Gönderen Konu: araç saat sorunu  (Okunma sayısı 8469 defa)

Çevrimdışı 06dr7388

•  
    • Profili Görüntüle
araç saat sorunu
« : 02 Nisan 2014, 20:35:57 »
2008 model t5 araç hemen hemen 1 gün çalışmadığında sonradan çalıştırdığımızda saat sıfırlanıyor ve yukardaki saat aşağıda toplanarak sıfırlanıyor bunun sebebi nedir bu olay saati ayarladıktan sonra başladı :-[ yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
Ynt: araç saat sorunu
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2014, 14:49:13 »
Akü geldi hemen aklıma...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı 06dr7388

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2014, 15:25:24 »
bizde ondan düşündük ama aküyü alalı 7-8 ay oldu şu zaman kadar niye yapmadı diye düşündük .saatin ayarını değiştirince oldu kafama takıldı bakalım ustaya göstercez. akünün garantisi devam ediyo aküdense değiştiririz :-[

Çevrimdışı asiizmirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2014, 23:46:21 »
slm arkadaşım bu olay bütün transpoterlerde ve carevellalarda %99 oluyor bunun nedeni kızdırma bujilerinin akım çekmesi ile alakalı ben bunu çok araştırdım kimi kilometre tamircisi araçların km kilometrelerini sıfırlayıp yada değiştirikleri zaman bu sorun olay oluyor dediler ama ilk sahibinden olan araçllardada bu sorun olunca kendimce çözüm aradadım ve sonuç olarak kızdırma rolesi geç kapandığından bizimde kontak bastığımızda km sıfırlanıyor size tavsiyem kontak açtıktan sonra göstergeler kalktıktan sonra10 saniye sonra kontak basarsanız böyle bir sorunla karşılaşmazsınız