Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Anket

siz hangini kullanıyorsunuz ?

euro dizel
normal dizel
karışık

Gönderen Konu: normal mi euro dizel mi?  (Okunma sayısı 20120 defa)

normal mi euro dizel mi?
« : 10 Ocak 2008, 03:20:35 »
Girişi değiştireyim dedim(yanlış anlaşılıyor). Konu bu yorumlar sizin ;
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2008, 02:48:06 Gönderen: strong »

Ynt: normal mi euro dizel mi?
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2008, 03:24:16 »
bence mazotun ıyısı kotusu vardır kalıte farkı

« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2008, 03:25:38 »
iyi bir istasyondan alıyorsan bence yoktur iyi dediğin şey sadece katkı

« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2008, 03:26:34 »
en guzel katkı yagdır oda kamyonlar ıcın gecerlı ;D

« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2008, 03:54:02 »
neden ki yakıt motor içindir ve her motor da aynıdır.(çalışma prensibi olarak) kamyon araba  traktör ne farkeder ki. aynı piston aynı gömlek aynı pompa v.s ...dizel için diyorum

« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2008, 11:43:53 »
strong sen cok ılgılenmıyorsun galıba bu motor ıslerı ıle...Evet prensıblerı aynı ama gunumuzde son cıkan dızel olan ve eurodızel kullanın dıyen motor fırmaları pompaları eskı pompalara gore kanallarını daha once ve memelerınıde dıgerlerıne oranla daha ınce acıyorlar ınjeksıyon sıstemınde puskurtme oldugu ıcın euro dızelde normal dızele gore daha ınce oldugu ıcın mekanızma ıcerısınde daha rahat calısma ve patlama olanagı saglıyor ama yok bence farkı dıosan biodızel de kullanabılırsın...o da yakıt o da bıraz cırkın kokuyor ama dedıgın gıbı yakıt ıste goturup getırır senı nereye kadar bılemem...strong kardesım burda adamın bırı normal dızelden oturu enjesıyon ve pompa sıstemını ve buna baglı olan motor parcalarını 100.000 km de degıstırmek zorunda ki sole de bır durum var .

Bu bızım turkıye ye eurodızel gelmeden once bmw-mercedes-vw-opel-hyundai cart curt bunun gıbı fırmaların hangısı kacar tane serı ve bırazdaha teknolojık dızel motorlu arac sokuyolardı memlekete soksalardı normal mazottan oturu arıza cıkaracak ve fırmaların prestıjlerı kendı acılarından zedelenecegı ıcın bole bı gırısımde bulunmadılar....ama şimdi euro dan sonra olası denetımlerın kontrolunden sonra sıklasmaya basladı dımı....euro gelmeden once yurtdısından gelıpde mazottan sıkayetcı cok gurbrtcı arkadaslarım vardı benımmmm buda bır ornek sana suankı kullandıgın arac ıcın euro kullanman gerekıyor kardesım benımmm...
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2008, 11:46:43 Gönderen: cemline »

« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2008, 20:46:08 »
neden ki yakıt motor içindir ve her motor da aynıdır.(çalışma prensibi olarak) kamyon araba  traktör ne farkeder ki. aynı piston aynı gömlek aynı pompa v.s ...dizel için diyorum
ozaman   bı dene ıstersen yarın mazot al ıcıne yag kat depoya kendın bakalım ne oluyo  ::)

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #7 : 10 Ocak 2008, 22:04:04 »

kamyon enjektörleri pompalarıyla kendi aracının kini bir tutuyorsan yakıt aynı doğru diyosun hatta istersen sen normal dizel de alma ıraktan kaça mazot getirelim litresi 1,5 ytl bedava yani...:)lütfen biraz daha araştırmacı olmakta yarar var önce bir eurp dizeli tanı ondan sonra böyle yorumlar yap...

« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2008, 01:58:56 »
kamyon enjektörleri pompalarıyla kendi aracının kini bir tutuyorsan yakıt aynı doğru diyosun hatta istersen sen normal dizel de alma ıraktan kaça mazot getirelim litresi 1,5 ytl bedava yani...:)lütfen biraz daha araştırmacı olmakta yarar var önce bir eurp dizeli tanı ondan sonra böyle yorumlar yap...
farkındaysan iyi bir istasyon için yazdım.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2008, 23:45:36 Gönderen: strong »

« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2008, 02:00:29 »
ozaman   bı dene ıstersen yarın mazot al ıcıne yag kat depoya kendın bakalım ne oluyo  ::)
yakıta yağ katmak eski bi anlayış ben bunun kursuna gittim ve motor hocalarının söylediği birşey var ''yakıta asla yağ katmayın'' ayrıca sen ne cins bi araç kullanıyosun merak ettim, bu yazdıkların karşısında.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2008, 02:18:32 Gönderen: strong »

« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2008, 02:03:51 »
CEMLİNE ; bütün dizel araçlarlar  injeksiyon sistemi ile çalışır  turbo araçların farkı sadece yüksek basınçlı hava tribülasyonudur. yakıt sadece sıkışınca patlar ve yüksek basınçlı havayı sadece turbo motorlar sağlar.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2008, 23:46:08 Gönderen: strong »

« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2008, 09:33:27 »
CEMLİNE ; bütün dizel araçlarlar  injeksiyon sistemi ile çalışır  turbo araçların farkı sadece yüksek basınçlı hava tribülasyonudur. yakıt sadece sıkışınca patlar ve yüksek basınçlı havayı sadece turbo motorlar sağlar. bilmiyorsun derken bilgin kadar yorum yaz ve asla başkasını yargılama. ve ünlemlerinde asla bilgiçlik taslama.

iide strong kardesım bızde aksını solemedık kı zaten yada sole bole calısır demedık kı ben sadece yenı nesıl dızel motorların pompalarının normal mazot ıle calısanlara gore artık farklı uretıldıgınden bahsettım...bılgıclık taslamıyorum burası forum sıtesı yazdıklarımda aksı bısı olsa 3 kısıde bana yazardı uyarı yaparlardı ama bız senı uyarmaya calısıyoruz kullanma zararlı dıe sen anlamıyorsun o ayrı....madem cok i bılıon sor hocalarına gel burda tekrar yaz farkını bızde uzman ellerden ogrenelım neyın ne oldugunu....

« Yanıtla #12 : 11 Ocak 2008, 16:44:48 »
ben kamyon kullandıgım zamanlarda katıyodum yagı normal araba ıle kamyon bır mı yanı sımdı o yuzden dedım bı yag koy mazota karıstır dedım noluuyo dıye  ;D

Çevrimdışı TrigG3R

• Yetişemezsen el salla
« Yanıtla #13 : 11 Ocak 2008, 18:28:23 »
bence yeni dizellerin hepsinde euro dizel inceliği dierine göre daha fazla ve kamyon daki arabadaki dizel aynıdır diyemezsin dizel dizeldir değildir bizim taksi dizel 15 40 yağ atıyoruz  transit var 20 50  transporteri yeni aldım daha ne oldugunu bilmiyorum ama 15 40 die biliyorum madem dizeller aynı neden aynı yağ değil neden hepsi aynı sesi çıkarmıyo dimi bence euro dizel
Tr!gG3R