Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: internetten alışveriş  (Okunma sayısı 6270 defa)

internetten alışveriş
« : 29 Kasım 2012, 11:09:51 »
değerli forum üyeleri sizlerle bir konuyu paylaşmak istedim
aracımdaki cms titan (542) jantları aracımdan sökmeden sahibindende ilana koydum.hatta buradanda ilanı belirtmiştim.göreniniz muhakkak olmuştur.3-4 kişi aradı sağolsun.400 veren oldu 450 veren oldu vermedim.kütahyadan amcamın birisi aradı.ilk bana sorduğu en son ne kadara olur ve kargo kaç para tutar.hatta kargo parasını muhhakkak öğren bana bilgi ver dedi.ben ptt kargoya gittim gösterdim tahmini 50 civarı dediler.amcamın numarasını kaydetmeyi o günki yoğunluktan unutmuşum  ve bulamadım.çok ciddiydi ve aramasını bekledim.2 gün sonra aradı amcam.50 tl civarıymış dedim.tamam dedi.cantları 500 tl ye anlaştık. para işinide kendi söyledi.500 lira ödemeli olarak gönder dedi.anlaştık.buraya kadar herşey normal.
cantları araçtan söktürdüm aracın orjınal cantlarına lastiklerimi geçirttim. cms deki çelik siboplarımı aldım yerine normal sibop taktırdım.ve takılacak olan cantlarıma balans ayarı yapıp takdılar.Bodrumda kıstırmasınlar aman.115 tl istediler şok oldum.neticede 100 tl verdim ama öyle bi koyduki anlatamam.içimden 50 lira alırlar diyordum.herneyse cantları birde amcama pis gitmesin diye yıkattım 5 lirada yıkamacıya verdim.kapıda ödemelide ptt 8 lira kesiyomuş.onada evyvallah dedim.
size sunu sormak istiyorum.500 lira ödemeli olarak gönder demekten ne anlarsınız?
az önce amcam beni arıyor.ptt benden 550 lira istiyor diye.anlattım ben hepsi içinde 500 dedim demezmi.dedim 500 jant için 50 si kargodur.tatlı tatlı 5 dakika anlattım adama ama sinirden deliye döndürdü beni.en son teklifim dedim madem bi yanlış anlaşılma var ki bence yok;(2 kez kargo parasını ögren diye ısrar eden adam)kargoyu ortak ödeyelim.onada yanaşmadı.ptt ye talimat verecekmişim 500 e düşürün diye öyle olmazsa almayacakmış.
Allah (c.c.) kul hakkıyla gelme diye emretmiş ama amcam kul hakkı falan da anlamıyo illa 500 diyo başka bişey demiyo.
yani demek istediğim bu bana buyuk bi ders oldu.internetten de o kadar alışveriş yapan birisiyim ama bu tarz insanlarla Allahım bi daha karşılaştırmasın.
Bi nebze olsun rahatladım şimdi.
iyi günler,iyi forumlar arkadaşlar.
there is no human without mistake.

Ynt: internetten alışveriş
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2012, 13:53:58 »
bu arada ptt kargo, kargo parasını benden peşin aldı.adamların başına gelmiş demekki.olaki alıcı ürünü istemezse mağdur olmayalım diye.
cantlarım da geri geliyobu arada. :)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2012, 14:12:56 »
komedi ya :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2012, 04:07:54 »
işe bak yaa...

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2012, 21:19:49 »
böyleleri çok mecbur ortada kalan kişi sen oluyorsun anlaşıyorsun ne güzel gönderiyorsun birde almaktan vaz geçiyor geliş gidiş parası sana kaçıcak yoksa mecbur zarar etmemek için en karlı yerinden bu şekil kurtuluyorsun üzücü bir durum allah böyle insanları bildiği gibi yapsın

« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2012, 21:36:37 »
keşke site üzerinden yapsaydın alışverişi böle salak sulak insanlarla muhattap olmasaydın.. herkes kendince akıllı neyse iyiki vermemişsin böle adamın parasıda yaramaz insana..

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #6 : 20 Aralık 2012, 03:16:32 »
ptt kargo o konuda sıkıntılı :) kapıda ödemeyide diğer kargo firmaları şahıslardan kabul etmiyo illa şirket olmak gerek diyolar :) geçmiş olsun. sürekli bişeyler alıp satan biriyim şükür başıma gelmedi böyle bişey

« Yanıtla #7 : 20 Aralık 2012, 10:39:52 »
Umarım bir daha böyle durumlar yaşamazsınız...
Golf: O bir tutku

« Yanıtla #8 : 20 Aralık 2012, 13:30:24 »
böyleleri çok mecbur ortada kalan kişi sen oluyorsun anlaşıyorsun ne güzel gönderiyorsun birde almaktan vaz geçiyor geliş gidiş parası sana kaçıcak yoksa mecbur zarar etmemek için en karlı yerinden bu şekil kurtuluyorsun üzücü bir durum allah böyle insanları bildiği gibi yapsın
[/quote
benimde aklıma o geldi belki amcam nasılsa buraya kadar geldi kargo parasını da ödedi,mecbur verir mi sandı bilmiyorum.günahını almak istemem ama 25 lira bile kargo vermeye bile yanaşmayan birisine ve benim mağduriyetimi bildiği halde inatla 500 e talimat vermezsen almam diyen birisine nasip olsun istemedim.
her işte bi hayır vardır neticede.sağlık olsun ne diyeyim ki.

« Yanıtla #9 : 20 Aralık 2012, 13:32:44 »
keşke site üzerinden yapsaydın alışverişi böle salak sulak insanlarla muhattap olmasaydın.. herkes kendince akıllı neyse iyiki vermemişsin böle adamın parasıda yaramaz insana..
buradan da belirtmiştim satılık diye ama transporter sayfası pek ilgi görmediğinden alıcı çıkmadı.

« Yanıtla #10 : 20 Aralık 2012, 13:33:11 »
ptt kargo o konuda sıkıntılı :) kapıda ödemeyide diğer kargo firmaları şahıslardan kabul etmiyo illa şirket olmak gerek diyolar :) geçmiş olsun. sürekli bişeyler alıp satan biriyim şükür başıma gelmedi böyle bişey
eyvallah sağolasın.

« Yanıtla #11 : 20 Aralık 2012, 13:37:50 »
Umarım bir daha böyle durumlar yaşamazsınız...
amin.kimsenin başına gelsin istemem böyle bişeyi.neticede para gelip geçici insanlık baki.