gibi nedenlerden kaynaklabilir.Tabi araç hakkında detaylı bilgi vermediğiniz için genel sebepleri söyledim.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2009, 00:37:32 Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ »

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
« Yanıtla #3 : 04 Aralık 2009, 16:01:18 »
Aracın çalışmasında bir problem var mı? Bunlar pek hayr-ı alamet durumlar değil ama öncelikle şunlara cevap vermek gerekir.. Aracın çekişi nasıl rampa da bayılıyor mu?Sabah ilk çalıştırma da problem var mı?

Mazot pompasında ki sorun (araçta gaz pedalına basınca özellikle geç tepkime veriyorsa tavsiyem petrollerde kırmızı şeffaf şişede satılan mazot katkısından koyun)
Sente ayarında kaçıklık
Segman kırma
Enjektörlerin birinin çalışmaması
Mazot pompasının aşırı derecede şişmesi,tıkanması vs.. gibi nedenlerden kaynaklabilir.Tabi araç hakkında detaylı bilgi vermediğiniz için genel sebepleri söyledim.

rampada bayılma yok kedi gibi tırmanı maşallah
sabahları çalışmıyodu bosh buji aldım taktım sabahları tek marşla alıyo titreme biraz geçti ama azda olsa var.
geç tepkime yapmıyor
segmanlar yeni atıldı
enjektörler ayarlandı temiz bir şekilde
pompada sıfırdan yapıldı

araba 1km yaptıktan sonra normal rolantta çalışır vaziyette titreme yapmıyor
birde sabahları marşha basınca sonuna kadar gaza basıyorum sonra bırakıyorum rolantı ayarına geleceği zaman araba stop edecek gibi oluyor