Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Turbodan mı acaba yardım lutfen  (Okunma sayısı 5818 defa)

Turbodan mı acaba yardım lutfen
« : 18 Kasım 2012, 00:27:00 »
selamın alykum. ya arabada yolda gderken  gaz verirken 17 devirden itibaren turbonun harıcınde turbodan gelıyor galıba ıslık sesi gibi bişey geliyor basına gelen varmı acaba ? aracım 2.5 TDİ transporter daha 94.000 km de
Genç vw :)

Ynt: Turbodan mı acaba yardım lutfen
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2012, 19:25:08 »
ıntercooler borulara bak kelepcelerınden cıkmıstır yada hava fılıtren bı yerden hava alıyodur borularına bak bıde kapagına bak oturmus mu yerıne tam olarak dıye... bunların dısında bı yerden gelme ıhtımalı yok..
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2012, 19:25:30 Gönderen: servet_volt »
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #2 : 18 Kasım 2012, 20:37:26 »
ıntercooler borulara bak kelepcelerınden cıkmıstır yada hava fılıtren bı yerden hava alıyodur borularına bak bıde kapagına bak oturmus mu yerıne tam olarak dıye... bunların dısında bı yerden gelme ıhtımalı yok..
saolasın bakcam yarın buna. başlarda gayet hoşdu turbodur diyoduk ama artık en az gaz vermede ötüyo turbomu arızalıdır acaba diye düşündük.

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2012, 12:09:21 »
bizim arabadan da geliyor ben sewiyorum hatta o sesi
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı brkdmr38

• Otomobil
    "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2012, 19:57:25 »
Turboya Baktırın Sonra Canınız Sıkılmasın,
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

« Yanıtla #5 : 21 Kasım 2012, 23:20:27 »
bizim arabadan da geliyor ben sewiyorum hatta o sesi
o o sevilcek bişey değil turbodan insanı gaza veren bir ses 25 devirde zaten geliyor ama bu fazla rahatsız edici

« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2012, 19:15:46 »
gaza basınca , motor , daha çok güç üretmeye başlayacaktır doğal olarak . ve motoru turbo denilen zımbırtı besler . turbo devreye girince , ıslığa benzer bir ses çıkartır ufaktan . bu turbonun devreye girip , motora gereken beslemeyi yaptığının ispatıdır . bunda bir sorun yok . bu gayet normal bir durum . her araçta var bu ses . siz aracı , normal giderken ve teyp kapalı olarak dinlediniz sanırım . yoksa o sesi duymak biraz zordur . ufaktan ıslık çalar sadece .. yinede kuruntu yaparsanız bir sevise gidin , baktırın .. turbonun ömrünü uzatmak için , ve arızaya düşürmemek için , uzun yolculuklar sonrası motoru stop ettirmeden 30 saniye civarı arabayı stop etmemenizdir .. uzun yol şöförleri , mola verdiklerinde , araçlarını hararetleri olsun olmasın , 5 10 dakika stop etmezler . aracın çekişinde ve dumanında bir sorun yoksa , sorun yok demektir ... saygılar ...

« Yanıtla #7 : 28 Kasım 2012, 22:42:27 »
gaza basınca , motor , daha çok güç üretmeye başlayacaktır doğal olarak . ve motoru turbo denilen zımbırtı besler . turbo devreye girince , ıslığa benzer bir ses çıkartır ufaktan . bu turbonun devreye girip , motora gereken beslemeyi yaptığının ispatıdır . bunda bir sorun yok . bu gayet normal bir durum . her araçta var bu ses . siz aracı , normal giderken ve teyp kapalı olarak dinlediniz sanırım . yoksa o sesi duymak biraz zordur . ufaktan ıslık çalar sadece .. yinede kuruntu yaparsanız bir sevise gidin , baktırın .. turbonun ömrünü uzatmak için , ve arızaya düşürmemek için , uzun yolculuklar sonrası motoru stop ettirmeden 30 saniye civarı arabayı stop etmemenizdir .. uzun yol şöförleri , mola verdiklerinde , araçlarını hararetleri olsun olmasın , 5 10 dakika stop etmezler . aracın çekişinde ve dumanında bir sorun yoksa , sorun yok demektir ... saygılar ...

turbo balansı varmıs abi bu yüzden turbo sesnn harıcınde bı ınce seste var ve bu ankarada yapılıyor . servise gittim gerek yok dedilr