Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: caddy çözülemeyen sorunlar  (Okunma sayısı 7269 defa)

caddy çözülemeyen sorunlar
« : 23 Temmuz 2010, 08:38:19 »
merhaba arkadaşlar. aracımla ilgili birkaç tane sorum var.

2006 model caddy aracımın mevcut sorunlarına servis çözüm üretemedi. 14 ay önce ıslık sesi gelmeye başladı. turbonuz sorunlu dediler. 14 aydan bu yana bu şekilde kullanıyorum. acaba gerçekten turbo sorunu mu var ? bu sesle beraber vites değiştirirken düşük devirde değişik bir ses geliyor. ayrıca hızlanmalarda uğultu artıyor.

bozuk yollarda arka taraftan takırtılı bir ses var. serviste sorun halledildi sandım ama yeniden başladı. ses içeriden geliyor. bagaj kapısı kontrol edildi fakat ses kesilmedi. bunun dışında yine bozuk bir zeminde sola-sağa doğru sallanınca sürtünme sesi geliyor.

debriyaja basınca ve ayağımı çekince gaza basmış gibi bir ses geliyor. debriyaja yarım basılınca bu ses devamlı geliyor.

bunlardan dolayı aracı kullanmak eziyet oldu. hergün aynı sesleri dinleyerek işe gidiyorum. servise gidiyorum ama adamların yaptığı tek şey değiştirilecek. satmayı bile düşünüyorum. şu an ne yapabilirim ?

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
Ynt: caddy çözülemeyen sorunlar
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2010, 07:56:29 »
Islık sesi çokmu şiddetli? az bir ses var ise normal.Çok ses var ise turbo dışında sebep aramaklazım.Vites yükseltirken veya ara hızlanmalarda araçta hantallık varsa büyük ihtimal turbodur.
Aracında kalkışlarda titreme varmı? varsa baskı balata olabilir.
Aracın arka tarafında bozuk yollarda gelen ses ,Aracın arka süspansiyonunun makaslı olmasından sebebtir.Bu çok titreşim yapar.Malum aracın iç zalasyonu suntadan.Aracının sağa sola sallanmasıyla oluşan sürtünme sesi.Güneşliğin hemen üstündeki saklama gözünde seyir halinde gezinen malzemeden kaynaklanıyor.

Ynt: caddy çözülemeyen sorunlar
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2010, 10:23:09 »
2008 modele kadar olan caddylerde kronik turbo sorunu var
fabrika 60 bin km ömür biçmiş
20 binde 40 binde hatta 80 bin de turbo patlatan caddy var

ıslık sesi çıkması demek turbo mili aşınmış demektir bu da her an mil kesebilir yani turbo patlayabilir demektir...

daha fazla sorun istemiiyorsanız bir an önce turbo değiştirin.
eğer bağlantıları aynı ise...t5 170hp lerde kullanılan turboyu takın bir daha asla sorun olmaz