Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: t3 canlandı:))  (Okunma sayısı 5406 defa)

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
t3 canlandı:))
« : 07 Mayıs 2010, 18:13:43 »
arkadaşlar uzun zamandır bilgisayarın başına oturamıyodum kusura bakmayın sorduğunuz ve söylediğiniz şeylere cevap veremedim.bildiğiniz üzere bizim arabanın motoru piston kolu çıkarmıştı.yeni motor koyduk eski motora göre pistonları daha güçlü.herşey yapıldı.ama araba kapkara duman atıyo.ne yapabilirim acaba avans ayarımı yok yoksa başka bişey mi aklım sarmadı yardımlarınızı bekliyorum

piston kafası ve onun dehşet hali

Ynt: t3 canlandı:))
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2010, 23:32:01 »
Piston gerçekten kötü gözüküyor ama aracın çok güzel  ;) Şimdi hava filtresi dolmuştur diyeceğim amma motoru değiştirebilen adamın filtreye bakmama ihtimali çok zayıf.
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2010, 23:52:37 »
Piston duman olmuş gerçekten tekrar geçmiş olsun, hayırlı olsun diyeyim. Avans yüksek olursa duman atabilir, özellikle avanstan sonra vites araları ara gaz verdiğinizde motordan kükreme sesi duyabilirsiniz bu avans yüksekliğine işaret eder.Büyük bir ihtimal usta motor yenilemeden sonra dikkat etmemiştir veya yakıt pompasının orjinal ayarı rektefiye edelmiş motora fazla gelmiş olabilir.

« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2010, 23:55:36 »
en basit bi enjektörüne baktır kıkanmış ola bilir maliyet uygun ve bakımı basit sonra ponpada olabilir avanstanda olabilir
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2010, 17:04:43 »
avans avarını düzgünce verdim ilk gaza bastığında atıyo o da genetik olarak normal bişey ama birde silindir kapağının üstünden gelen bi hortum var o hortumun girişi manifoldun hemen yanında onuda oraya takınca bem beyaz duman atıyo araba gözükmüyo dumandan bu neden olabilir???yada başka takıldığı bi yermi var ya daaa boştamı durması lazım
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2010, 17:10:55 Gönderen: Baki_95 »

« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2010, 16:49:40 »
Normalde o silindir kapağı yani subap kapağından gelen hortum krank filtresidir ve turbo araçlarda o hortuma bir krank filtresi takarlar, krank filtresini takarsanız sorun kalmaz, hem de o hortumdan içeri toz almaz. 2,4 D'ler de o hortum direk emme manifolduna bağlı. Bence oraya bir krank filtresi takın, sahibinden.com vs.. gibi sitelerde 5-10 TL'ye satılıyor. İlk gaza basışta zengin karışımdan dolayı ziyah duman atması normaldir.

O beyaz duman aslında buhardır, krank havalandırmasından dışarıya atılır, siz onu emme manifolduna bağlarsanız direkt egzostan dışarı atabilir diye düşünüyorum. Araç rölantide çalışırken o hortum açıkken gaza basın bakalım ne olacak.

Ayrıca araç rektefiye edildikten sonra hemen mi turbo takıldı, biliyorsunuz motorda ki talaşlar vs.. turbo bıçaklarını bozabiliyor. Siyah duman atması rektefiyeden sonra ya motorda tam temizlenmemiş kurumu egzos yoluyla dışarı atmaktan dolayı kaynaklanır, ya yüksek avanstan,ya da pompa enjektörden.Bir de eğer egzantrik bilyası değişmemişse ve bilyanın içi laçkalamışsa ondanda yapabilir.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2010, 16:50:19 Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ »