Gönderen Konu: euro dizel mi ,normal dizelmi ?  (Okunma sayısı 20074 defa)

Çevrimdışı gürhan

• Profili Görüntüle
Ynt: euro dizel mi ,normal dizelmi ?
« Yanıtla #14 : 20 Haziran 2009, 22:39:15 »
Sayın diesel araç kullanıcıları tabii ki herkes aracında istediği yakıtı kullanmakta özgürdür..lakin aracın kullanma kılavuzunda hangi yakıtın kullanılacağı belirtilmiştir..teknoloji kullanan motorlarda mutlaka euro diesel kullanmak lazım..olduda bulamadınız normal diesel kullanmak zorunda kaldınız...mutlaka dıesel katkısı kullanın...ayrıca mazot pompasının enjektörlerin ve yakıt sistemindeki arızaların fiyatlarını internetten bir araştırırsanız hangisini kullanmak daha iyi kendinizde rahatlıkla karar verebilirsiniz...herkese selamlar....

Çevrimdışı bherdush

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 25 Haziran 2009, 16:26:36 »
hep şüpheleniyordum yakıt alırken..gerçekten eurodizelmi yoksa kaçak iran mazotumu diye...çok büyük paralar dönüyor bu yakıt sektöründe...insan ister istemez tereddütte kalıyor bir avuç para verirken gerçek mi sahte mi diye..sizde duymuşsunuzdur illaki mazotun içinde suyunda olduğunu...ama şunu duydum yakıt sektöründe çalışan bir arkadaşımdan... kaçak mazot işi bitti dedi..kesinlikle kaçak mazot satılması yasak..ve bir firmanında akaryakıt test aracını gördüm herzaman mazot aldığım petrolde .. kuşkularımın yersiz olduğunu anladım biraz... ama ne yaparsınız insan işte , gözü doymaz gönlü aç..ve bu denetim araçlarını her zaman görmek isterim satıcı bayilerinin önünde...

Çevrimdışı turk3778

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 20 Ağustos 2009, 17:31:53 »
2005 Model caddy aracıma bu güne kadar 1 tl lik dahi değişik dizel doldurmadım.Değişik dizelden kastım sadece shel den alırım dizeli bir kere olsun başka istasyondan dizel almamışımdır.Serviste bilgisayardan değerleri sıfır cadyy değerleri ile karşılaştırdılar ve ustalar şaşırdı değerler neredeyse aynıydı.Tavsiyem mümkünse aynı firmadan akaryakıt alın dahada mümkünse hep aynı istasyondan alın.